Reklama

W hołdzie Ojcu Świętemu

Adam Tarnowski
Edycja sosnowiecka 41/2003

Każda rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II jest dla nas ogromną radością. W tym roku minie 25 lat od wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Z tej okazji biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB zaprasza kapłanów i wiernych na obchody Jubileuszu 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w naszej diecezji. Wdzięczni Bogu za posługę Ojca Świętego będziemy modlić się, przypominać sobie jego nauczanie oraz wypraszać potrzebne łaski. 16 października o godz. 17.15 rozlegnie się dźwięk dzwonów we wszystkich kościołach Polski, przypominających wybór Papieża-Polaka dokonany przed 25 laty.
12 października w kościołach naszej diecezji, zresztą tak jak w całej Polsce, odbędzie się Dzień Papieski. Uroczystą Eucharystię w intencji Ojca Świętego odprawi o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu bp Adam Śmigielski.
14 października w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej odbędzie się wykład redaktora Janusza Poniewierskiego nt. Pontyfikatu Jana Pawła II. Będzie mu towarzyszyć promocja książki Pontyfikat 25 lat. Po spotkaniu Mszę Haydna wykona Chór „Sempre Cantabile” z parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.
16 października to kolejny dzień świętowania. Najpierw o 18.00 będziemy modlić się w intencji Jana Pawła II w bazylice katedralnej w Sosnowcu. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz Kościoła sosnowieckiego. A wieczorem, o 20.30, na placu spotkania z Ojcem Świętym w Sosnowcu odmówimy Różaniec w intencji Papieża. Aby podnieść rangę uroczystości, a także by być czytelnym znakiem, wierni proszeni są o przyjście ze świecami. 16 października odbędą się także uroczystości w Olkuszu. O 18.00 przy kopcu Kościuszki zgromadzą się mieszkańcy ziemi olkuskiej.
Trzy dni później, 19 października, w Pałacu Zagłębia w Dąbrowie Górniczej przygotowano koncert jubileuszowy: W hołdzie Janowi Pawłowi II na 25-lecie Pontyfikatu. Cykl spotkań, modlitw i wykładów zakończy 25 października koncert w kolegiacie św. Wojciecha w Jaworznie.

Ośno Lubuskie: Codziennie o 21.00 odgrywają Apel Maryjny

2019-05-23 11:30

Kamil Krasowski

Od kilku lat w maju codziennie o godz. 21 z wieży kościoła św. Jakuba w Ośnie Lubuskim rozbrzmiewa Apel Maryjny. Pomysł jednej z uczennic wcielił w życie pan Roman Stefaniak, nauczyciel muzyki i kapelmistrz orkiestry.

Roman Stefaniak
Roman Stefaniak i jego uczennice każdego dnia maja o godz. 21.00 odgrywają Apel Maryjny

Pomysł zrodził się 5 lat temu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - Jedna z uczennic miała taki pomysł, aby codziennie w maju o godz. 21.00 odgrywać Apel Maryjny. Najpierw to miało być tylko raz, spontanicznie, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednak okazało się, że jest to ciekawy pomysł, dlatego codziennie pokonujemy ponad 100 schodów na wieżę i o 21.00 gramy Apel Maryjny - mówi Roman Stefaniak, nauczyciel muzyki i kapelmistrz orkiestry w Ośnie Lubuskim. - Towarzyszą mi moje uczennice, grające tutaj w orkiestrze na co dzień. Tak nam się to spodobało, że oprócz tego w czerwcu o godz. 21.00 gramy pieśni związane z Najświętszym Sercem Pana Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Powódź grozi południowej Polsce. Kraków częściowo pod wodą

2019-05-23 21:46

red.

Paweł Bugira
Gwałtowne rośnie poziom rzek na południu kraju. W Krakowie i Tarnowie ogłoszono pogotowie powodziowe, z żywiołem walczą też mieszkańcy Podkarpacia i Śląska. Ulewy i woda spływająca z gór spowodowały gwałtowny przyrost poziomu rzek. Stany ostrzegawcze i alarmowe przekroczyła m. in. Wisła i jej dopływy, łącznie 10 rzek. Pod wodą znalazła się część Krakowa, m.in. ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły przy Wawelu. Fala kulminacyjna dotrze w sobotę. Ma mieć ok. 7 metrów. Prezydent miasta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze Krakowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem