Reklama

„Niedziela” na Jasnej Górze

Niedziela łódzka 45/2003

Już po raz siódmy odbyła się pielgrzymka, Czytelników, przyjaciół i pracowników katolickiego tygodnika Niedziela na Jasną Górę. W tym roku nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Niedzieli Łódzkiej, więc w wigilię niedzieli Środków Społecznego Przekazu, 20 września 2003 r., spotkaliśmy się wszyscy by uczestniczyć w tym corocznym wspaniałym wydarzeniu. Zbiórka odbyła się o godz. 8.00 rano przed gmachem Seminarium Duchownego w Łodzi. Uczestnicy wyprawy przybyli punktualnie i mogliśmy wyruszyć w podróż do Jasnogórskiej Królowej.
Gdy dotarliśmy na miejsce, skierowaliśmy pierwsze kroki do auli im. o. Kordeckiego, gdzie odbyła się konferencja. Jako pierwszy głos zabrał redaktor naczelny Niedzieli - ks. inf. Ireneusz Skubiś, który powitał wszystkich uczestników pielgrzymki i przedstawił gości honorowych. A byli to: Czesław Ryszka, ks. Mirosław Drozdek, ks. prał. Piotr Miklasiński, dr Krystyna Czuba, o. Nikodem Kilnar, prof. dr hab. Karol Klauza. Uroczystość została urozmaicona występem dzieci z łódzkiego oratorium św. Urszuli Ledóchowskiej.
Kolejnym punktem programu było przyznanie medali „Mater Verbi” (Matki Słowa). Owe wyróżnienie otrzymało 80 osób, a wśród nich ci wszyscy, którzy poprzez swoją wytrwałą pracę przyczyniają się do tworzenia i rozwijania tygodnika Niedziela. W licznym gronie osób nagrodzonych, znalazło się 6 z archidiecezji łódzkiej.
Wśród współpracowników i przyjaciół Niedzieli wyróżniono: ks. dr Kazimierza Kurka, s. Aleksandrę Topolę, s. Danutę Nowak - urszulanki. Za zaangażowanie w promowanie Tygodnika Niedziela, nagrodzono: ks. prob. Andrzeja Chyckiego oraz Celinę i Tadeusza Maćkowiaków. Natomiast z licznego grona pracowników redakcji Tygodnika Niedziela - za rzetelną i gorliwą pracę - medal otrzymał Marian Miszalski.
Gdy rozdano wszystkie nagrody, w Bazylice Jasnogórskiej odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka. W homilii skierowanej do redaktora naczelnego Niedzieli ks. inf. Ireneusza Skubisia, księży diecezjalnych, współpracowników, korespondentów i sympatyków tygodnika, Ksiądz Arcybiskup wyraził uznanie dla pracy dziennikarzy i redaktorów, którzy poprzez swoją pracę głoszą Słowo Boże. „Już po raz siódmy przybywamy na Jasną Górę, by podziękować Panu Bogu za to wszystko, co nas otacza, za świat, który jest piękny i za Niedzielę (...), która głosi Ewangelię, jest wierna Bogu i ojczyźnie”.
Po Mszy św. modliliśmy się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Niestety, nie zostało nam czasu na zwiedzanie miasta. Na parkingu czekał już bus, którym wróciliśmy wkrótce do domu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs rzeźbiarski o św. Józefie

2021-09-22 16:27

[ TEMATY ]

konkurs

rzeźba

Monika Jaworska

Rzeźba św. Józefa.

Rzeźba św. Józefa.

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza twórców ludowych i nieprofesjonalnych z Polski do udziału w konkursie pt. „Postać św. Józefa w rzeźbie”.

Św. Józef był postacią niezwykłą, inspiracją dla chrześcijan wszystkich wieków. Świadczą o tym liczne kościoły i instytucje, którym patronuje. Dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. Papież nazwał go „ojcem w cieniu”, „ojcem posłusznym”, a także „ojcem czułym”. Te piękne określenia świadczą o fascynacji jego postacią związanej z wyjątkowością cech osobowości świętego – zaznaczają organizatorzy precyzując, że głównym celem konkursu jest przybliżenie wizerunku postaci św. Józefa i popularyzowanie wartości chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję