Reklama

Polska

ŚDM 2016: trwają nabożeństwa czerwcowe na Campus Misericordiae

Na Campus Misericordiae co tydzień w niedzielę odprawiane są nabożeństwa czerwcowe. Spotkania są formą duchowego przygotowania do przyjazdu papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży w lipcu.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

ŚDM Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia/facebook.com

Stałym elementem nabożeństw czerwcowych w Brzegach jest koronka do Bożego Miłosierdzia, którą w 5 językach świata (polskim, niemieckim, hiszpańskim, angielskim i słowackim) prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Tradycyjnie odmówiona zostaje Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odśpiewany Apel Jasnogórski.

Oprawę muzyczną wczorajszego spotkania zapewniły zespoły działające na terenie Miasta i Gminy Wieliczka: Chór dziewczęcy „Ziarenko” z Podstolic, Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”, Zespół Pieśni i Tańca „Sułkowianie”, Chór Dziecięcy „Klemenciaki”.

W trakcie niedzielnej modlitwy rozważano orędzie św. Jana Pawła II skierowane do młodych podczas ŚDM w Denver w 1993 r. Zwrócono uwagę zwłaszcza na słowa: „Chrystus potrzebuje robotników gotowych do pracy w jego winnicy. Obyście nie zawiedli Go wy, młodzi katolicy świata. Ponieście na swoich ramionach Jego krzyż, na ustach słowa Życia , w sercach zbawienną łaskę Chrystusa”.

Reklama

Rozważania modlitewne poprowadzili ks. Andrzeja Pietrusa, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Grabiu i o. Mariusz Tabor z parafii Św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce. Przy krzyżu tradycyjnie wartę pełniła młodzież z OSP Zabawa z powiewającymi flagami Światowych Dni Młodzieży.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło piosenek religijnych dla dzieci, przy których najmłodsi uczestnicy modlitwy mogli tańczyć, skakać i wyśpiewywać swoją radość.

Czuwania na Campus Misericordiae organizowane będą co niedzielę aż do połowy lipca, a ich zwieńczeniem stanie się nocne czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz Msza Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

2016-06-13 17:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 150 tys. młodych z Drogi Neokatechumenalnej

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum

Po raz kolejny Droga Neokatechumenalna jest obecna – licznie i aktywnie – na Światowych Dniach Młodzieży. Ponad 150 tysięcy młodych z Drogi, przybyło z całego świata do Krakowa na wielkie spotkanie pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Najwięcej młodych przybyło z Włoch, Hiszpanii, Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Do Krakowa docierają wciąż młodzi ze wspólnot neokatechumenalnych z całego świata, ze wszystkich kontynentów, z ponad 120 narodów. Także z Afryki - przybyły grupy m.in. z Wybrzeża Kości Słoniowej, Afryki Południowej, Zambii, z Mozambiku. Z Azji przyjechały grupy m.in. z Filipin, Korei Południowej, Japonii, a także z komunistycznego Wietnamu.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Jutro XXIII Dzień modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

2022-12-03 10:43

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Adobe.Stock

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

W II niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W akcji wspierania Kościoła za naszą wschodnią granicą aktywnie, od przeszło 30 lat, uczestniczy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

Celem Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który po raz 23. będzie obchodzony w Kościele w II niedzielę Adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, w Ukrainie w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję