Reklama

Z życia diecezji

Żary

Uczniowie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarach w 23 października zostali pasowani na uczniów. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej „Luna”. Pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny i złożyły uroczyste ślubowanie. Pasowania na ucznia dokonał Żak, a nowo mianowani uczniowie otrzymali gratulacje od dyrektor Danuty Madej, która odczytała dla nich list pełen dobrych rad i życzeń. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały od wychowawczyni Jolanty Oszmaniec i Beaty Rogackiej pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.
Uczniowie klas starszych przygotowali program pełen niespodzianek. Pokazując młodszym kolegom, w jakich kołach zainteresowań mogą rozwijać swoje zdolności i talenty. Na zakończenie nowo mianowani uczniowie usłyszeli wiele ciepłych i życzliwych słów od dziekana ks. Tadeusza Dobruckiego.

Szprotawa

W sobotę 25 października odbyło się przedostatnie z zaplanowanych w diecezji na ten rok spotkanie w ramach „Dni Skupienia Akcji Katolickiej”. Spotkanie to skierowane było do członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej oraz osób zainteresowanych możliwością działania w AK z dekanatu szprotawskiego. Odbyło się ono w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Uczestnicy, w liczbie 37 osób, wzięli udział w Mszy św., w czasie której ks. Z. Kucharski, asystent AK, wygłosił kazanie na temat zaangażowania osób świeckich w kościele. Po przejściu do salki parafialnej wysłuchano dwóch prelekcji na temat działalności Akacji, po czym nastąpiła ożywiona dyskusja. Wagę tego spotkania podkreślał fakt obecności na nim przez ks. prał. M. Ruty oraz ks. kan. W. Kleszcza. Natomiast obecność reprezentacji POAK z Przemkowa pozwoliła uczestnikom porównać teorię z praktyką.

Głogów

Reklama

W dniach 24-26 października w domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie bp Edward Dajczak poprowadził rekolekcje dla nauczycieli szkół katolickich oraz liderów z dziewiętnastu ośrodków duszpasterstwa nauczycieli naszej diecezji. Rekolekcje pod hasłem „Moc Boża w Słabości się doskonali” koncentrowały się wokół misji pedagoga na początku XXI w. W ramach skupienia rekolektanci udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, gdzie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na tamtejszej Kalwarii.

Głogów

Ból i smutek po utracie bliskiej osoby ukoić może tylko Bóg, „Ten, który nas pociesza w każdym naszym utrapieniu” (2 Kor 1, 4). Okazją do otrzymania wsparcia i pocieszenia dla osób przeżywających smutek po śmierci kogoś bliskiego są rekolekcje, na które zapraszamy do Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie.
Rekolekcje w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie poprowadzi ojciec Błażej Sekula, franciszkanin ze Wschowy.
Termin: 14-16 listopada. Zgłoszenia: Dom „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie, tel.: (0-76) 833-32-97.

Jednym zdaniem

W dniach 24-26 października w Rokitnie odbyły się rekolekcje dla małżonków „Spotkania Małżeńskie - Dialog we dwoje”.

25 października bp Adam Dyczkowski poświęcił kaplicę pw. Matki Bożej Różańcowej we wsi Wielowieś należącej do parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sieniawie Lubuskiej.

26 października bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św. w Lipinkach Łużyckich z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza Andrzeja Tomkowskiego.

26 października bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. podczas Dnia Otwartej Bramy w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

27 października bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św. dla uczestników ogólnopolskiego spotkania duszpasterzy osób niepełnosprawnych, które odbyło się w domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie.

27 października w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze rozpoczęły się Katechezy Neokatechumenalne, które będą wygłaszane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.30.

28 października bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze i wygłosił wykład pt. „Eucharystia w życiu Kościoła - refleksje o encyklice papieskiej Jana Pawła II”, który odbył się w Klubie Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze.

Zaproszenia

Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza 18 listopada o godz. 19.00 na wykład dr. Bogdana Trocha pt. „Orygenes”. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej przy ul. Bułgarskiej 30.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza 19 listopada na Mszę św. u sióstr elżbietanek, po której odbędzie się wykład ojca duchownego ze Wspólnoty Krwi Chrystusa na temat „Opieki hospicyjnej”.

Wspólnota św. Tymoteusza zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kurs „Nowe życie z Bogiem”, który odbędzie się w dniach 21-23 listopada w Młodzieżowym Centrum Formacji, ul. Kresowa 258, Gubin. Szczegółowe informacje o kursie oraz zgłoszenia pod numerem tel. (0-68) 359-49-63.

Wspólnota „Pustynia w Mieście” zaprasza na dni skupienia i rekolekcje. Najbliższy termin rekolekcji grupowych: 21-23 listopada. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod numerem tel. (0-68) 376-60-71 lub pisemnie pod adresem: Wspólnota „Pustynia w Mieście”, Leszno Dolne 38, 67-321 Leszno Górne.

Zaproszenie

W dniach 21-23 listopada w domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie odbędą się „Wieczory dla zakochanych”
Jest to forma rekolekcji weekendowych przeznaczona dla par, które bezpośrednio przygotowują się do sakramentu małżeństwa i dla tych, które nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji, lecz myślą poważnie o wspólnej przyszłości. Wieczory prowadzone są przez małżeństwa oraz kapłana metodą dialogu umożliwiającą głębsze spojrzenie na siebie wzajemnie i na wspólne przyszłe życie.
Zgłoszenie przyjmują i dodatkowych informacji udzielają: w Głogowie Ela i Krzysztof Bączek (tel. 833-97-16), w Zielonej Górze Mariola i Piotr Narowscy (tel. 453-77-40) oraz w Gorzowie Wlkp. ks. Andrzej Nowakowski (tel. 720-48-07).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję