Reklama

Polska

Spotkanie zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

[ TEMATY ]

episkopat

Akcja Katolicka

akcja

Archiwum Artura Dąbrowskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

14. maja w budynku Sekretariatu KEP rozpoczęło się spotkanie zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. Nowy zarząd pod przewodnictwem prezes Urszuli Furtak zebrał się w celu opracowania nowej strategii i kierunków działania Akcji Katolickiej w Polsce. Na godz. 11.30. planowane jest spotkanie z Krajową Radą KSM w sali plenarnej KEP.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-05-14 12:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzice chcą mieć wybór

Niedziela podlaska 1/2015, str. 8

[ TEMATY ]

akcja

Paulina Białek

Ogólnopolska akcja „Rodzice chcą mieć wybór” odniosła wielki sukces. Już tydzień przed złożeniem ustawy w Sejmie Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców odnotowało 100 tys. podpisów. Gmina Łochów również prężnie działała na to osiągnięcie. Przez weekend – głównie 7 grudnia – w kościołach pw.: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrówku oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej udało się zebrać 340 podpisów. Rodzice, dziadkowie, osoby walczące o dobro naszego kraju dostarczały pełne listy do koordynatora, co po zsumowaniu dało kolejne 260 podpisów. Poza tym plakaty przy szkołach oraz na tablicach ogłoszeń spowodowały, że rodzice sami wysyłali pełne formularze. Spis wszystkich podpisów można znaleźć na stronie www.rzecznikrodzicow.pl.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: niech Duch Święty będzie źródłem naszego bycia i działania

2023-12-06 09:40

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Pozwólmy się zafascynować Duchowi Świętemu i wzywajmy Go każdego dnia: niech On będzie źródłem naszego bycia i działania; niech On będzie źródłem wszelkiego działania, spotkania, zgromadzenia i głoszenia” - zaapelował papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie przypomniał, że głoszenie musi dokonywać się w Duchu Świętym. Po pozdrowieniu wiernych przez Franciszka papieską katechezę odczytał ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie w pudełku po butach

2023-12-06 16:00

Archiwum Fundacji Antoni

Br. Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Antoni

Br. Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Antoni

Fundacja Antoni po raz kolejny organizuje akcję polegającą na przygotowaniu prezentu świątecznego mieszczącego się w pudełku po butach. Adresatami akcji są podopieczni fundacji: osoby bezdomne, bezrobotne, starsze i rodziny wielodzietne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

– Pomysł zrodził się dzięki moim znajomym z Londynu, którzy początkowo wspomagali misje, wysyłając paczki pomocowe do Afryki, ale ze względu na procedury i koszty odpraw oraz transportu, które okazały się dużo większe niż wartość tych paczek, zmienili system pomocy. Zrodził się wówczas pomysł, znany już w Anglii, by organizować paczuszki świąteczne w pudełku po butach. I tak 15 lat temu akcja rozpoczęła się w Londynie wśród Polonii, w kilku polskich kościołach – opowiada br Rafał Gorzołka, franciszkanin, prezes Fundacji Antoni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję