Reklama

Cenny dar

Niedziela przemyska 45/2003

Blisko 30 litrów krwi oddało honorowo 62 uczniów i nauczyciel podczas drugiej akcji krwiodawstwa, zorganizowanej 25 września br. przez Klub HDK PCK działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Radymnie. W akcji tej, przeprowadzonej z okazji zbliżającego się Dnia Młodzieży PCK i pierwszej rocznicy działalności Klubu, uczestniczyli reprezentanci ww. Zespołu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Agrobiznesu. Łącznie 63 osoby, spośród 75 chętnych, zrealizowały swój zamiar.
Po raz pierwszy w życiu krew oddawał Paweł Barski z Radymna uczęszczający do ZST i A. Zapytany przeze mnie o samopoczucie, odpowiedział: „Czuję się bardzo dobrze. Wiem, że moja krew może komuś pomóc. Gdy będzie potrzeba oddam bez wahania ponownie”. Wraz z Pawłem krew oddawała również Dominika Czernisz z Muniny, uczennica ZSO i Z.
Z ideą honorowego krwiodawstwa spotkała się w czasie przeprowadzanych w jej szkole pogadanek na ten temat. Kiedyś jej tata oddawał krew. Czyniąc to samo wierzy, że uratuje komuś w ten sposób życie. Dobrym przykładem posłużyła uczniom Magdalena Biesiadecka, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, która od kilku lat oddaje krew.
Podczas akcji rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu przeprowadził wśród młodzieży konkurs wiedzy na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Najlepsi otrzymali upominki. Nad przebiegiem akcji czuwała Anna Kalisz - nauczyciel WF wraz z prezesem klubu Karoliną Bassarą. Warto wspomnieć, że do grona „klubowiczów” należy również dyrektor Zespołu Szkół, w którym prowadzona była akcja, Zbigniew Petynia popierający czynnie honorowe krwiodawstwo.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest mafia

2021-09-26 19:57

[ TEMATY ]

klerycy

abp Grzegorz Ryś

ks. Paweł Kłys

Z jednej strony mamy człowieka, który do nas nie należy, a wnosi w nasze życie moc Jezusa i moc Ducha Świętego, z drugiej strony możemy być w najbliższych relacjach z kimś, kto dla nas jest jak ręka i nie potrafimy żyć bez niego, a ciągnie nas w grzech. Wspólnota prezbiterium to nie jest mafia. Jak staje się takim układem to jest szkodliwa i dla nas, i dla ludzi, którym mamy posługiwać – mówił abp Grzegorz Ryś. Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło dziś popołudniu w katedrze łódzkiej szatę duchowną.

Były to pierwsze obłóczyny kursu, który przeszedł formację rozpoczynającą się od roku propedeutycznego, tym samym klerycy mają już za sobą trzy lata formacji seminaryjnej. Eucharystii, w której uczestniczyli rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z wychowawcami oraz rodzina i najbliżsi kleryków, przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Dziś o godz. 15 w 180 miastach w całej Polsce, wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego

2021-09-28 12:14

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

We wtorek o godz. 15, w 180 miastach w całej Polsce, wierni spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i innych miejscach, by wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji "Koronka na ulicach miast".

Akcja "Koronka na ulicach miast" została zainicjowana przez łódzką wspólnotę "Iskra Bożego Miłosierdzia" - czytamy na stornie internetowej wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję