Reklama

10 października br. w wypadku samochodowym tragicznie zginął

Śp. ks. prałat Marian Laskowski

proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach (dekanat Mszczonów). Mszę św. pogrzebową 14 października sprawowało 70 kapłanów pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego. Po uroczystej liturgii pogrzebowej trumna ze szczątkami śp. ks. Laskowskiego przewieziona została do Stanisławowa koło Mińska Maz. w diecezji warszawsko-praskiej, gdzie złożona została w rodzinnym grobowcu.
Ks. M. Laskowski urodził się 3 września 1939 r. w Lubominie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 24 maja 1964 r. w bazylice archikatedralnej warszawskiej. W ciągu 39 lat pracy kapłańskiej najpierw pracował jako wikariusz w parafiach: Kocierzew (1964-1965), Rembertów Warszawski (1965-1966), Mszczonów (1966-1979), Żyrardów (1969-1973), Brwinów (1973-1974), Matki Bożej Różańcowej w Warszawie (1974-1975). Następnie jako proboszcz duszpasterzował w Cegłowie (1975-1987), Kozłowie Biskupim (1987-1995). W roku 1986 odznaczony został przywilejem noszenia rokiety i mantoletu koloru czarnego, zaś w roku 1995 - kanonikiem honorowym Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.
W parafii Skuły duszpasterzował dziewięć lat. W tym czasie przeprowadził gruntowny remont zabytkowego drewnianego kościoła i uporządkował teren przykościelny. Obecnie był w stanie przygotowań do rozpoczęcia renowacji zabytkowego obrazu Ostatnia Wieczerza w prezbiterium kościoła.
Przez parafian postrzegany był jako gorliwy duszpasterz, życzliwy i emanujący ciepłem. Zawsze dążył do tego, aby w parafii stworzyć atmosferę rodzinną, w której wszyscy będą się czuli jak w swoim domu. Requiescat in pace.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 11:53

[ TEMATY ]

uchodźcy

Franciszek

youtube.com/vaticanmedia

Do poszerzania tego, co określamy jako nasze „my” zachęca Ojciec Święty w swoim orędziu na 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony w niedzielę 26 września 2021 roku.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGONA 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję