Reklama

Niedziela Świdnicka

Spotkanie osób konsekrowanych z bp. Adamem Bałabuchem

- Dzisiaj w kończącym się Rok Życia Konsekrowanego, mówimy z pełną świadomością „stoimy do dyspozycji dla Kościoła świdnickiego, przyjmijcie naszą posługę” – mówił w homilii o. dr Radosław Zięzio, sercanin, podczas uroczystej Mszy św. w katedrze świdnickiej. Eucharystii w Święto Ofiarowania Pańskiego przewodniczył biskup Adama Bałabuch.

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Bp Adam Bałabuch

W homilii skierowanej do przybyłych z diecezji delegacji zgromadzeń zakonnych męskich i żeńskich oraz braci, którzy rozpoczęli formację postulatach, o. Zięzio zwrócił uwagę, że "scena Ofiarowania Pańskiego uczy, iż każda osoba życia konsekrowanego winna wzrastać i dojrzewać dla Pana. Wzrastać w świadomości bycia wybraną, umiłowaną własnością Pana".

Przywołując słowa Benedykta XVI zakonnik zauważył, że osoby życia konsekrowanego są „poszukiwaczami Boga”. – Dzień życia konsekrowanego ma dopomóc całemu Kościołowi docenić dar życia zakonnego. Jest również doskonałą okazją, aby odnaleźć równowagę między akcją, a kontemplacją, modlitwą, a dziełami charytatywnymi, między zaangażowaniem w doczesność, a eschatologią – mówił o. Zięzio.

Reklama

Podkreślał, że życie zakonne jest dobrem całego Kościoła, wszystkich wierzących, dobrem świata. – Każdego dnia winniśmy pokazywać innym to dobro oraz dzieła jakie są przez zakony prowadzone, przez siostry zakonne i zakonników w miejscach, gdzie posługujemy – mówił zakonnik.

Po Mszy św. odbyła się wspólna agapa w auli świdnickiej kurii biskupiej, podczas której bp Adam Bałabuch polecił modlitwom osób konsekrowanych trwającą w diecezji peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

W diecezji świdnickiej posługę swoją pełni blisko 400 sióstr z 23 zgromadzeń zakonnych. Działają w katechezie, przy parafiach i w dziełach charytatywnych, w Świdnickiej Kurii Biskupiej, w Wyższym Seminarium Duchownym oraz Domu Księży Emerytów. Siostry mieszkają w 55 domach zakonnych. Natomiast w 19 wspólnotach zakonnych męskich pracuje ponad 130 konsekrowanych mężczyzn – kapłanów i braci zakonnych, którzy prowadzą 16 wspólnot parafialnych, gdzie pełnią obowiązki proboszczów, wikariuszy, posługując w katechezie i dziełach miłosierdzia.

2016-02-02 14:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyż Jezusowej drogi

Niedziela wrocławska 5/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

B. Sztajner/Niedziela

Jest sierpniowy wieczór 1980 r. Nie docierają do mnie wielkie problemy robotników i strajki. Mam swoje problemy, swoje dylematy. Za drzwiami płacze Mama, która dowiedziała się niedawno, że jutro opuszczam dom i jadę do klasztoru. Mały braciszek smutny, jakby przeczuwał pożegnanie. Do torby upycham nowiutki strój kąpielowy, którym nie zdążyłam się nacieszyć. I choć wiem, że nic mi po nim w klasztorze, to jednak tak bardzo szkoda go zostawić. Kto chce pójść za Mną… No, przecież chcę! W tej chwili wszystko jest we mnie tym chceniem. Zauroczenie Chrystusem. Gotowa jestem oddać za Niego życie… a strój kąpielowy?

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz rapuje modlitwę z medalika św. Benedykta

2022-01-17 09:42

[ TEMATY ]

modlitwa

muzyka

muzyka chrześcijańska

youtube.com

Crux Sacra to tytuł nowego utworu białostockiego rapera Heresa i ks. Adama Ulatowskiego, duszpasterza z Łap. Treścią nawiązuje do modlitwy egzorcyzmu którego skrót znajduje się na medaliku św. Benedykta.

Utwór powstał by przypomnieć o mocy znaku krzyża i konieczności prowadzenia walki duchowej. To kolejna już wspólna produkcja tego duetu. Od wielu lat starają się w przestrzeni Internetu umieszczać Boże treści w atrakcyjny sposób. Czy im się to udaje? Oceńcie sami.

CZYTAJ DALEJ

Gorzów. Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

2022-01-18 19:54

[ TEMATY ]

diecezja

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

gorzów

Karolina Krasowska

Nabożeństwu w gorzowskiej katedrze przewodniczył bp Paweł Socha

Nabożeństwu w gorzowskiej katedrze przewodniczył bp Paweł Socha

Nabożeństwem ekumenicznym w gorzowskiej katedrze zainaugurowano w diecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W dniach 18-25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Główne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem duchownych reprezentujących różne wspólnoty chrześcijańskie oraz gości z Niemiec zostało odprawione 18 stycznia w katedrze w Gorzowie. Spotkaniu przewodniczył bp Paweł Socha, a homilię wygłosił superintendent Frank Schürer Behrmann z Frankfurtu nad Odrą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję