Reklama

Niedziela Legnicka

„Szczęśliwi” - kolejny musical legnickiej młodzieży

11 lipca rozpoczną się próby do oratorium „Szczęśliwi!” przygotowywanego przez grupę Młodzież Tworzy Musical. Twórcy czterech legnickich musicali zapraszają do współpracy muzycznie uzdolnioną młodzież z całej diecezji legnickiej. Premiera dzieła zaplanowana jest  na 22 lipca, podczas etapu diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży 2016.

Pomysł stworzenia młodzieżowego oratorium pojawił się już w sierpniu ubiegłego roku po premierze stworzonego przez MTM musicalu „Śpiąca”. Zgodnie z założeniami grupy, inicjatywa jest od początku do końca stworzona i realizowana przez młodzież z terenu diecezji legnickiej. Libretto napisał alumn legnickiego Seminarium Duchownego Adrian Michał Sielicki, muzykę licealista, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych Mateusz Kazimierski, który podczas koncertów będzie dyrygował zespołem. W roli solistów wystąpią: Marta Bochenek, Roksana Korban, Jan Niemyjski oraz Daniel Babuśka.

Reklama

Oratorium opiera się na kerygmatach, radosnych okrzykach głoszących prawdy Ewangelii,   oraz ośmiu błogosławieństwach. W treści splatać się będą Słowo Boże oraz słowa wielkich Polaków, nie tylko świętych i błogosławionych, ale także wspaniałych patriotów i wychowawców młodzieży.

Realizatorzy zapraszają do udziału w projekcie uzdolnioną muzycznie młodzież. Próby będą odbywały się w Legnicy w dniach 11-15 i 19-21 lipca (chór) oraz 13-15 i 19-21 lipca (orkiestra). Poszukiwani są chórzyści i instrumentaliści. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewniają materiały, obiady i noclegi (dla osób spoza Legnicy). Zapisy trwają do 8 lipca.

Wszelkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/oratoriumSzczesliwi Premierowy pokaz oratorium „Szczęśliwi!” zaplanowany jest na 22 lipca w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

2016-07-05 08:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

2 kwietnia światowa premiera musicalu o życiu Karola Wojtyły

[ TEMATY ]

musical

2,5 roku trwały prace nad pierwszym w historii musicalem opowiadającym o życiu papieża - Polaka. Światowa premiera włoskiego spektaklu „Karol Wojtyła. Historia prawdziwa” odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie. Stamtąd przedstawienie trafi do Warszawy. Od 15 kwietnia musicalową opowieść o życiu Wielkiego Papieża będą mogli zobaczyć Włosi.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję