Reklama

W poszukiwaniu źródła wiary

23 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbył się uroczysty koncert na podsumowanie konkursu zorganizowanego dla upamiętnienia 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Honorowy patronat nad konkursem objął bp Kazimierz Górny.

Niedziela rzeszowska 45/2003

Młodzież licealna zaprezentowała program literacko-muzyczny nawiązujący do nauczania Ojca Świętego. Była to chwila zadumy nad wartościami, próba wskazania drogi młodzieży, która poszukuje autorytetu. Jak podkreśla Ewa Czartoryska-Sziler, która przygotowała program, chodziło o zatrzymanie się nad głębią słów Pisma Świętego oraz tego, co mówi do nas Papież. Okazało się, że młodzież świetnie to czuje i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w jubileuszowych uroczystościach.
Wcześniej w holu szkoły złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego Rodaka na Stolicy Piotrowej. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa odmówiono dziesiątkę Różańca w intencji Papieża.
W drugiej części spotkania miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, który został rozstrzygnięty 10 października br. Konkurs, zorganizowany przez kolbuszowskie LO oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Przebiegał w trzech kategoriach: wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża, plastycznej i recytacji. Laureatami zostali: Ewelina Babiarz i Natalia Bigus z LO w Kolbuszowej, Patrycja Gniewek z PG w Widełce, Joanna Marut z PG w Cmolasie, Ewelina Panek i Agnieszka Puk z SG w Dzikowcu, Agnieszka Lis i Jolanta Lis z PG nr 1 w Kolbuszowej, Damian Kulig z ZST w Kolbuszowej. Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Księdza Biskupa, otrzymała Urszula Rędziniak z PG w Kupnie. Osiem osób otrzymało wyróżnienia: Magdalena Samojedny i Joanna Szustalik z PG nr 1 w Kolbuszowej, Paulina Chruściel z PG w Niwiskach, Olga Filipenko z SG w Dzikowcu, Paulina Kasica z PG w Raniżowie, Stanisław Kubiś z LO w Kolbuszowej, Michalina Grochala z PG w Woli Raniżowskiej i Katarzyna Duda z LO w Kolbuszowej. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe, Katolickie Radio VIA i Niedziela Południowa.
Interesujące i wzruszające były wspomnienia Księdza Biskupa z licznych spotkań z Ojcem Świętym. Wysłuchali ich nie tylko młodzi ludzie, ale także inni zaproszeni na koncert goście, m.in.: ks. dr Andrzej Garbarz, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie, ks. prał. Kazimierz Szkaradek, dziekan dekanatu kolbuszowskiego, ks. kan. Jan Gut, proboszcz parafii farnej w Kolbuszowej, a także przedstawiciele władz samorządowych ze starostą kolbuszowskim Bogdanem Romaniukiem i burmistrzem Kolbuszowej Zbigniewem Chmielowcem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

2021-07-29 15:11

Niedziela Świdnicka

W poniedziałek i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

- Panie Boże, strata dziecka boli, bardzo boli. Ty wiesz to przecież najlepiej. Ty sam posłałeś swojego jednorodzonego Syna, aby doświadczył naszego, ludzkiego losu. Wiedziałeś i zgodziłeś się na jego dobrowolną śmierć. Zrobiłeś to z miłości dla nas. Nie mogę pojąć tej miłości, tej ofiary - zgodę na dobrowolną śmierć własnego syna. To jest niepojęte, Panie - mówił w słowie pożegnania ojciec zmarłego dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bronakowski: Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości

2021-07-29 19:42

[ TEMATY ]

naród

przyszłość

piwo

Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując dla KAI ogłoszony wczoraj raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Bp Bronakowski przypomniał, że kierowany przez niego Zespół od wielu lat sprzeciwia się tym zmianom w prawie, które niosą wiele negatywnych konsekwencji dla społeczeństwa borykającego się z problemami uzależnień. “Do tych najważniejszych zmian należy zaliczyć zwiększanie promocji, reklama piwa i ściślejsze powiązanie alkoholu ze sferą wypoczynku oraz sportu i rekreacji” – zaznacza duchowny. Dodaje, że jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy są najczęstszymi i najliczniejszymi odbiorcami reklam i uczestnikami imprez masowych, w tym sportowych.

CZYTAJ DALEJ

5 pytań do... Marcina Przydacza

2021-07-30 08:00

[ TEMATY ]

5 pytań do...

Tymon Markowski/MSZ

Jakie konsekwencje będzie miało dokończenie Nord Stream2? Na ile wpłynie to na bezpieczeństwo regionu? Czy mamy alternatywne scenariusze? - o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej.

Piotr Grzybowski: Co amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie dokończenia budowy Nord Stream 2 oznacza dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję