Reklama

Polska

Życzenia przewodniczącego Episkopatu z okazji sakry bp. Mirosława Milewskiego

Abp Stanisław Gądecki, w imieniu wszystkich polskich biskupów, złożył życzenia z okazji sakry bp. Mirosława Milewskiego. Wyraził w nich nadzieję, że "droga pasterskiego posługiwania stanie się drogą uświęcenia" nie tylko dla nowego biskupa ale także dla całego Ludu Bożego. Msza św. połączona z udzieleniem święceń biskupich, rozpoczęła się o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Płocku.

[ TEMATY ]

biskupi

abp Stanisław Gądecki

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Publikujemy treść listu:

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie,

Reklama

«Biskupi, „naznaczeni pełnią sakramentu święceń”, przez Ducha Świętego, który został im dany w święceniach, „stali się prawdziwymi i autentycznymi nauczycielami wiary, kapłanami i pasterzami”, i jako tacy, uobecniając sobą Chrystusa (in persona Christi), stoją na czele Pańskiej owczarni» – te słowa, z „Wprowadzenia Ogólnego do Obrzędu Święceń Biskupa”, zawierają w sobie życzenia, które chciałbym skierować do Waszej Ekscelencji, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski.

Ontyczne – in persona Christi – które poprzez sakrament święceń biskupich stawia Waszą Ekscelencję na czele owczarni Pańskiej, jako Biskupa Pomocniczego Kościoła Płockiego, niech staje się wezwaniem, aby w codziennej posłudze wiernym, jeszcze bardziej upodabniać się do Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza; aby mówić – jak Chrystus, żyć – jak Chrystus, myśleć – jak Chrystus, odczuwać – jak Chrystus, kochać – jak Chrystus i umierać – jak Chrystus.

Wraz z całym Prezydium naszej konferencji episkopatu witam serdecznie Księdza Biskupa w gronie biskupów Kościoła, który jest w Polsce ufając, że – z pomocą Ducha Świętego – droga pasterskiego posługiwania stanie się drogą uświęcenia dla Waszej Ekscelencji oraz dla całego Ludu Bożego.

Reklama

Maryi – Królowej Apostołów – życie i posługę Księdza Biskupa powierzam, przesyłając wyrazy szacunku i braterskich pozdrowień w Chrystusie,

+Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Jego Ekscelencja Ks. bp Mirosław MILEWSKI Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej

2016-02-27 12:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterze: 10 najwybitniejszych polskich biskupów stulecia

[ TEMATY ]

biskupi

KEP

Gdyby nie oni, zapewne byłoby inaczej. Czy bylibyśmy w stanie duchowo przetrwać mrok okupacji i stalinizmu? Czy Polska dałaby światu papieża? Czy odzyskalibyśmy wolność? W ciągu ostatniego stulecia wielu polskich biskupów było nie tylko Dobrymi Pasterzami Kościoła, ale i moralnymi przywódcami narodu. Najwybitniejszym polskim biskupem XX stulecia był Karol Wojtyła. Z racji zupełnie innego wymiaru jego misji nie uwzględniamy go jednak w niniejszym rankingu.

Abp Józef Teofil Teodorowicz (1864-1938)

CZYTAJ DALEJ

Fatima: restrykcje podczas uroczystości związanych z dniem imigranta

2021-08-04 17:14

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Ks. Krzysztof Hawro

Przed Bazyliką w Fatimie

Przed Bazyliką w Fatimie

Obchodzone 13 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uroczystości związane z dniem imigranta odbędą się dla masowej liczby pielgrzymów, ale wciąż będą obowiązywały restrykcje sanitarne, podały władze tego portugalskiego ośrodka kultu.

Wydarzenie to poprowadzi arcybiskup Luksemburga, kardynał Jean-Claude Hollerich SJ. Władze rektoratu w Fatimie sprecyzowały, że na wydarzenie zbiegające się w czasie ze 104. rocznicą sierpniowego objawienia fatimskiego, powinno dotrzeć wielu Portugalczyków, którzy na co dzień mieszkają w innych krajach Europy, głównie we Francji i Szwajcarii. Restrykcje na terenie sanktuarium, m.in. nakaz korzystania z masek ochronnych i zachowania dystansu społecznego, będą wciąż obowiązywać pomimo ogłoszenia pod koniec lipca przez rząd Portugalii stopniowej eliminacji do września restrykcji sanitarnych. Utrzymany też zostanie limit wejścia na główny plac sanktuarium do 7500 pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

Słowniczek podręczny

2021-08-05 16:02

[ TEMATY ]

Piotr Grzybowski

„W czasie kryzysów strzeżcie się agentów” mawiał wielki Marszałek i miał rację. Bo w każdym czasie, a zwłaszcza rewolucji, napięć, wojen, przełomów, oprócz wielkich władców, którzy formują niczym z plastycznej masy porządek świata, granice, strefy wpływów, podporządkowując jednych drugim - działa agentura.

A nawet agentury dwie: jedna zorganizowana, przygotowana i wyszkolona przez własne państwo, precyzyjnie zadaniowana i świadoma swojej roli, a druga (często nazywana agenturą wpływu) niemniej groźna, bo z jednej strony pozyskiwana z obywateli danego państwa, wywodzących się ze środowisk wpływowych, kształtujących opinię publiczną, z drugiej moralnie obojętnych, zepsutych, cynicznych w swej naturze, często naiwnych czy wręcz głupich w pojmowaniu rzeczywistości, a co gorsza swojej w niej roli.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję