Reklama

Polska

Warszawa: rekordowo dużo zgłoszeń na Światowe Dni Młodzieży

Do udziału w centralnych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zgłosiło się już blisko 600 tys. uczestników - podała rzeczniczka ŚDM Dorota Abdelmoula podczas warszawskiej prezentacji szczegółowego programu wizyty Ojca Świętego w Polsce. Jak podkreśliła, tyle zgłoszeń to rekord w porównaniu ze spotkaniami organizowanymi w innych krajach.

[ TEMATY ]

Kraków

ŚDM w Krakowie

ŚDM Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia/facebook.com

Rzeczniczka ŚDM wskazała, że spośród wszystkich zarejestrowanych dotąd osób, 170 tys. to Polacy. W spotkaniu z papieżem w Krakowie weźmie udział młodzież ze 185 krajów z całego świata. Według szacunków organizatorów w niedzielnej Mszy Posłania na Campus Misericordiae może uczestniczyć od 1,5 do 2 mln wiernych, z czego 2/3 to osoby niezarejestrowane. Dlatego diecezje będą rozdawać wiernym specjalne foldery, w których wskażą miejsca uczestnictwa w liturgii wieńczącej Światowe Dni Młodzieży.

Jak wskazuje Dorota Abdelmoula, blisko 600 tys. zgłoszeń w pierwszym etapie rejestracji to rekord pośród wszystkich dotychczasowych spotkań. Dla porównania na ŚDM w Madrycie zarejestrowanych było 420 tys. uczestników, natomiast w Rio – 355 tys. Rzeczniczka zwróciła uwagę, że drugi etap rejestracji ukończyło ok. 300 tys. młodych. Mają na to czas do końca czerwca. Oceniła, że na tym etapie wymaga się od zgłaszających podania szczegółowych danych i posiadania niezbędnych dokumentów, w tym wiz. Dlatego jest to czasochłonne. - Jednak brak sygnałów z poszczególnych Episkopatów, że grupy rezygnują z udziału w ŚDM – podkreśliła.

Zakończona została już rejestracja wolontariuszy. Do pomocy przy organizacji centralnych wydarzeń ŚDM zgłosiło się ok. 20 tys. młodych, natomiast 40 tys. będzie wspierać gości zza granicy podczas Dni w Diecezjach. Dla uczestników ŚDM przygotowano 300 tys. noclegów, z czego 200 tys. przyjmą rodziny z Krakowa i okolic.

Reklama

Częścią ŚDM jest Festiwal Młodych. Podczas całego tygodnia zaprezentuje się blisko 280 grup z całego świata. Natomiast 135 ruchów, wspólnot ewangelizacyjnych będzie prezentować swoją duchowość w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji ŚDM, które zlokalizowane będzie w parku Jordana. Katechezy dla młodych będą odbywać się w 275 miejscach, w 30 językach. W języku polskim katechezy będzie głosić 58 biskupów.

XXXI Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 rozpoczną się 25 lipca. Poprzedzą je Dni w Diecezjach, podczas których goście będą mogli poznać polską kulturę i społeczeństwo.

2016-06-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: wybrano nowego rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Kraków

uniwersytet

Bożena Sztajner/Niedziela

Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak został wybrany nowym rektorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Obecny dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII zastąpi ks. prof. dr. hab. Władysława Zuziaka.

Senat Uniwersytetu Papieskiemu Jana Pawła II w Krakowie 26 maja wybrał ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka na stanowisko rektora. Kapłan jest obecnie dziekanem Wydziału Teologicznego UPJPII. Specjalizuje się w teologii duchowości kapłaństwa i laikatu.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #129

2023-01-29 08:31

[ TEMATY ]

Młode Homilie

Ewangelia komentarz

ks. Konrad Jasiewicz

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #129

Czy chcesz być szczęśliwy? Co to w ogóle znaczy? I czy każdy może osiągnąć taki stan? Posłuchajcie komentarza ks. Konrada Jasiewicza na IV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję