Reklama

„Apostoł Jedności” w Wieluniu

Wiele parafii, szkół, rozmaitych wspólnot i organizacji włączyło się w obchody 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Należała do nich również parafia pw. św. Józefa w Wieluniu. W niedzielę 12 października, obchodzoną w Polsce jako Dzień Papieski, po wieczornej Mszy św. parafianie obejrzeli w kościele misterium pt.: Taki jest nasz Papież - Apostoł Jedności.
Na program tej wieczornej refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II złożyła się recytacja wierszy poświęconych osobie Ojca Świętego, wspomnień związanych z jego życiem, śpiew piosenek oraz wspólna modlitwa dziękczynienia za pontyfikat naszego Rodaka. Pierwsza część programu dotyczyła wybranych faktów z życia Ojca Świętego, począwszy od lat dziecięcych, aż do 16 października 1978 r. W drugiej części wykonawcy skoncentrowali się na tematyce tegorocznego Dnia Papieskiego i ukazali postać Ojca Świętego w kontekście jego działań na rzecz pogłębiania jedności między ludźmi różnych krajów, kultur i religii, przede wszystkim jedności ludzi z Bogiem.
W programie wzięły udział dzieci i młodzież z parafii, Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum Katolickiego w Wieluniu przygotowane przez prefekta ks. Marka Pabicha, katechetów parafii: s. Michaelę - antoninkę, Barbarę Kośną i Stanisława Kleszcza oraz organistę Tomasza Kołodzieja.
Spotkanie zakończyło się słowami podziękowań proboszcza ks. kan. Mariana Mermera oraz wspólną modlitwą w intencji Ojca Świętego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Z nadzieją w przyszłość. Jubileusz w Kraczewicach

2021-07-28 12:11

Paweł Wysoki

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach świętowała 100-lecie istnienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję