Reklama

Polska

Rzeczniczka ŚDM: bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

„Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem” – zapewnia Dorota Abdelmoula, rzeczniczka ŚDM. Jak zaznacza, zamachy terrorystyczne w Brukseli na ten moment nie spowodowały zmian w programie Światowych Dni Młodzieży.

[ TEMATY ]

rzecznik

ŚDM w Krakowie

Marcin Mazur

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które od wielu lat niesie przesłanie pojednania, przesłanie pokoju. Też w takim duchu, z taką intencją przygotowania do tego spotkania trwają od wielu miesięcy” – mówi Dorota Abdelmoula podkreślając, że z jednej strony są to przygotowania duchowe a z drugiej strony wszelkiego rodzaju przygotowania logistyczne, które trwają już od dłuższego czasu we współpracy ze służbami międzynarodowymi, z władzami krajowymi i lokalnymi.

„Ta współpraca bardzo intensywnie trwa od wielu miesięcy. Jednym z jej owoców jest program ŚDM, przygotowywany we współpracy i w oparciu o doświadczenie organizatorów poprzednich spotkań oraz z uwzględnieniem tych wymogów bezpieczeństwa które mamy, ponieważ bezpieczeństwo jest naszym priorytetem” – dodaje rzeczniczka ŚDM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Abdelmoula przekonuje, że w tej kwestii nic się nie zmieniło po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli. „My jako organizatorzy, jako strona kościelna dostarczamy odpowiednim władzom i służbom tych wszystkich informacji, które mogą pomóc w bezpiecznym i profesjonalnym przygotowaniu i obsłużeniu tego spotkania” – mówi i dodaje, że służby w ramach swoich kompetencji przygotowują się na bezpieczne obsłużenie tak dużego spotkania, jakim są ŚDM.

Reklama

Najprawdopodobniej do końca ŚDM nie będzie znana liczby osób, które wezmą udział w spotkaniach z papieżem, oficjalnej rejestracji dokonuje bowiem tylko część uczestników wydarzenia. „Mamy tego świadomość, jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich, którzy przyjadą do Krakowa na wydarzenia z Ojcem Świętym. I pod takim kątem, także od strony logistyki i bezpieczeństwa, przygotowujemy to spotkanie” – mówi Abdelmoula.

Rzeczniczka ŚDM pytana o alternatywne dla Brzegów pod Wieliczką miejsce spotkania młodych z papieżem – właśnie ze względów na bezpieczeństwo – odpowiada, że Campus Misericordiae w Brzegach jest tym miejscem, które zostało ujęte i przedstawione w ramowym programie wizyty Ojca Świętego i to tam trwają przygotowania do finalnych spotkań młodych z papieżem Franciszkiem. „Oczywiście rozważamy różnego rodzaju sytuacje awaryjne i będziemy mieli odpowiedź na to, jeśli pojawią się trudności. Natomiast w tym momencie tym miejscem, o którym mówimy, że tam spotka się Ojciec Święty z pielgrzymami jest Campus Misericordiae” – mówi.

Abdelmoula nie chce komentować wymienianych w mediach lokalizacji, gdzie dwa ostatnie spotkania młodych z papieżem mogłyby się odbyć. Zapytana czy to Błonia nie byłyby lepszym miejscem odpowiedziała tylko, że Błonia będą przygotowane na przyjęcie bardzo dużej liczby pielgrzymów, bo odbędą się tam trzy pierwsze spotkania w ramach ŚDM. „Plan awaryjny oczywiście mamy” – podkreśliła rzeczniczka ŚDM.

2016-03-24 09:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzecznik Episkopatu: pamiętajmy o ofiarach Holokaustu

[ TEMATY ]

rzecznik

Auschwitz

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

„Tak jak co roku, pamiętajmy o ofiarach Holokaustu i wszystkich ofiarach obozów zagłady. Wyrazem naszej pamięci i modlitwy może być, podobnie jak w minionych latach, zapalenie świecy dziś wieczorem o godz. 18.00” – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik, nawiązując do obchodzonej 27 stycznia 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, połączonej z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Rzecznik Episkopatu nawiązał do historii najbardziej znanego niemieckiego obozu zagłady. „Auschwitz-Birkenau to miejsce, w którym dokonała się jedna z największych i najokrutniejszych zbrodni w dziejach ludzkości. Ta tragedia nie skończyła się w dniu wyzwolenia obozu 27 stycznia 1945 r. Jej konsekwencje trwają do dziś. Dzieciom zamordowano rodziców, rodzicom dzieci, ginęły całe rodziny, a ci więźniowie, którzy ocaleli noszą w sobie głęboką traumę – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

CZYTAJ DALEJ

Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

Muzeum Rodziny Ulmów

7 lipca 1935 r. Józef i Wiktoria ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską

7 lipca 1935 r. Józef i Wiktoria ślubowali sobie miłość, wierność
i uczciwość małżeńską

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba 13 lipca obchodzony jest Dzień Męża i Żony na pamiątkę ślubu świętych Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski, który odbył się właśnie tego dnia. A czego uczą mężów i żony inni małżonkowie – Wiktoria i Józef Ulmowie? Oni wzięli ślub 7 lipca 1935 r., a 10 września br. wraz siedmiorgiem dzieci, w tym jednym nienarodzonym, zostaną wyniesieni na ołtarze.

1. Każdego dnia troszczcie się o Wasz związek

CZYTAJ DALEJ

Mesajah ogłasza nawrócenie: Gdyby nie najwyższy Pan i Uzdrowiciel, nie byłoby mnie tutaj

2024-07-14 14:32

[ TEMATY ]

świadectwo

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Kiedyś gardził księżmi, teraz pomodlił się ze sceny z jednym z nich. Mesajah niespodziewanie ogłosił nawrócenie.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję