Reklama

Wyrusz na pielgrzymkowy szlak

J. B.
Edycja sosnowiecka 30/2000

Już wkrótce 8 sierpnia Szlakiem Orlich Gniazd wyruszy IX Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Większość uczestników to ludzie młodzi, którzy podczas wakacji chcą przeżyć niezwykłe spotkanie z Bogiem.

Pielgrzymi będą wychodzić z kilku miejsc, aby połączyć się w Pilicy. W latach ubiegłych w pielgrzymce uczestniczyło prawie 2 tys. młodzieży. Podążanie tak urokliwym krajobrazowo szlakiem to prawdziwe rekolekcje w drodze, podczas których nie brakuje okazji do modlitewnego i wewnętrznego skupienia. Jest też bardzo wesoło i radośnie, kiedy podczas marszu przy dźwiękach gitar brzmią pielgrzymkowe szlagiery. Często młodzi idą, prosząc Boga o konkretne akty nawrócenia swoich bliskich lub wyzwolenia z nałogu, zdania egzaminów na studia. Pielgrzymi mają pełną opiekę nie tylko duchową, ale i medyczną, organizacyjną. W tym roku będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter ze względu na Wielki Jubileusz Roku 2000 zapraszający do nawrócenia.

Pierwszego dnia - 8 sierpnia pątnicy wyruszą z Sosnowca i Jaworzna. Do grupy sosnowieckiej dołączy Będzin. Następnego dnia do grupy jaworznickiej dołączy Olkusz. 10 sierpnia wszystkie grupy spotkają się w Pilicy, aby odtąd wędrować wspólnie. Pielgrzymka to wielkie rekolekcje w czasie drogi, to czas przeznaczony na odbudowanie własnego powołania. Wszyscy, którzy chcą odnowić swą więź z Bogiem, powinni wybrać się na pieszy szlak do Czarnej Madonny. W czasie drogi pielgrzymi rozważać będą prawdę o Trójcy Świętej, stąd logo pielgrzymowania: W rysunek gołębicy - symbolu Ducha Świętego wplecione są rysunki postaci Boga Ojca i Jezusa Chrystusa.

Chętni do udziału w pielgrzymce mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje we własnych parafich bądź bezpośrednio u księży odpowiedzialnych za poszczególne rejony:

- ks. Krzysztof Miśta, grupa biało-czerwona, Olkusz, ul. Szpitalna 1, tel. 643-38-28;

- ks. Piotr Bardo, grupa biało-niebieska, Olkusz, ul. Biema 24, tel. 643-29-84;

- ks. Krzysztof Pasek, grupa biało-zielona, Klucze, ul. Olkuska 24, tel. 642-85-49;

- ks. Henryk Chmieła, grupa błękitna, Przeginia 352, tel. (0-12) 389-84-86;

- ks. Jarosław Piekarz, grupa złota, Jaworzno, pl. św. Jana 17, tel. 616-36-89 w. 41;

- ks. Piotr Niedziela, grupa srebrna, Wolbrom, ul. Kamieniogórska 11, tel. 644-15-82;

- ks. Piotr Kocot, grupa biała, Pilica, ul. Partyzantów 4, tel. 673-51-89;

- ks. Zenon Ptak, grupa fioletowa, Bolesław, ul. Główna 66, tel. 642-42-37;

- ks. Janusz Stach, grupa zielono-czarna, Dąbrowa Górnicza, ul. Kosmonautów 9, tel. (0602) 75-33-94;

- ks. Wiesław Żmija, grupa zielona, Sosnowiec, ul. Orla 19, tel. 266-78-62.

Tau: Jezus nie jest miłym wujkiem i grzecznym koleżką

2019-11-10 14:35

fb.com/tau.bozon

Zdarza się, że ktoś mówi ,,Jezusek załatwi sprawę''. Blesik i po sprawie. W naszym Kościele panuje bardzo niebezpieczne rozluźnienie. Takie ,,łorszipowe peace&love''. Trzeba to zmienić, zanim to zmieni nas - pisze na swoim profilu FB raper Tau

fb.com/tau.bozon

Prezentujemy całość treści wpisu kieleckiego rapera:

"Problem wiąże się ściśle z Obrazem Boga jaki nosimy w sercach i umysłach. Wmówiono nam, że Jezus, to taki zawsze ,,miły Bóg i człowiek'', który w każdej sytuacji jest delikatny i nie ważne co by się działo pogłaszcze po główce i powie: nic się nie stało, to nie Twoja wina. Wszystkich przyjmie, każdego wysłucha i nie ma granic Jego ,,uprzejmości''.

Tymczasem naśladowanie Jezusa oznacza, że czasami trzeba wpaść z biczem i powywracać stoły. Należy huknąć, powiedzieć coś ostro i upomnieć. To jest obraz prawdziwej Miłości, która nie jest pobłażliwa, a wymagająca. Bóg jest dobrym i kochającym Ojcem. Jego Miłosierdzie jest nieskończone, ale należy to poprawnie interpretować.

W Psalmie 145 czytamy: Pan jest łagodny i miłosierny, * nieskory do gniewu i bardzo łaskawy. Pan jest dobry dla wszystkich, * a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył. ... ale to oznacza również, że bywa surowy. Czasami nawet bardzo.

św. Faustyna Kowalska mówiła, że ,,jednym okiem widzi Boże Miłosierdzie, a drugim Sprawiedliwość''. Jak to można przenieść na realia naszego życia ? Gdy grzeszymy, Pan nas upomina i przypomina, że Jego Miłosierdzie jest zawsze dostępne w Sakramencie Pokuty i Pojednania. On zostawia 99 sprawiedliwych i szuka tego jednego, zagubionego. Nawołuje, prosi i zachęca. Przez wydarzenia, ludzi. Przez Kościół. Ale przychodzi taki moment, że serce człowieka jest tak zatwardziałe, że odrzuca tę Bożą Miłość. Wtedy Boży gniew rozpala się nad grzesznikiem i pojawia się konkret. ,,Naród, który zabija swoje dzieci jest Narodem bez przyszłości'' - św. Jan Paweł 2.

Może pojawić się też taka sentencja - nawróć się grzeszniku, bo złamałeś 7 przykazanie, a to prowadzi do WIECZNEGO POTĘPIENIA. Otwórz uszy na te słowa: ,,Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.'' Mt 24, 46-51

Każde go ćwiartować ? Płacz i zgrzytanie zębów ? Obudźmy się, bo piekło istnieje. Jeśli ludzie nie przestaną mordować dzieci w łonach matek (42 miliony rocznie wg oficjalnych danych) to krew tych dzieci, która głośno woła z ziemi o pomstę do Nieba, wywoła w końcu sprawiedliwość. I to dotyczy NAS WSZYSTKICH (mężczyzn, którzy zachęcają kobiety do aborcji, kobiet, które te aborcje popełniają, aborterów, którzy je wykonują, prawodawców, którzy do tego dopuszczają i nas świadomych i wierzących, którzy milczymy na ten temat!) : Albo spalimy te winy w ogniu pokuty albo w ogniu jakiegoś strasznego kataklizmu. Nie daj Boże."

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Służymy Niepodległej

2019-11-11 19:10

ks. Wojciech Kania

ks. Wojciech Kania

Podobnie jak w 34 miastach w całej Polsce w Sandomierzu odbył się piknik „Służymy Niepodległej”.

Przez kilka godzin na terenie jednostki 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego na odwiedzających czekały liczne atrakcję. Można było obejrzeć wystawę stateczną sprzętu wojskowego, nie tylko ten którym dysponuje jednostka w Sandomierzu, ale również z Kielc i Niska. Na placu apelowym przygotowane zostały stoiska informacyjne m.in. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Kielc, Żandarmeria Wojskowa, 3. Batalion Inżynieryjny z Niska oraz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. - Mimo padającego deszczu wielu chętnych odwiedziło jednostkę wojskową w Sandomierzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody wojskowe. Niektórzy pokonali wiele kilometrów, aby wziąć udział w pikniku. – Mimo deszczu dopisali pasjonaci wojskowości. Mamy występny artystyczne młodzieży z Sandomierza i Kielc. Można oglądać sprzęt wojskowy. Począwszy od stacji radiolokacyjnej, przygotowaną przez 3 Sandomierski Batalion Radiotechniczny. Mamy broń strzelecką, pojazdy transportowe, inżynieryjne. Przygotowany został także symulator strzelań, gdzie każdy może spróbować swoich sił – mówił kapitan Tomasz Wermiński.

O godzinie 15 została odśpiewana pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego. Jak mówi kapitan Tomasz Wermiński: - Pieśń Wojska Polskiego powstała na bazie marszu Pierwszej Brygady. Od roku 2007 została uznana za pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego. Śpiewana jest podczas uroczystości wojskowych, patriotycznych oraz apeli i zbiórek.

Na terenie jednostki wojskowej nie zabrakło również przedstawicieli Straży Pożarnej czy Ratowników Medycznych. Na pikniku do wstąpienia w swoje szeregi zapraszali żołnierze 102.batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na swoim stoisku prezentowali broń, quada, a dzieci miały możliwość wykonania kamuflażu. Zainteresowani mogli zabrać materiały informacyjne dotyczące rekrutacji do WOT.

- Jest o nas takie ładne określenie: wiedza w głowie, broń w ręku, patriotyzm w sercu. Myślę, że ten patriotyzm jest w sercu każdego Polaka, zwłaszcza teraz, gdy świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości - powiedziała szeregowy Marta Korzynek ze 102. Batalionu ŚBOT.

Po godzinie 17 rozpoczął się uroczysty capstrzyk dla Niepodległej, który rozpoczął uroczysty przemarsz na cmentarz pod pomnik 2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem