Reklama

Niedziela Małopolska

Projekt Młodzi i Miłosierdzie na Tauron Arenie

Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie), który w dniach 15-16 marca odbędzie się na Tauron Arenie Kraków, to część oficjalnych obchodów Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej.

[ TEMATY ]

młodzi

Kraków

wikipedia.pl

Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków

„Miłosierdzie to nie nuda! Miłosierdzie to nie słabość! Miłosierdzie to najlepsza rzecz jaka może Cię spotkać! Na spotkanie z takim przesłaniem chcemy zaprosić krakowską młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiadają organizatorzy projektu M&M, który ma być praktycznym doświadczeniem miłosierdzia w życiu młodego człowieka. – Poprzez świadectwa innych ludzi chcemy pokazać, że nie tylko doświadczanie miłosierdzia, ale i też jego okazywanie jest niezbędne każdemu człowiekowi” – dodają.

15 marca zaplanowano spotkanie dla gimnazjalistów a dzień później dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Scenę w Tauron Arenie Kraków wypełnią performerzy, muzycy i aktorzy. W planie każdego dnia znalazły się widowiska muzyczno-taneczne, świadectwa i spotkania z gośćmi. Najważniejszym punktem programu będzie natomiast przejście przez Bramę Miłosierdzia, która na ten czas zostanie specjalnie wybudowana wewnątrz Tauron Areny Kraków. Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. uczestników każdego dnia.

Reklama

Bp Grzegorz Ryś, który zaprasza młodzież Krakowa i okolic do wzięcia udziału w projekcie M&M wyjaśnia, dlaczego został zorganizowany w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej a nie w jakimś wielkim kościele. „Wiara zanim się stanie wspólnym kultem i uwielbieniem Boga, najpierw jest zmaganiem i ma w sobie dużo ze sportu” – mówi krakowski biskup pomocniczy, który przywołuje scenę walki Jakuba z Bogiem z Księgi Rodzaju. „Ja wierzę bardzo, że takie zapasy mogą się wszystkim wydarzyć na tym spotkaniu w Tauron Arenie. Jestem przekonany, że ktokolwiek przyjdzie i wejdzie w te zapasy, nie ucieknie, nie zdezerteruje, nie odda tej walki walkowerem, to wygra. Pan Bóg wygra i każdy z nas wygra – wygramy wszyscy jako zespół” – przekonuje bp Ryś zapraszając młodzież do udziału w projekcie M&M.

Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej zwrócił się także z prośbą do wspólnot, ruchów, duszpasterstw, grup i stowarzyszeń o współtworzenie tego wydarzenia ewangelizacyjnego. „Sądzę, że udało nam się znaleźć dobrą formułę, na tyle atrakcyjną, że pomoże młodym zrobić pierwszy krok – w ramiona Tego, który czeka, by każdego do siebie przygarnąć – by, może pierwszy raz w życiu, mogli doświadczyć miłości miłosiernej. Reszta jest łaską” – napisał bp Ryś w specjalnym liście, w którym prosi o modlitwę, post i jałmużnę na organizację inicjatywy.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy m. in. kierowaniu ruchem, wydawaniu posiłków i obsłudze sceny. Przed rozpoczęciem Jubileuszu odbędzie się szkolenie, które przygotuje wolontariuszy do wykonywania poszczególnych zadań. Chętni do podjęcia pracy proszeni są o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej www.mlodziimilosierdzie.pl. Tam można też znaleźć dodatkowe informacje o wydarzeniu.

Organizatorem projektu M&M – krakowskich obchodów Jubileuszu Miłosierdzia dla młodych jest archidiecezja krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, abp Rino Fisichella – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji i Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa. Spotkanie wspiera także Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny krakowskiej kurii, Alpha Polska, Wytwórnia FT Films, OSM Krasnystaw oraz TAURON Arena Kraków.

2016-03-08 18:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

[ TEMATY ]

młodzi

salezjanie

Piotr Drzewiecki

Blisko 1200 zawodników wraz z trenerami z 35 stowarzyszeń SALOS wzięło udział w XXIV. Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, trwających od 16 do 18 września w Łodzi. Dzieci i młodzież zacięcie walczyli o medale i puchary w czterech dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Młodzi sportowcy rywalizowali także o puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla drużyny o najwyższych walorach moralno-kulturowych. Otrzymała go ekipa SALOS Suwałki.

Zgodnie z zasadami SALOS – Salezjańskiej Organizacji Sportowej, przez cały rok rywalizowali oni w mikroregionach i inspektoriach. Raz do roku wszyscy zwycięzcy etapów regionalnych spotykają się na Igrzyskach w wybranym mieście w Polsce. W sobotę cały dzień trwały rozgrywki, zakończone wspólną Eucharystią w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, pod przewodnictwem bp Ireneusza Pękalskiego. W niedzielę rozegrane zostały mecze finałowe w każdej z dyscyplin oraz wręczone nagrody dla zwycięzców. Jubleuszowe XXV. OIMS odbędą się za rok w Krakowie

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Kraska: 15 tys. osób w Polsce otrzymało trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19

2021-09-23 19:55

[ TEMATY ]

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich/Niedziela

W Polsce jest ok. 15 tys. osób zaszczepionych trzecią dawką przeciwko COVID-19 – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że widać duże zainteresowanie jej przyjęciem.

Wiceszef MZ Waldemar Kraska pytany był w TVP Info o to, czy skierowania dla określonych grup, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, już są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję