Reklama

Otworzyć serca, aby Miłosierny Jezus mógł przemówić

Dzień 15 października 2003 r. był bardzo oczekiwany przez wiernych parafii Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Do godnego przyjęcia i przeżycia spotkania z Panem Jezusem Miłosiernym przygotowywaliśmy się duchowo podczas 4-dniowych rekolekcji prowadzonych przez o. Józefa Korzenieckiego z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Zewnętrznym wyrazem naszej miłości do Jezusa Chrystusa były udekorowane przez mieszkańców wszystkich wsi kapliczki, krzyże przydrożne, nasze domy, a przede wszystkim trasa przejazdu Obrazu. W dekorowanie budynków szkolnych oraz otoczenia kościoła włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej z Perlejewa, Miodus i młodzież z Gimnazjum wraz z wychowawcami. Dzieci wykonały łańcuch ze styropianowych serc pomalowanych na czerwono, żółto i niebiesko. Były one wyrazem ich miłości i ufności do przybywającego Gościa.
Nabożeństwo powitania Obrazu Jezusa Miłosiernego odprawił ks. inf. Jan Sobechowicz. Przekazanie Obrazu dokonał ks. Edward Kowalczyk - proboszcz parafii w Pobikrach. Wszystkich przybyłych księży, alumnów i wiernych powitał nasz proboszcz, ks. kan. Kazimierz Olszewski. Pana Jezusa witały dzieci i młodzież wraz z wikariuszem, ks. Krzysztofem Domaraczeńko. W imieniu dorosłych Jezusa Miłosiernego powitał wójt, Krzysztof Radziszewski wraz z małżonką (członkowie Akcji Katolickiej). Chór prowadzony przez Mieczysława Fronca uświetnił liturgię Mszy św. pięknym śpiewem.
Krótkie godziny przebywania Obrazu Jezusa Miłosiernego wśród nas były bardzo ważne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Pan Jezus był nieustannie adorowany w Najświętszym Sakramencie. Członkowie Akcji Katolickiej, Apostolatu Maryjnego, Kółek Różańcowych i inni wierni trwali na wspólnej adoracji do północy, a potem uczestniczyli w Najświętszej Eucharystii, którą odprawili księża pochodzący z naszej parafii (ks. Eugeniusz Moczulski, ks. Romuald Kosk i ks. Bohdan Sawicki) w intencji zmarłych z naszych rodzin. Honorową wartę przy Obrazie pełnili strażacy.
Podczas adoracji prosiliśmy Króla Wieków, aby pomógł uczciwie żyć małżonkom i rodzinom, aby nie pozwolił zagubić się dzieciom i młodzieży z naszej parafii. Błagaliśmy Miłosiernego Pana, aby napełnił łaską i uleczył wszystkie dusze obciążone grzechem. Czas kontemplacji oblicza Jezusa Chrystusa był okazją otwarcia się na łaski, które daje Jego miłosierne Serce, czasem nadziei i leczenia ran na duszy. Każdy z nas miał okazję, aby wejść do kościoła i zapewnić Pana Jezusa Miłosiernego o swojej miłości, aby podzielić się pragnieniami i tęsknotami. Mieszkańcy każdej wsi mieli swoje 2 godziny adoracji. Cały dzień kościół był wypełniony ludźmi. Uczcić Pana Jezusa przychodziły dzieci i młodzież z wychowawcami.
Spojrzenie Chrystusa pełne dobroci i miłości przebaczającej przemieniało nasze wnętrze. To cudowne oblicze Chrystusa wyryło się w sercach głęboko, wyraźnie i mocno. Stało się nam bardziej bliskie i drogie. Czuwanie przed Jezusem Miłosiernym było czasem stawiania pytań o sens i kierunek naszego życia. Wdzięczni jesteśmy za czas miłosierdzia, za łaski, których wielu z nas doznało, za każde nawrócone serce, za każdą rodzinę, do której na nowo został zaproszony Jezus Chrystus Miłosierny. Mszę św. na pożegnanie Obrazu odprawił ks. inf. Eugeniusz Borowski. W homilii zwrócił naszą uwagę, że zapewne wielu z nas żyje dzięki Miłosierdziu Bożemu, któremu zaufała niejedna matka lub niejeden ojciec. W imieniu całej parafii Jezusa Miłosiernego pożegnali przedstawiciele Apostolatu Maryjnego: Halina Marciniak i Antoni Czarkowski.
Zawierzenie się Miłosiernemu Chrystusowi to źródło pokoju, ale i wezwanie do nieustannej ufności. Każdego dnia musimy uczyć się jej od nowa. Teraz od nas zależy na ile spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym pozwoli nam lepiej żyć, pracować, traktować innych ludzi, rozwiązywać problemy i dobrze kierować własnym życiem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

Maj to miesiąc szczególny, nie tylko ze względu na coraz cieplejsze dni i pięknie śpiewające ptaki. Maj to w Kościele miesiąc poświęcony Matce Bożej. Portal „Niedzieli” na ten wyjątkowy czas przygotował specjalny ewangelizacyjny projekt pt. #NiezbędnikMaryjny.

Pragniemy wspólnie z Wami każdego kolejnego dnia w maju odnajdywać drogę do Maryi. W naszym specjalnym internetowym kalendarzu znajdziecie co dzień nowe materiały przybliżające osobę Rodzicielki Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Państwowa Komisja ds. Pedofilii odnosi się do pierwszych komentarzy po Raporcie

2021-08-03 11:04

[ TEMATY ]

komisja ds. pedofilii

Adobe.Stock

W przesłanym KAI Stanowisku, Państwowa Komisja ds. Pedofilii, odnosząc się do komentarzy po opublikowaniu Pierwszego Raportu, podkreśla, że wykorzystywanie dzieci jest problemem społecznym. Zaznacza także raz jeszcze, że Raport nie uprawnia do wniosku, iż 30% sprawców wykorzystania seksualnego dzieci stanowią osoby duchowne.

Omówiona została również kwestia prawna dostępu do akt oraz współpraca między Państwową Komisją a Kościołem katolickim.

CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne oazy

2021-08-04 09:02

Archiwum Ruchu Światło-Życie AL

Ruch Światło - Życie Archidiecezji Lubelskiej przygotował dla dzieci i młodzieży kilka wakacyjnych oaz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję