Reklama

Niedziela Częstochowska

Iskra Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny także w Częstochowie

W najbliższy piątek 15 kwietnia o godz. 15.00 w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski na skrzyżowaniach i placach całej Polski oraz w kościołach i placówkach polonijnych zapłonie „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Także nasze miasto będzie uczestniczyć w tej wielkiej modlitwie. Na wielu częstochowskich skrzyżowaniach spotkają się dzieci, młodzież, ludzie bezdomni, osoby życia konsekrowanego i inni mieszkańcy miasta, by Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się w intencji Ojczyzny.

„Iskra Bożego Miłosierdzia” już wiele razy rozpalała płomień Bożego Miłosierdzia na ulicach Częstochowy, oraz w wielu miejscach w Polsce i na całym świecie. Od kilku lat, wierni co rok spotykają się na modlitwie 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Tegoroczne, kwietniowe spotkanie ma charakter wyjątkowy i jest ściśle związane z Jubileuszem Chrztu Polski.

Reklama

- Dobrze, że w tym wielkim zawirowaniu politycznym i chaosie będziemy mogli zatrzymać się na chwile i prosić o Boże Miłosierdzie, a rocznica Chrztu Polski to wyjątkowa okazja – dzieliła się z nami s. Milena ze zgromadzenia Sióstr św. Józefa, która jest koordynatorką „Iskry do Bożego Miłosierdzia” w Częstochowie. – Polska ma głębokie korzenie wywodzące się z Ewangelii i tych wartości musimy bronić, tych wartości nie można niszczyć, bo tylko na tych wartościach można budować. To właśnie Chrzest Polski przypomina nam, gdzie są nasze korzenie. Chrzest Polski jest dla nas źródłem i to nie tylko politycznym, ale przede wszystkim moralnym i o tym nie wolno nam zapomnieć. Jeżeli na tych wartościach budujemy, to są one jak skała. Jeżeli będziemy budować na piasku – na jakichś wartościach tylko politycznych, to wcześniej czy później wszystko się rozsypie – trwałe korzenie są w wartościach chrześcijańskich. Właśnie o to teraz modlimy się, dziękując za łaskę Chrztu św. dla naszego narodu – mówiła s. Milena i dodała, że „ta Koronka w dużej mierze ma też charakter dziękczynienia i uwielbienia za to wszystko, co przez chrzest dokonało się w naszej Ojczyźnie, bo wielu ludzi walczyło i broniło wartości chrześcijańskich, dlatego nie wolno nam teraz tego zniszczyć”. – Do modlitwy angażujemy też ludzi młodych, żeby oni byli przesłaniem i przedłużeniem tego, co wywalczyli nasi ojcowie, praojcowie, co dała nam piękna historia naszego kraju. Żeby młodzi ludzie o tym nie zapominali – kontynuowała Siostra i zwróciła uwagę, że „ludzie stojący na ulicy z różańcem, odmawiający koronę do Bożego Miłosierdzia są świadectwem i przykładem, że wiara jest żywa, że nie kostnieje, że wiara dostosowuje się potrzeb znaków czasu. Wiara nie umiera.” – podsumowała s. Milena.

W piątek 15 kwietnia o godz. 15.00, w duchowej łączności z innymi miastami, częstochowianie będą modlić się w intencji Ojczyzny w następujących miejscach:


na Placu Biegańskiego
na Kwadratach (Al. Wolności i Al. NMP)
przy Trójkącie (ul. Ks. J. Popiełuszki i Al. Jana Pawła II)
przy Urzędzie Miasta (ul. Śląska i J. Waszyngtona)
przy Ośrodku Wychowawczym Sióstr św. Józefa (ul. ks. bp T. Kubiny i ul. Klasztorna)
przy Akademii Polonijnej (ul. ks. J. Popiełuszki i 7 Kamienic)
przy przedszkolu Sióstr Nazaretanek ( ul. H. Dąbrowskiego i Jasnogórska)
przy Urzędzie Marszałkowskim (ul. J. III Sobieskiego)

Reklama

Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta patronuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

2016-04-15 09:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: ponad milion osób modliło się Koronką do Bożego miłosierdzia poprzez transmisję TVP3

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

transmisja

Bożena Sztajner/Niedziela

Od wczoraj w paśmie ogólnopolskim TVP3 codziennie o godz. 15:00 transmitowana jest Koronka do Bożego miłosierdzia z Łagiewnik. Jak podano na stronie www.faustyna.pl w pierwszym dniu transmisji przed telewizorami modliło się 1,1 mln osób.

Transmisja odbywa się z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny w krakowskich Łagiewnikach. Właśnie w tym miejscu 83 lata temu, w październiku 1937 roku, Jezus objawił apostołce miłosierdzia tę formę kultu Bożego miłosierdzia, w której czcimy moment Jego konania na krzyżu.

Po krótkiej modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odmawiana jest Koronka do Bożego miłosierdzia w kilku językach, gdyż przez transmisję on-line na stronie www.faustyna.pl oraz kanał YouTube „Faustyna.pl” łączą się czciciele Bożego miłosierdzia z całego świata. W nabożeństwo włączają się również słuchacze kilkunastu katolickich rozgłośni radiowych.

Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 roku za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a „jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Eksplozja w Bejrucie: 15 księży i 15 cudów

2020-08-06 14:33

[ TEMATY ]

Liban

PAP

„Było nas 15 księży i 15 cudów” – tak o wydarzeniach w klasztorze księży misjonarzy w Bejrucie w chwili wtorkowego wybuchu w pobliskim porcie mówi o. Ziad Haddad. Jego zdaniem, zakonnicy cudem uniknęli śmierci.

Klasztor znajduje się nieco ponad kilometr od miejsca eksplozji. Fala uderzeniowa zniszczyła okna w budynku, a trzech zakonników zostało rannych, jednak uniknięto najgorszego. Ksiądz, którzy w chwili wybuchu odprawiał transmitowaną na Facebooku Mszę odniósł jedynie lekkie obrażenia – mimo, że fala uderzeniowa odrzuciła go od ołtarza na odległość sześciu metrów.

Tymczasem w sąsiednim klasztorze sióstr szarytek jedna z zakonnic straciła życie, a setki okolicznych domów zostały zrównane z ziemią.

CZYTAJ DALEJ

Gmina Laskowa: Złote Krzyże Zasługi dla kapłanów

2020-08-07 11:52

Maria Fortuna-Sudor

W święto Przemienienia Pańskiego, w czasie odpustu parafialnego w Jaworznej, trzech kapłanów z gminy Laskowa, z dekanatu Ujanowice, otrzymało przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Złote Krzyże Zasługi.

Wyróżnionym; ks. prał. Józefowi Cieśli z Jaworznej, ks. prał. Józefowi Treli ze Żmiącej i ks. prał. Stanisławowi Węgrzynowi z Kamionki Małej, medale uroczyście przekazał wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec. W Mszy św. odpustowej uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, pochodzący z Jaworznej kapłani oraz licznie zebrani parafianie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz do czytania Niedzieli Małopolskiej. W numerze na 23 sierpnia ukaże się obszerny artykuł upamiętniający to piękne wydarzenie. 

Zobacz zdjęcia: Niezwykłe wyróżnienie. Złote Krzyże Zasługi dla kapłanów
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję