Reklama

Polityka

Uczniowie polonijnego liceum chwalą naukę niemieckiego z Pierwszą Damą

[ TEMATY ]

polityka

Andrzej Hrechorowicz

„To nie jest tylko praca, ale powołanie” - mówiła nie tak dawno o swoim zawodzie nauczycielki niemieckiego Agata Kornhauser-Duda. I choć Pierwsza Dama nie może pobierać żadnego wynagrodzenia, z dużym zaangażowaniem uczy języka obcego w różnych szkołach. Lekcje te natomiast cieszą się powodzeniem wśród uczniów.

Agata Kornhauser-Duda poprowadziła lekcje m.in. w warszawskim liceum im. Johanna Wolfganga Goethego. Obecnie Pierwsza Dama swoją wiedzę przekazuje uczniom niepublicznego liceum polonijnego św. Stanisława Kostki w Warszawie, gdzie uczą się potomkowie Sybiraków . Tu jest młodzież specyficzna z wielkim bagażem historii z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami. Przyjechali do Ojczyzny swoich przodków - mówi „Panoramie” Ewa Petrykiewicz dyrektorka liceum. Zajęcia z Pierwszą Damą są bardzo cenione przez uczniów. Lekcje są naprawdę bardzo fajne. Pani prezydentowa bardzo dokładnie tłumaczy nam cały materiał - mówi Alina, jedna z uczennic przygotowująca się do matury.

Inni uczniowie przyznają, że zaprzyjaźnili się już z BOR-owcami, którzy towarzyszą Pierwszej Damie.

Agata Kornhauser-Duda prowadzi dodatkowe zajęcia całkowicie za darmo. Jednocześnie bardzo wspiera działalność szkoły. A warto pamiętać, że to tylko jedna z wielu aktywności Pierwszej Damy. lap/Panorama TVP

2016-01-28 17:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porządek kochania

Niedziela Ogólnopolska 41/2015, str. 36-37

[ TEMATY ]

wywiad

polityka

gospodarka

rozmowa

faceboook/Witold Gadowski

Witold Gadwowski

Witold Gadwowski

O wkładaniu głowy do paszczy lwa i ekonomii terroryzmu z Witoldem Gadowskim rozmawia Wiesława Lewandowska

WIESŁAWA LEWANDOWSKA: – Powołując się na książkę Jeana Raspaila „Obóz świętych” – wydaną niedawno w Polsce, a napisaną 40 lat temu – w jednym ze swych tekstów zwrócił Pan uwagę na profetyczny charakter literatury z gatunku political fiction; mamy oto problem zdesperowanych uchodźców… Na naszych oczach spełnia się i to, co przewidzieli autorzy „Zwierzchnika”, książki o rosyjskim ataku na kraje ościenne, a chyba całkiem niewiele brakuje, by ziścił się – oby nie! – scenariusz „Blackoutu”, czyli zamachu terrorystycznego na infrastrukturę energetyczną świata zachodniego, co prowadzi do kompletnego załamania się cywilizacji… Nie panikujmy?

CZYTAJ DALEJ

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

2023-01-02 14:58

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 31-35.

Wtorek, 24 stycznia 2023. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

"Odkrywamy prawdę" - tygodniki katolickie reagują na medialne zarzuty krycia pedofilii przez Jana Pawła II

2023-01-27 10:57

[ TEMATY ]

konferencja

PAP/Rafał Guz

Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami. To pomówienia niewytrzymujące konfrontacji z faktami - piszą redaktorzy naczelni trzech tygodników katolickich ukazujących się w Polsce. Ich stanowisko zostało opublikowane we wspólnej wkładce wraz z tekstami innych autorów. Inicjatywę zaprezentowano w czwartek podczas konferencji prasowej pt. "Odkrywamy prawdę o stosunku Jana Pawła II do nadużyć seksualnych duchownych", zorganizowanej przez tygodniki "Gość Niedzielny", "Niedziela" i "Idziemy".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję