Reklama

Polska

Pierwsza Dama na spotkaniu z pracownikami Caritas Polska

[ TEMATY ]

Caritas

Grzegorz Jakubowski / KPRP

Caritas Polska miała dziś zaszczyt i przyjemność gościć Pierwszą Damę RP – Panią Agatę Kornhauser-Dudę. Panią Prezydentową w imieniu wszystkich pracowników powitał ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska i ks. Mariusz Żaba – prezes Fundacji Pro Caritate.

Agata Kornhauser-Duda miała okazję zapoznać się z różnorodną działalnością największej w Polsce organizacji charytatywnej. Ksiądz Prałat Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska opowiedział o historii i zasięgu działania organizacji, która wspiera potrzebujących na całym świecie. Pracownicy przedstawili Pierwszej Damie projekty krajowe i zagraniczne, które wychodzą naprzeciw aktualnym problemom społecznym.

Reklama

Agata Kornhauser-Duda wspomniała, że jedną z pierwszych inicjatyw, w które włączyła się jako Pierwsza Dama była akcja Caritasu – Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której uczniowie otrzymują wsparcie w postaci wyprawki szkolnej. Małżonka Prezydenta RP zapewniła, że również w tegorocznej edycji Para Prezydencka przygotuje tornistry dla potrzebujących uczniów. Rozmowa w siedzibie Caritas Polska dotyczyła również pomocy na rzecz uchodźców świadczonej w kraju i poza granicami.

Grzegorz Jakubowski / KPRP

Ze szczególnym zainteresowaniem Pierwszej Damy spotkały się projekty pomocy dla dzieci – Tornister Pełen Uśmiechów i Skrzydła a także pomoc świadczona przez Caritas Polska uchodźcom w kraju i poza granicami.

Reklama

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Kaplicę i Centrum Charytatywno-Edukacyjne Okopowa działające przy Caritas Polska, gdzie spotkała nauczycieli z Polski i Ukrainy, którzy inicjują właśnie w Warszawie międzynarodową współpracę szkół.

Na pamiątkę wizyty Pani Prezydentowa otrzymała kopię mozaiki Miłosiernego Samarytanina wykonaną przez osoby niepełnosprawne, która znajduje się w kaplicy Caritas Polska.

2016-07-02 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto patronalne Caritas

Niedziela rzeszowska 17/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Caritas

miłosierdzie

Archiwum Caritas

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w sposób szczególny spoglądamy na Obraz Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria: mieszkańcy za małżeństwem i adopcją dzieci dla par jednopłciowych

2021-09-27 14:12

[ TEMATY ]

małżeństwo

adopcja

LGBT

Szwajcaria

Adobe Stock

Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za zmianą w Kodeksie Cywilnym, która przyznaje parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa i adopcji dzieci. Propozycję tę poparło 64,1 proc. głosujących. Do urn poszło 52,6 proc. obywateli.

Konferencja Szwajcarskich Biskupów opowiadała się przeciwko projektowi. Podkreślając jednocześnie konieczność walki z wszelkimi dyskryminacjami, optowała za adaptacją do potrzeb par jednopłciowych istniejących już przepisów dotyczących związków partnerskich. Występowała jednak przeciwko udostępnieniu tym parom możliwości zapłodnienia in vitro.

CZYTAJ DALEJ

San Marino zalegalizowało aborcję...

2021-09-27 14:18

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Republika San Marino, będąca enklawą na terytorium Włoch, zalegalizowała aborcję. We wczorajszym referendum poparło ją 77,3 proc. głosujących. Do urn poszło jedynie 41 proc. uprawnionych.

Aborcja będzie legalnie dostępna do 12. tygodnia ciąży, a po upływie tego terminu - w przypadku zagrożenia życia matki lub poważnej wady rozwojowej płodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję