Reklama

Książki

Yes, we can! - ukazała się książka ze świadectwami ambasadorów ŚDM

"Yes, we can! Powołani, by świadczyć" - to zbiór wywiadów Zbigniewa Kaliszuka z ambasadorami ŚDM, m.in. sportowca Kamila Stocha, aktora Marcina Mroczka czy fotografika Jakuba Szymczuka. Promocja książki, która ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda odbyła się dziś w Warszawie.

Sekretarz generalny Episkopatu bp Artur Miziński mówił o wadze świadectwa młodych ludzi, którzy mają odwagę dzielić doświadczeniem spotkania z Chrystusem. Dodał, że młodzi ludzie, którzy już przybywają na ŚDM mówią z zachwytem o spotkaniach, filmach, lekturach, dzieleniem się wiarą.

Autor wywiadów, Zbigniew Kaliszuk, opowiadając o powstaniu książki wyraził nadzieję, że jest ponadczasowa, gdyż prezentuje nieprzeciętnych ludzi, których łączy jedno - odważne mówienie o Bogu. Będąc ambasadorem ŚDM zdecydował się zrobić coś konkretnego dla młodych ludzi, zostawić trwały ślad, gdyż ważne jest, co będzie po zakończeniu ŚDM, niesienie wiary dalej, po ich zakończeniu, dlatego zwrócił się z prośbą o wywiady do innych przedstawicieli wydarzenia. Dzięki temu miał kontakt z niezwykłymi ludźmi, który przeżywał jako osobiste rekolekcje. - Moi rozmówcy są wielkimi herosami, ale to zadanie dla każdego - zapewniał zebranych autor, który chciałby, aby było to przesłanie książki. Ma ona być inspiracją i umocnieniem w wierze.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (żona autora), dyrektor portalu Citizen Go i jedna z bohaterek publikacji, mówiła o tym, jak ważne jest być świadkiem wiary, świętym i podkreśliła, że książka ukazuje przykłady zwyczajnej świętości. Są także w "Yes, we can" poruszające wywiady o opisujące radykalne nawrócenia, ale także codzienność.

Wybitny fotografik, pracujący dla "Gościa Niedzielnego" i wielu mediów Jakub Szymczuk, laureat licznych nagród branżowych, opowiadał o swojej "umowie z Panem Bogiem", która zawarł będąc w Rio na Światowych Dniach Młodzieży. Pan Bóg pomógł mu w zrobieniu z bardzo bliskiej odległości zdjęcia Ojca Świętego. W podobny sposób modlił się na kijowskim Majdanie, gdzie ginęli ludzie, także o własne bezpieczeństwo. Obiecał Panu Bogu, że jeśli zostanie wysłuchany, zawsze będzie mówił, że to dzięki Niemu. Pracując na zlecenie mediów świeckich ma taką samą postawę - robi swoje kierując się Ewangelią w codzienności, wzorując się na Pier Giorgio Frassatim. Bracia Maciej i Tadeusz Sykowie mówili z wdzięcznością o swoich kontaktach ze zmarłym niedawno o. Wojciechem Górą, od którego uczyli się kreatywności, w jaki sposób młodzież odbiera symbole o obrazy i sami wcielali to w życie, współtworząc wydarzenia w Lednicy czy prowadząc programy telewizyjne. - Możemy mówić "yes, we can" - mówił Tadeusz Kwaśny, bo z Bogiem można dokonać wszystkiego.

Reklama

Bohaterami wywiadów Zbigniewa Kaliszuka są m.in. aktorzy Marcin Mroczek i Marcin Kwaśny, Kamil Stoch, Andrzej Sobczyk, twórca portalu Gloria24, Ewa Rejman, która w wieku 14 lat założyła stronę internetową Młodzi Pro-Lefe i in.

Yes, we can! Powołani, by świadczyć. Z młodymi ambasadorami Światowych Dni Młodzieży (i nie tylko) rozmawia Zbigniew Kaliszuk. Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2016

2016-07-20 16:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Liczą się cele

Kroniki Eksplozji
Yan Lianke

Zdaniem Yana Lianke, chińska rzeczywistość wymaga nowego sposobu jej opisywania. Proponuje więc mitorealizm, podobny do języka Kafki i Márqueza ze Stu lat samotności, który pomaga zbudować obraz Eksplozji: sporego miasta – szybko przekształconego z niewielkiej wioski – z licznymi fabrykami, wielkim lotniskiem, stukilometrową linią metra i drapaczami chmur. Sukces niekoniecznie jest wynikiem ciężkiej pracy lub szczęścia. Handluje się stanowiskami, okrada pociągi, przekupuje ludzi i dba tylko o własne interesy. Taka jest Eksplozja, takie są Chiny. Pędzą w szaleńczym tempie, starając się w jak najkrótszym czasie osiągnąć to, co innym zajęło dwa stulecia. Liczą się cele uświęcające środki. Władza i pieniądze opętały dusze półtora miliarda ludzi zamieszkujących Chiny, co sprawiło, że regularnie dochodzi w tym kraju do przerażających wydarzeń.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwa bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polaków

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

Archiwum sanktuarium bł. ks. Bronisława Markiewicza

Znana jest piękna zapowiedź o przyszłych losach Polski, która wyszła spod pióra bł. Bronisława Markiewicza (†1912). W swej sztuce „Bój bezkrwawy” przepowiada on rzeczy niezwykłe.

Ponieważ Pan was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej [...]. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie [...]. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem [...]. Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet niegdysiejszym waszym wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów...

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję