Reklama

Zaproszenia

Spotkania Małżeńskie na Walentynki

[ TEMATY ]

spotkanie

pixabay.com

Warszawa, 12, 13 i 14 lutego 2016

Spacer śladami warszawskich słynnych małżonków, wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" i warsztat o dialogu to propozycje Spotkań Małżeńskich z okazji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa odbywającego się w dniach 7-14 lutego.

Reklama

· Warsztat o dialogu dla małżeństw - 12 lutego (piątek), godz. 19, sala przy kościele pw. św. Dominika, ul. Dominikańska 2, czas trwania - 2 godz. Zapisy: tmwarszawa2016@gmail.com

W trakcie spotkania uczestnicy poznają cztery podstawowe zasady dobrej rozmowy oraz dialog jako metodę komunikacji, sposób bycia i styl życia. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ze sobą rozmawiać, żeby doprowadzić do lepszego wzajemnego zrozumienia, bez wzajemnego oceniania i niekończących się dyskusji i pretensji. Jest to warsztat, który może zapoczątkować piękną przemianę każdego małżeństwa.

· Spacer śladami słynnych małżonków - 13 lutego (sobota), 14 lutego (niedziela), godz. 12, czas trwania - 1,5 godz. Zapisy: an_b@o2.pl .

Reklama

Na spacerze spróbujemy dowiedzieć się, czy można wyjść za mąż za nieboszczyka, czy można kochać ku chwale Ojczyzny, co Kiliński sądził o sztuce kochania, czemu warto pamiętać, że miłość powinna być cierpliwa i łaskawa i co mają z tym wspólnego małpy. A także czy zazdrość może być powodem końca dynastii, o czym król Jan pisał do swojej żony Marysieńki, czy warto pytać, z czego młodzi będą żyć i ile dzieci zmieściło się od Sasa do Lasa (i po wygnaniu Lasa do śmierci Sasa).

Spacer jest propozycją dla małżeństw i narzeczonych. Rozpocznie się od spotkania w górnym hallu schodów ruchomych trasy WZ i będzie wiódł przez Plac Zamkowy, Podwale, Miodową, Kozią i Krakowskie Przedmieście. - Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, bywają tylko niewłaściwe ubrania - przypomina Anna Madej, warszawska przewodniczka i animatorka Spotkań Małżeńskich.

· Wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" - 14 lutego (niedziela), od 17.30, al. Stanów Zjednoczonych 68

W Walentynowy wieczór zapraszamy małżeństwa i narzeczonych do znanej klubokawiarni na Pradze Południe. Będzie to okazja do wspólnego spędzenia wieczoru w miłej atmosferze, przy takich grach jak: Osadnicy z Catanu, Dixit, Puerto Rico, Cytadela, CV, Geniusz, Kolejka, Othello, Pentago, Zaginione miasta i wielu innych. Od was będzie zależało, czy wybierzecie grę we dwoje, czy w zespole. Podczas rozgrywek będzie też sposobność do rozmowy i bliższego poznania kilkorga animatorów Spotkań Małżeńskich - również fanów planszówek.

* Spotkania Małżeńskie są międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych uznanym przez Stolicę Apostolską. Prowadzą rekolekcje umacniające małżeństwa, także te przeżywające głęboki kryzys, oraz kursy przedmałżeńskie: Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych.

* Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (International Marriage Week - www.marriage-weekinternational.com) rozwija się w 22 krajach na 4 kontynentach, a jego celem jest wspieranie szczególnej, komplementarnej więzi kobiety i mężczyzny w małżeństwie.

2016-02-08 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek spotka się w Krakowie z chorymi dziećmi i niepełnosprawną młodzieżą

[ TEMATY ]

pielgrzymka

spotkanie

Franciszek

Franciszek w Polsce

blickpixel/pixabay.com

Papież Franciszek w czasie swojej lipcowej wizyty w Polsce przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą a w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu spotka się z chorymi dziećmi.

W czwartek 28 lipca o godz. 17.00 w Domu Arcybiskupów Krakowskich prezydent Jacek Majchrowski przekaże papieżowi Franciszkowi klucze do miasta. „Prezydent wręczy klucze papieżowi i młodzieży. Odtąd młodzież obejmie rządy w Krakowie, razem z Ojcem Świętym. Taki jest sens moralny tego gestu” – wyjaśniał kard. Stanisław Dziwisz.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: pomóżmy Europie w odkryciu oblicza Jezusa

2021-09-23 18:12

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Europa

papież Franciszek

PAP

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy” –zaapelował Ojciec Święty do uczestników jubileuszowej sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Istnieje ona od 50 lat. Papież sprawował wraz z nimi Eucharystię w bazylice watykańskiej. W obradach tego gremium bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Franciszek zauważył, że chrześcijanom w Europie grozi pewne poczucie samozadowolenia, „podczas gdy wokół nas świątynie pustoszeją, a Jezus staje się coraz bardziej zapominany”. Dodał, że istniejące w ludzkim sercu wrodzone pragnienie Boga, „próbuje ugasić lekka, lecz dławiąca dyktatura konsumpcjonizmu”. Wskazał, że jedną z przyczyn tego stanu jest utrata „posmaku bezinteresowności”. „Może to być także nasz problem: skoncentrowanie się na różnych stanowiskach w Kościele, na debatach, programach i strategiach, a stracenie z oczu prawdziwego programu, programu Ewangelii: energii miłości, żaru bezinteresowności. Wyjściem z problemów i zamknięć jest zawsze dar darmo dany” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Żywy Kościół

2021-09-24 06:27

Magdalena Lewandowska

We wspomnienie św. o. Pio parafia na wrocławskich Partynicach przeżywała odpust i sakrament bierzmowania – uroczystościom przewodniczył abp Józef Kupny.

To jedyny w naszej archidiecezji kościół pod wezwaniem świętego z Pietrelciny. Parafia jest młoda, erygowana w 2007 r. – W dniu dzisiejszym z pewnością mamy wiele powodów do radości, przede wszystkim dlatego, że stoimy w nowej świątyni, w której mieszka Bóg. Udało się ją wybudować dzięki pomocy Bożej, ofiarnej pracy księży proboszczów, budowniczych i wielkiemu sercu parafian. Owszem, ten kościół jeszcze nie jest poświęcony, zostało jeszcze wiele prac do wykonania, ale to, co najważniejsze, co szczególnie nas wszystkich cieszy to to, że w miejscu, gdzie żyjecie, jest Dom Boga – mówił metropolita wrocławski. – Dziękuję wam bardzo za tę świątynię, za wyraz waszej wiary, miłości do Boga i przywiązania do wspólnoty Kościoła. Ta błogosławiona obecność Jezusa Eucharystycznego jest źródłem łask dla wszystkich mieszkańców parafii – podkreślał abp Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję