Reklama

Łódź-Janów

Poświęcenie kaplicy w parafii bł. Papieża Jana XXIII

Niedziela łódzka 45/2003

W życiu każdej parafii są takie wydarzenia, które na trwałe wpisują się w karty jej historii. Taki właśnie fakt miał miejsce w parafii bł. papieża Jana XXIII. W sobotę 11 października br. odbyła się tam uroczystość poświęcenia długo oczekiwanej, murowanej kaplicy.
To wyjątkowe wydarzenie, połączone z dorocznym odpustem, zaszczycił swoją obecnością abp Władysław Ziółek. Witając dostojnego Gościa, ks. prob. Wojciech Anglart przypomniał ważniejsze fakty z życia parafii powstałej zaledwie 3 lata temu. Wspomniał o trudnych warunkach, w jakich do tej pory była sprawowana Eucharystia oraz poinformował, że w obecnym budynku, obok kaplicy, znajdują się także mieszkania dla duszpasterzy.
Po dokonaniu aktu poświecenia, Ksiądz Arcybiskup w słowie skierowanym do wiernych przyznał, że wzruszył go widok wzniesionej kaplicy. Nie szczędził słów uznania dla Księdza Proboszcza, który wraz z parafianami dokonał wielkiego dzieła w tak krótkim czasie. Dostojny Gość przywołał następnie bliską mu postać patrona parafii, bł. papieża Jana XXIII. Dane mu bowiem było studiować w Rzymie w czasie, gdy Angelo Giuseppe Roncalli został wybrany na urząd papieski. Był również świadkiem zwołania z inicjatywy papieża Jana XXIII Soboru Watykańskiego II, co miało miejsce 11 października 1962 r.
Doroczny odpust parafialny odbywa się na pamiątkę tego właśnie dnia.
Na zakończenie Pasterz archidiecezji życzył, aby wierni w dalszym ciągu angażowali się w budowę kościoła parafialnego, tego zarówno materialnego jak i duchowego. Ksiądz Arcybiskup podarował relikwiarz do przechowywania relikwii bł. papieża Jana XXIII, które są w posiadaniu Księdza Proboszcza.
Po zakończeniu Eucharystii wszyscy obecni adorowali relikwie Patrona parafii.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Państwowa Komisja ds. Pedofilii odnosi się do pierwszych komentarzy po Raporcie

2021-08-03 11:04

[ TEMATY ]

komisja ds. pedofilii

Adobe.Stock

W przesłanym KAI Stanowisku, Państwowa Komisja ds. Pedofilii, odnosząc się do komentarzy po opublikowaniu Pierwszego Raportu, podkreśla, że wykorzystywanie dzieci jest problemem społecznym. Zaznacza także raz jeszcze, że Raport nie uprawnia do wniosku, iż 30% sprawców wykorzystania seksualnego dzieci stanowią osoby duchowne.

Omówiona została również kwestia prawna dostępu do akt oraz współpraca między Państwową Komisją a Kościołem katolickim.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

2021-08-04 09:35

[ TEMATY ]

Maryja

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Foto: Monika Książek

Chyba każdy z katolików słyszał kiedyś o szczególnym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej obraz kojarzy większość z nas. Cały świat w środę ucieka się pod Jej obronę. Skąd tak właściwie wziął się ten wielki kult?

W ciągu ostatnich 150 lat obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy stał się drogi milionom chrześcijan, umacniając ich wiarę i modlitwę. Uważany jest nawet za jeden najbardziej znanych i kochanych obrazów Maryi na świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję