Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bp Pindel o zadaniach misjonarzy miłosierdzia

Zadaniem Misjonarza Miłosierdzia będzie dotrzeć z orędziem do tych, którzy nie słyszeli jeszcze o miłosiernym obliczu Boga – zauważył bp Roman Pindel podczas konferencji prasowej zorganizowanej 22 lutego w siedzibie kurii w Bielsku-Białej. W diecezji bielsko-żywieckiej Misjonarzem Miłosierdzia został ks. Przemysław Sawa, któremu 4 marca biskup ordynariusz wręczy dekret kierujący go do tej posługi na terenie diecezji.

[ TEMATY ]

misjonarze

PB

Biskup nawiązując do nauczania papieża Franciszka, przywołał słowa z bulli „Misericordiae vultus” określających osoby wybrane do pełnienia tej posługi jako „znaki matczynej troski Kościoła o Lud Boży”.

Jak zauważył ordynariusz, posługa Misjonarza Miłosierdzia wpisuje się w liczne inicjatywy podejmowane w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oraz troskę o to, by czynić wszystko, aby orędzie o Bożym Miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi.

Reklama

„A może są ludzie, do których wiadomość o tym, jaki jest Bóg, jakie ma oblicze objawione przez Jezusa Chrystusa, jeszcze nie dotarła? Ilu jeszcze takich ludzi może być i jak do nich dotrzeć? Właśnie w takie dążenia, próbujące odpowiedzieć, co jeszcze możemy zrobić, żeby pojednać człowieka z Bogiem, wpisuje się posługa Misjonarzy miłosierdzia” – zaznaczył.

Ordynariusz zauważył, że powołany przez papieża Misjonarz Miłosierdzia z diecezji bielsko-żywieckiej koncentrować się będzie na posłudze w konfesjonale oraz szukaniu tych ludzi, do których orędzie o Bożym miłosierdziu jeszcze nie dotarło.

„Nie dotarło, bo nie chodzą do kościoła, bo od lat się nie spowiadali, bo zamykają drzwi przed księdzem idącym po kolędzie. Zadaniem naszego misjonarza będzie dotarcie do takich ludzi, ale także do osób wychodzących z uzależnienia na oddziałach detoksu, w ośrodkach terapii uzależnień, czy młodzieży, która gdzieś u początku swej drogi życiowej się pogubiła. Nasz misjonarz będzie szukał obszarów, do których orędzie o Bożym miłosierdziu mogło nie dotrzeć przez zwyczajną działalność Kościoła” – podkreślił.

Reklama

W czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia misjonarze miłosierdzia będą mogli udzielać rozgrzeszenia i zwalniać z kar kościelnych w przypadku następujących przestępstw: profanacja Najświętszego Sakramentu, przemoc wobec Ojca Świętego, rozgrzeszenie wspólnika w grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, zdrada tajemnicy spowiedzi.

„To pewien znak, jak bardzo blisko papież chce być tych ludzi, którzy mogli popaść w owe grzechy” –skomentował bp Pindel, zauważając, że spośród wymienionych grzechów dwa dotyczą świeckich, pozostałe dwa zaś duchownych.

Przekazanie ks. Przemysławowi Sawie dekretu biskupa ordynariusza Romana Pindla, kierującego go do posługi Misjonarzowi Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej nastąpi w piątek 4 marca.

2016-02-22 17:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leszek, Lila i Afryka

Misje? Ale nawet nie chcę o tym słyszeć. Mniej więcej takie słowa usłyszał Leszek od swojej żony Lilianny, kiedy po raz pierwszy podzielił się tym pragnieniem. Co zatem sprawiło, że w 2011 r. małżeństwo Lilii i Leszka Sobótków z Kudowy-Zdroju – Czermnej wyjechało na misje do Afryki. Pozostawili w Polsce dorosłe dzieci, wnuki i licznych przyjaciół. Leszek czynny zawodowo, wzięty inżynier budownictwa, musiał podomykać wiele spraw. Mało tego, ciężką pracą dorobili się pokaźnego majątku, wszystko to rozdali, jeżeli dodamy, że mają już po sześćdziesiąt lat, to niejeden z czytelników zapyta w duchu: nie za starzy?

CZYTAJ DALEJ

Symbolika i znaczenie medalika św. Benedykta

2021-09-14 13:37

[ TEMATY ]

św. Benedykt z Nursji

benedyktyni

Archiwum autorki

Awers i rewers medalika św. Benedykta

Awers i rewers medalika św. Benedykta

Wielu z nas nie do końca wie czym tak właściwie są medalik i krzyż św. Benedykta. Czy mają one nadzwyczajną moc i co może dać nam ich noszenie? Wyjaśnia o. Guèranger – benedyktyn.

Chrześcijanom wystarczy zastanowić się przez chwilę nad wielce potężną zbawienną mocą Krzyża Jezusa Chrystusa, aby pojęli dostojeństwo medalika, na którym jest on przedstawiony. Krzyż był narzędziem odkupienia świata; jest on zbawiennym drzewem, na którym dokonało się przebłaganie za grzech, który popełnił człowiek, jedząc owoc z zakazanego drzewa.

CZYTAJ DALEJ

Ideologia LGBT – czy to mają być wartości unijne?

2021-09-16 11:57

[ TEMATY ]

LGBT

ideologia

Adobe Stock

Szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci” krytykuje wideo o raporcie o stanie UE.

Wideo zapowiadające przemówienie Przewodniczącej Komisji UE Ursuli Von der Leyen o stanie Unii, to reklama pro LGBT pozbawiona jakiegokolwiek odniesienia do narodów i rodziny. „Tęczowe flagi i dwóch mężczyzn z dziewczynką z napisem ‘Defending our values’ - jeśli takie są wartości, które chce bronić Unia, to Europa będzie słabsza i bardziej podzielona”. Neurochirurg Massimo Gandolfini, szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci”, nie ma wątpliwości co do zapowiadanych treści raportu o stanie Unii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję