Reklama

Zaproszenia

Dzień Cichociemnych w 75. rocznicę pierwszego zrzutu

[ TEMATY ]

muzeum

Pierwszy zrzut Cichociemnych odbył się w nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. 14 lutego 1942 r. rozkazem gen. Władysława Sikorskiego przekształcono Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Muzeum Armii Krajowej postanowiło połączyć obie daty i rocznice. 14 lutego proponujemy Dzień Cichociemnych z warsztatami dla dzieci, miniwykładem i pokazem eksponatów.


14 lutego, godz. 11

Bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych „Cichociemni – spadochroniarze AK” Dzieci poznają historię niektórych z 316 bohaterów, którzy po szkoleniu wylądowali w okupowanej Polsce. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: 12 410-07-70 lub rezerwacja@muzeum-ak.pl .

Reklama

14 lutego, godz. 15

Jan Górski ps. „Chomik” był jednym z pomysłodawców utworzenia formacji „Cichociemnych”. W zbiorach Muzeum AK znajdują się pamiątki po Janie Górskim oraz Stanisławie Kolasińskim – jednym ze spadochroniarzy. Zaprezentujemy je podczas wykładu. Historię „Cichociemnych”, z uwzględnieniem skoczków związanych z Małopolską, przedstawi Artur Jachna. Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku Muzeum AK i Twitterze.

2016-02-09 20:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warto odwiedzić Wschowę

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 50/2017, str. 4

[ TEMATY ]

muzeum

Karolina Krasowska

Epitafium Karola Ludwika von der Osten-Sackena

Epitafium Karola Ludwika von der Osten-Sackena

Muzeum Ziemi Wschowskiej, wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za wspieranie działań na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce, w przyszłym roku będzie świętowało złoty jubileusz. Powstało 1 kwietnia 1968 r. z przekształcenia Izby Pamiątek, działającej od 31 stycznia 1965 r. i mieszczącej się w sali gotyckiej wschowskiego ratusza.

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24

[ TEMATY ]

Zofia Kossak

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

SŁUŻBA

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję