Reklama

Polska

ŚDM na antenach TVP. Sprawdź szczegóły!

[ TEMATY ]

telewizja

telewizja

ŚDM w Krakowie

Lukasz Gagulski/East News

Pełna oferta programowa Telewizji Polskiej związana ze Światowymi Dniami Młodzieży została zaprezentowana podczas konferencji Prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wyjątkowym gościem konferencji był abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaproszony przez prezesa TVP Jacka Kurskiego. Spotkanie poprowadził ks. Rafał Sztejka, kierownik Redakcji Audycji Katolickich. Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń medialnych pod względem zaangażowania środków i rozmachu przedsięwzięcia w historii Telewizji Polskiej.

TVP produkuje sygnał telewizyjny w najwyższej jakości HD ze wszystkich miejsc, które odwiedzi Papież, m.in. z Częstochowy, krakowskich Błoni, Brzegów i Auschwitz-Birkenau. Skalę tego przedsięwzięcia najlepiej prezentują liczby. Do obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży Telewizja Polska wykorzystuje sprzęt i specjalistów z Polski i z zagranicy. Do obsługi wykorzystamy 24 wozy transmisyjne, z czego 11 pracujących w technologii HD oraz 23 stacje satelitarne, poprzez które będzie nadawany sygnał na cały świat.

Reklama

Nad kompleksową obsługą medialną tego przedsięwzięcia czuwać będzie ok. 1000 osób. Transmisje najważniejszych uroczystości Światowych Dni Młodzieży, liczne programy, wyjątkowe filmy dokumentalne, a także okolicznościowy spot – Telewizja Polska jest doskonale przygotowana do zaszczytnej roli oficjalnego nadawcy. Z okazji Światowych Dni Młodzieży uruchomimy specjalne studio (pokazywane w TVP1 i TVP Polonia), którego gospodarze – Krzysztof Ziemiec i Paulina Guzik, czyli Komitet Organizacyjny ŚDM, a także Anna Popek, Joanna Ładzińska-Molak i Marek Zając – będą zapowiadać poszczególne wydarzenia.

W czasie Światowych Dni Młodzieży niezwykłą oprawę będzie miało również pięć specjalnych głównych wydań „Wiadomości”, które 27 i 31 lipca zostaną nadane na żywo z Wawelu, 28 i 29 lipca – z krakowskich Błoni, a 30 lipca z Brzegów. TVP INFO w czasie ŚDM przygotuje aż 92 godziny programu, z czego 41 godzin nieprzerwanie – od godz. 6.00 w sobotę 30 lipca do godz. 23.00 w niedzielę 31 lipca. Główne studio TVP INFO przeniesie się na wszystkie te dni do Krakowa i stamtąd nadawane będą serwisy informacyjne oraz rozmowy z gośćmi.

Telewizyjna Agencja Informacyjna akredytowała już 282 osoby, w tym dziennikarzy, operatorów, montażystów, etc. Kamery TVP będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi Ojciec Święty. Telewizja Polska jako oficjalny nadawca ma także przywilej towarzyszenia Papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce – każdy moment pobytu Ojca Świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP. W poniedziałek 25 lipca po „Wiadomościach”, TVP1 nada orędzie abp. Stanisława Gądeckiego. We wtorek 26 lipca TVP1 i TVP Polonia pokażą na żywo Mszę Świętą w języku łacińskim, celebrowaną przez kardynała Stanisława Dziwisza. Zainauguruje ona Światowe Dni Młodzieży (godz. 17.25).

Reklama

W środę 27 lipca również w TVP1 i TVP Polonia będzie można oglądać ceremonię powitania Papieża Franciszka na lotnisku Kraków-Balice, spotkanie na Wawelu z władzami RP i korpusem dyplomatycznym oraz z biskupami polskimi w Katedrze Wawelskiej. Wydarzeniem o niezwykłym ładunku emocjonalnym będzie pozdrowienie wiernych (ok. godz. 20.45) przez Papieża Franciszka ze słynnego Okna Papieskiego przy Franciszkańskiej (Ojciec Święty pozdrowi też wiernych w czwartek o 20.35 i w piątek 20.45). W czwartek 28 lipca od godz. 10.25 TVP1 i TVP Polonia będą transmitować Mszę Świętą z udziałem Papieża Franciszka z okazji 1050. Rocznicy Chrztu (wcześniej tego dnia, ok. godz. 9.25, Ojciec Święty odwiedzi Jasną Górę i pomodli się w Kaplicy Cudownego Obrazu). O godz. 16.50 na obu antenach będzie można oglądać ceremonię powitania Papieża na krakowskich Błoniach.

W piątek 29 lipca TVP1 i TVP Polonia pokażą wizytę Ojca Świętego na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau (godz. 9.20) oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (godz. 16.20). Dzień zakończy Droga Krzyżowa z młodzieżą pod przewodnictwem Papieża (od godz. 17.50). W sobotę 30 lipca od godz. 8.05 będzie można oglądać w TVP1 i TVP Polonia wizytę Ojca Świętego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II. Od godz. 18:30 anteny będą transmitować czuwanie modlitewne Papieża Franciszka z młodzieżą. W niedzielę 31 lipca ok. godz. 8.35 TVP1 i TVP Polonia rozpoczną relację, pokazując wizytę Papieża na Kampusie Miłosierdzia, a potem od godz. 10.00 będą transmitować Mszę Świętą ŚDM. Około godz. 16.50 widzowie obu anten wezmą udział w spotkaniu Ojca Świętego z wolontariuszami i Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, a później, ok. godz. 18.15 rozpocznie się ceremonia pożegnania Papieża Franciszka na lotnisku KrakówBalice. Na stronach internetowych Telewizji Polskiej w specjalnie przygotowanym serwisie pod adresem www.sdm.tvp.pl publikowane będą najważniejsze informacje dotyczące tegorocznych obchodów uroczystości na antenach TVP oraz najświeższe relacje zdjęciowe i wideo.

Udostępniony będzie także streaming online TVP Kraków, która na czas ŚDM dostosuje swoja ramówkę i na bieżąco będzie relacjonować przebieg wydarzeń. Ponadto w dniach 26-31 lipca zostanie uruchomiony kanał www.sdmnazywotvp.pl (www.sdmlive.tvp.pl), za którego pośrednictwem widzowie obejrzą wszystkie uroczystości związane z ŚDM, m.in. mszę świętą inaugurującą spotkanie młodych z Ojcem Świętym, spotkanie młodzieży z papieżem na Błoniach, czuwanie modlitewne, wizytę papieża Franciszka na Jasnej Górze, na terenie byłego niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II.

W kanale transmitowane będą również studia TVP1 oraz filmy dokumentalne i reportaże z papieskich pielgrzymek Jana Pawła II. XXXI Światowe Dni Młodzieży – w postaci publikowanych tekstów, materiałów wideo, zdjęć i fotoreportaży – będą w tym czasie kluczowym tematem cyklu wydawniczego zarówno strony głównej TVP.pl, jak i zarządzanych przez TVP social mediów.

2016-07-20 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rumunia: powstała pierwsza telewizja katolicka

[ TEMATY ]

telewizja

telewizja

vaticannews.va

Zamknięte kościoły, niemożność uczestniczenia we Mszy i przyjmowania sakramentów w czasie pandemii koronawirusa przyczyniły się do tego, że w Rumunii powstała pierwsza telewizja katolicka: Maryja TV.

Do tej pory wierni w Rumunii mogli wysłuchać Mszy tylko dzięki Radiu Maryja, które jednak ma ograniczony zasięg i nie dociera do wszystkich miejsc w tym kraju oraz poprzez internet. Szacuje się jednak, że tylko 70 procent mieszkań ma dostęp do internetu i tylko połowa mieszkańców powyżej 55 roku życia z niego korzysta.

„Projekt stworzenia telewizji katolickiej powstał już jakiś czas temu, ale dopiero początek pandemii sprawił, że rzeczy ułożyły się – powiedziałbym - w sposób opatrznościowy i zdołaliśmy rozpocząć nadawanie transmisji w wigilię paschalną” – mówi ks. Doru Popovici, szef stowarzyszenia, które powołało telewizję do istnienia.

Dzięki współpracy różnych diecezji i eparchii Rumuńskiego Kościoła greckokatolickiego dziś telewizja Maryja TV codziennie transmituje Eucharystię z różnych kościołów w kraju, zarówno w rycie łacińskim, jak i bizantyjskim. „Jesteśmy jeszcze na początku rozwoju naszej telewizji, ale w przyszłości planujemy także własne produkcje i szerszą współpracę z innymi telewizjami katolickimi” – dodał ks. Popovici.

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

PRENUMERATA KRAJOWA
494,00 zł roczna
247,00 zł półroczna
123,50 zł kwartalna

Cena prenumeraty zawiera koszt wysyłki 1 egzemplarza.

Numer konta dla prenumeraty krajowej (złotówkowe):
86 1020 1664 0000 3102 0019 7418

PRENUMERATA ZAGRANICZNA (kwartalna)
237,90 zł pocztą zwykłą do krajów Europy
285,87 zł pocztą lotniczą do krajów Europy
285,87 zł pocztą lotniczą do krajów Ameryki

Przy zamawianiu prenumeraty zagranicznej półrocznej należy kwotę za prenumeratę kwartalną pomnożyć przez 2, a zagranicznej rocznej – przez 4.
Numer konta dla prenumeraty zagranicznej (dla wpłat złotówkowych):
kod BIC (SWIFT) BPKOPLPW PL 86 1020 1664 0000 3102 0019 7418

Zamów

TELEFONICZNIE:
tel. (34) 324-36-45,
centrala: tel. (34) 369-43-00
lub (34) 365-19-17

LISTOWNIE:
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa

E-MAILEM:
kolportaz.niedziela@niedziela.pl

Wpłaty należy kierować na konto:
PKO BP I/O Częstochowa 86 1020 1664 0000 3102 0019 7418
lub przekazem pocztowym pod adresem Redakcji:
Tygodnik Katolicki „Niedziela”
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa.
W tytule przelewu należy wpisać rodzaj prenumeraty i edycję diecezjalną, którą chcą Państwo zamówić.

CZYTAJ DALEJ

Rau: decyzja ws. sankcji na Białoruś - prawdopodobnie na szczycie UE

2020-09-21 17:17

[ TEMATY ]

MSZ

Zbigniew Rau

PAP

Decyzja ws. sankcji wobec funkcjonariuszy państwa białoruskiego zapadnie prawdopodobnie w czwartek na posiedzeniu Rady Europejskiej - poinformował w Brukseli szef MSZ Zbigniew Rau. Wyjaśnił, że podjęcie decyzji w poniedziałek uniemożliwiło jedno z państw członkowskich.

"Dziś na posiedzeniu nie doszło do decyzji ws. sankcji wymierzonych przeciwko funkcjonariuszom państwa białoruskiego. Decyzja taka zostanie prawdopodobnie podjęta na posiedzeniu Rady Europejskiej w czwartek" - powiedział Rau po posiedzeniu.

Dodał, że mimo zgody politycznej osiągniętej w UE w sierpniu w sprawie sankcji wobec tych na Białorusi, którzy odpowiedzialni są za fałszowanie wyborów i przemoc wobec protestujących, w ostatnich tygodniach sytuacja skomplikowała się. Wyjaśnił, że jedno z państw członkowskich zaczęło dążyć do połączenia sankcji wobec Białorusi z potencjalnymi sankcjami wobec Turcji.

Ministrom spraw zagranicznych państw UE nie udało się w poniedziałek przezwyciężyć oporu Cypru w sprawie restrykcji. Nikozja uzależnia zgodę na sankcje na Białoruś od porozumienia ws. sankcji wobec Turcji z powodu nielegalnych wierceń prowadzonych przez ten kraj we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Rau wskazał, że podczas poniedziałkowego posiedzenia ministrowie poruszyli też sprawę próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

"Trzeba przyznać, że wszyscy ministrowie spraw zagranicznych wykazali pełną jedność poglądów, domagając się bardzo często tego, by wprowadzić sankcje przeciwko Rosji na dwóch podstawach. Po pierwsze, została naruszona próbą otrucia konwencja o nierozprzestrzenianiu broni chemicznej. Po drugie, jak argumentowano, w tym przypadku doszło do jaskrawego złamania podstawowych praw człowieka w samej Rosji. Wszyscy ministrowie opowiedzieli się za tym, że w stosunkach między UE a Rosją trzeba zdecydowanie zwrócić uwagę na stan przestrzegania praw człowieka w Rosji, na kondycję społeczeństwa obywatelskiego w Rosji" - powiedział.

Jak dodał, na spotkaniu podkreślano, że sprawa Nawalnego spowodowało napięcie między RFN i Rosją, ale nie jest to sprawa stosunków dwustronnych między tymi państwami, a między UE a Federacją Rosyjską.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ kar/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję