Reklama

Niedziela Legnicka

Mocni w Duchu w Tomaszowie

W dniach 8 - 10 maja w Tomaszowie Bolesławieckim i Szczytnicy odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, którym przewodniczył łódzki zespołu „Mocni w Duchu”.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Sławomir Puciato

„Naszą duchowością jest połączenie duchowości ignacjańskiej z duchowością charyzmatyczną” - tak mówią członkowie zespołu, który przemierza nasz kraj dając liczne koncerty i prowadząc rekolekcje. W Tomaszowie Bolesławieckim oraz w Szczytnicy przez trzy dni wierni licznie wypełniali świątynie. Przyciągało ich głoszone Słowo i dawka pozytywnej muzyki.

Rekolekcje zakończyła Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczył jezuita odpowiedzialnym za zespół, o. Remigiusz Recław. W kazaniu podkreślił, że na każdej Mszy modlimy się o nasze zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i duchowe, więc wyjątkowość tego nabożeństwa polega na naszym nastawieniu, bo przychodzimy tu z dodatkową wiarą, że zostaniemy uleczeni z naszych trosk. Jezuita podawał wiele przykładów uzdrowień, jakie miał okazję obserwować podczas licznych spotkań z ludźmi. Często były to uzdrowienia duchowe, jak rozwiązane kryzys małżeńskie, nawrócenia. O. Remigiusz mówił o zaufaniu Bogu, jako niezbędnym warunku uzdrowień. Po Mszy św. proboszcz ks. Andrzej Łuczyński błogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem, a zespół wraz z obecnymi siostrami Magdalenkami od Pokuty z Lubania, zaprezentował kilka piosenek, dziękując tym za wspólne trzydniowe doświadczanie Boga.

Jednak z obecnych osób podzieliła się z nami swoim świadectwem: W niedzielę, po wspaniałym uwielbieniu i koncercie zespołu ksiądz Remigiusz powiedział, żeby jutro na Mszę Świętą przyprowadzić małżeństwa, które przeżywają kryzys. Pomyślałam o dobrej koleżance, której mąż oznajmił, że już jej nie kocha i chce od niej odejść. Próby rozwiązania konfliktu nie dawały rezultatów, jej mąż chciał ułożyć sobie życie z kimś innym, nawet kogoś już poznał. Doszło do tego, że moja znajoma wyprowadziła się z dzieckiem do swojej rodziny, aby mieć czas na przemyślenia. Rodzina i przyjaciele podjęli za nich modlitwę, i to dzięki jej mocy, zerwał znajomość z drugą kobietą. Chwała Panu! Po tygodniu wróciła z powrotem do domu, ale niestety, ich rozmowy kończyły się ciągłymi kłótniami. Miałam wątpliwości czy zapraszać ją na Mszę o uzdrowienie. Daleko mieszka, ma małe dziecko. Teraz wiem, że to „zły” nie chciał, żeby coś dobrego się wydarzyło. Na drugi dzień dostałam telefon z zapytaniem jak dokładnie ma dojechać do Tomaszowa Bolesławieckiego. Przyjechała ze swoją teściową i dzieckiem! Mąż nie mógł, bo był w pracy, ale Pan Bóg działał. Całą Mszę przepłakała. Gdy wróciła do domu, mąż przemówił ludzkim głosem, przestali się kłócić. Było tak jak kiedyś, jakby dopiero się poznali. Pan Bóg uzdrowił ich relacje, zabrał wszystkie zranienia. Pewnie jeszcze dużo pracy przed nimi, ale z Panem Bogiem na pewno im się uda. Na Mszy św. o uzdrowienie wydarzyło się dużo wspaniałych rzeczy. Jezus był tam, uzdrawiał, dotykał nas swoją miłością, wlewał w nasze serca przebaczenie, uzdrawiał z chorób. W drodze otrzymałam wiadomość: dziękuję! Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy powierzyć Mu swoje życie, a On się tym zajmie! Ty tylko ufaj! Dziękuję Bogu za ten wspaniały czas, za uratowanie małżeństwa.

2016-05-11 17:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do młodzieży inaczej

Niedziela sandomierska 9/2017, str. 6-7

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum autora

Fragment pantomimy

Fragment pantomimy

W dniach od 13 do 15 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Stalowej Woli dla uczniów gimnazjum i liceum odbywały się rekolekcje. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie prowadzący i to, co udało się im zostawić młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję