Reklama

Niedziela Częstochowska

Iskra Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny także w Częstochowie

W najbliższy piątek 15 kwietnia o godz. 15.00 w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski na skrzyżowaniach i placach całej Polski oraz w kościołach i placówkach polonijnych zapłonie „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Także nasze miasto będzie uczestniczyć w tej wielkiej modlitwie. Na wielu częstochowskich skrzyżowaniach spotkają się dzieci, młodzież, ludzie bezdomni, osoby życia konsekrowanego i inni mieszkańcy miasta, by Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się w intencji Ojczyzny.

„Iskra Bożego Miłosierdzia” już wiele razy rozpalała płomień Bożego Miłosierdzia na ulicach Częstochowy, oraz w wielu miejscach w Polsce i na całym świecie. Od kilku lat, wierni co rok spotykają się na modlitwie 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Tegoroczne, kwietniowe spotkanie ma charakter wyjątkowy i jest ściśle związane z Jubileuszem Chrztu Polski.

- Dobrze, że w tym wielkim zawirowaniu politycznym i chaosie będziemy mogli zatrzymać się na chwile i prosić o Boże Miłosierdzie, a rocznica Chrztu Polski to wyjątkowa okazja – dzieliła się z nami s. Milena ze zgromadzenia Sióstr św. Józefa, która jest koordynatorką „Iskry do Bożego Miłosierdzia” w Częstochowie. – Polska ma głębokie korzenie wywodzące się z Ewangelii i tych wartości musimy bronić, tych wartości nie można niszczyć, bo tylko na tych wartościach można budować. To właśnie Chrzest Polski przypomina nam, gdzie są nasze korzenie. Chrzest Polski jest dla nas źródłem i to nie tylko politycznym, ale przede wszystkim moralnym i o tym nie wolno nam zapomnieć. Jeżeli na tych wartościach budujemy, to są one jak skała. Jeżeli będziemy budować na piasku – na jakichś wartościach tylko politycznych, to wcześniej czy później wszystko się rozsypie – trwałe korzenie są w wartościach chrześcijańskich. Właśnie o to teraz modlimy się, dziękując za łaskę Chrztu św. dla naszego narodu – mówiła s. Milena i dodała, że „ta Koronka w dużej mierze ma też charakter dziękczynienia i uwielbienia za to wszystko, co przez chrzest dokonało się w naszej Ojczyźnie, bo wielu ludzi walczyło i broniło wartości chrześcijańskich, dlatego nie wolno nam teraz tego zniszczyć”. – Do modlitwy angażujemy też ludzi młodych, żeby oni byli przesłaniem i przedłużeniem tego, co wywalczyli nasi ojcowie, praojcowie, co dała nam piękna historia naszego kraju. Żeby młodzi ludzie o tym nie zapominali – kontynuowała Siostra i zwróciła uwagę, że „ludzie stojący na ulicy z różańcem, odmawiający koronę do Bożego Miłosierdzia są świadectwem i przykładem, że wiara jest żywa, że nie kostnieje, że wiara dostosowuje się potrzeb znaków czasu. Wiara nie umiera.” – podsumowała s. Milena.

Reklama

W piątek 15 kwietnia o godz. 15.00, w duchowej łączności z innymi miastami, częstochowianie będą modlić się w intencji Ojczyzny w następujących miejscach:


na Placu Biegańskiego
na Kwadratach (Al. Wolności i Al. NMP)
przy Trójkącie (ul. Ks. J. Popiełuszki i Al. Jana Pawła II)
przy Urzędzie Miasta (ul. Śląska i J. Waszyngtona)
przy Ośrodku Wychowawczym Sióstr św. Józefa (ul. ks. bp T. Kubiny i ul. Klasztorna)
przy Akademii Polonijnej (ul. ks. J. Popiełuszki i 7 Kamienic)
przy przedszkolu Sióstr Nazaretanek ( ul. H. Dąbrowskiego i Jasnogórska)
przy Urzędzie Marszałkowskim (ul. J. III Sobieskiego)

Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta patronuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

2016-04-15 09:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjdą na ulice, by wzywać Bożego Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Archiwum "Iskry"

Po raz siódmy na ulicach miast świata odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa odbędzie się 28 września o godz. 15.00. Papież Franciszek łączy sie z uczestnikami.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Nie marnuj żywności!

2022-12-06 19:05

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

W gospodarstwach domowych rocznie marnuje się ok. 3 milionów ton żywności. Dużo kupujemy i dużo wyrzucamy, a przecież marnowanie jedzenia to grzech. Małą podpowiedź w tej kwestii daje nam ks. Witold Hyla, proboszcz z wrocławskiej Kleciny.

Po raz kolejny zaglądamy na klecińską plebanię, aby poznać recepturę na pasztet, który możemy uzyskać z tzw. odzysku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję