Reklama

Polska

Kongres Młodzieży Polonijnej - List otwarty

[ TEMATY ]

Polonia

kongres

Franciszek

Arch. Kongresu Młodzieży Polonijnej

Jego Świątobliwość
Papież Franciszek

Najczcigodniejszy Ojcze Święty,

Przesyłamy serdeczne pozdrowienia z Kongresu Młodzieży Polonijnej w Warszawie, który odbywa się od 17- 20 lipca 2016 roku i jest dla nas wprowadzeniem w Światowe Dni Młodzieży.

Reklama

Jesteśmy Ojcu Świętemu wdzięczni za podjęcie decyzji o wyborze Krakowa na miejsce Światowych Dni Młodzieży w bieżącym roku. Dzięki temu, Osoba Ojca Świętego stała się za sprawą Bożą inspiratorem do powstania pomysłu zorganizowania pierwszego w historii Kongresu Młodzieży Polonijnej, który zrzesza przedstawicieli młodzieży z różnych środowisk duszpasterskich z całego świata.

Celem Kongresu jest integracja i próba rozeznania przez młodzież polonijną swego miejsca, roli i odpowiedzialności w Kościele powszechnym oraz rozwój naszego angażowania się w nową ewangelizację.

Zgromadziliśmy się z ponad 20 krajów, ze Wschodu i Zachodu, Północy i Południa. Stanowimy delegacje naszych środowisk duszpasterskich z całego świata w liczbie 250 osób. Towarzyszą nam biskupi, kapłani i siostry zakonne.

Nasz Kongres będzie kontynuowany w ramach diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Trzeci etap naszego Kongresu rozpoczniemy wspólnym wyjazdem do Krakowa. Tam pośród wielu innych młodych ludzi z całego świata będziemy przygotowywać się na spotkanie z Ojcem Świętym, w duchu hasła ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.

Przesyłamy Ojcu Świętemu wyrazy oddania i zapewniamy o naszej modlitwie.

Ks. Leszek Kryża, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie
Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
Ks. Zbigniew Kucharski, Asystent Generalny KSM
Ilona Trojnar, Przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady KSM
Łukasz Brodzik, Dyrektor Biura Kongresu
S. Edyta Rychel, Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Warszawa, 20 lipca 2016 roku

2016-07-20 16:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozmowa papieża z dziennikarzami

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Niemal 1,5 godziny trwał rozmowa Papieża Franciszka z dziennikarzami towarzyszącymi mu w „volo papale” z Rio de Janeiro do Rzymu.

Reforma Kurii i „banku watykańskiego”

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a także Dzień Życia Konsekrowanego

2023-02-01 15:53

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

Karol Porwich/Niedziela

2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. W Polsce żyje ok. 30 tys. osób konsekrowanych.

Przed 1969 r. na Zachodzie święto Ofiarowania Pańskiego znane było jako Święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Po soborze zmieniono nazwę, żeby ukazać chrystocentryczne znaczenie uroczystości. W Polsce od gromnic święconych tego dnia przyjęła się nazwa „Matki Boskiej Gromnicznej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję