Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: Dzień otwarty w seminarium

W sobotę 21 maja odbędzie się w krakowskim Seminarium Duchownym Dzień Otwarty.

O tym, co tak naprawdę będzie się działo przy ul. Podzamcze 8 podczas tego dnia, opowiada w imieniu organizatorów kl. Marcin Stopka: - Dzień Otwarty daje możliwość zobaczenia gmachu Seminarium, który, nie ma co ukrywać, jest nieco zagadkowy ze względu na ograniczone możliwości wchodzenia tam.

Powody, które skłaniać mogą do odwiedzenia nas w sobotę 21 maja, mogą być skrajnie różne. Z jednej strony zapraszamy tych, którzy chcą po prostu zobaczyć budynek, zabytki, oddać cześć relikwiom, a z drugiej tych, którzy być może za jakiś czas sami przekroczą nasze progi, aby rozeznać swoją drogę powołania. Temu służyć ma również prezentacja planu dnia oraz regulaminu, którą przygotowują klerycy specjalnie na to spotkanie. Towarzyszy mu hasło „Seminarium z pasją”. Pokażemy, czym my, klerycy, żyjemy na co dzień i co dzieje się w przełomowych dla naszej wspólnoty momentach. Tak jak sercem całego Seminarium, tak i sercem tego Dnia Otwartego musi być Chrystus, dlatego w jednej z kaplic będzie cały czas wystawiony Najświętszy Sakrament, aby każdy mógł zanieść swoje prośby bezpośrednio do Ojca, którym to miejsce jest po prostu wypełnione.

Nowością będzie przede wszystkim koncert naszego kleryckiego zespołu „Rock Miłosierdzia”, który odbędzie się o godz. 10, 12 oraz 14. Zaprezentują oni kilka utworów ze swojego autorskiego repertuaru, z którym na pewno warto się zapoznać. Ponadto przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych gości. Będą to dedykowane pieczątki w różnych częściach budynku i specjalna mapa – album do ich zbierania. Na każdego wytrwałego wędrowca, który zbierze wszystkie znaki, czekać będzie nagroda.

Absolutną nowością w tym roku jest przyjęcie grup zorganizowanych. Liczymy na to, że księża zechcą zorganizować wyjazd do Krakowa, a na planie zwiedzania nie zabraknie słynnego P8 czyli budynku Seminarium. Prócz tego, przykładem lat ubiegłych, przy furcie Seminaryjnej będą także czekać klerycy władający dobrze językami obcymi, aby i gościom zza granicy ukazać nasze krakowskie mieszkanie. Na zakończenie Dnia Otwartego odbędzie się mecz kleryków z lektorami/ministrantami krakowskich parafii.

2016-05-18 22:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: „Szpital Domowy” wymodlił zamkniecie klubów nocnych?

[ TEMATY ]

modlitwa

Kraków

Małgorzata Cichoń

18 grudnia kończy się pierwszy etap modlitwy o moralną odnowę Krakowa pod nazwą „Szpital Domowy”. Dziś do dwóch klubów nocnych przy Rynku Głównym weszła krakowska prokuratura – na czas czynności procesowych lokale zostały zamknięte.

„Prokurator zażądał wydania znajdujących się w klubach komputerów, serwerów, innych nośników elektronicznych, a także dokumentacji budowlanej, ewentualnych ekspertyz i zlecił dokonanie na miejscu szczegółowych oględzin, również pod kątem lokalizacji kamer” – informuje rzecznik prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska. Chodzi o dwa kluby nocne należące jeszcze niedawno do sieci „Cocomo”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję