Reklama

Niedziela Legnicka

Kolejne grupy pielgrzymów ŚDM docierają do Legnicy

Od godzin porannych sztab ŚDM i wolontariusze legnickiego Campusu, przyjmują kolejne grupy pielgrzymów, które w drodze na spotkanie z papieżem Franciszkiem, zatrzymują się w naszym mieście.

[ TEMATY ]

Legnica

ŚDM w Krakowie

Monika Łukaszów

W ramach trwających od dziś tzw. „dni w diecezjach” wraz z młodzieżą naszej diecezji uczestniczyć będą we wspólnych Mszach św., spotkaniach, nabożeństwach i koncertach, by w poniedziałek rano specjalnym pociągiem wyjechać do Krakowa. Wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Legnicy pięć kolejnych dni spędzą u miejscowych rodzin. Wraz z wolontariuszami i rodzinami gości z zagranicy witał bp Marek Mendyk, który nie krył zadowolenia ze spotkania młodych chrześcijan z całego świata. Szczególnie tutaj w piastowskiej Legnicy.

Światowe Dni Młodzieży już się rozpoczęły – mówi bp Marek Mendyk. Kilka dni przed wyjazdem do Krakowa młodzież ze świata przyjeżdża do naszej diecezji , aby tutaj przygotować się na spotkanie z Ojcem Świętym. Cieszymy się, że w tej drodze do Krakowa wybrali właśnie Legnice. Staraliśmy się możliwie najlepiej zaprezentować to miejsce, okolice i cały nasz region. Ale kiedy rozmawiamy z młodymi ludźmi dlaczego właśnie wybrali nasz miasto, to często mówią, że chcieli być gdzieś na obrzeżach Krakowa, aby doznać trochę ciszy i przeżyć chwile medytacji. Są to oczywiście argumenty które nas cieszą, ale też troszkę się uśmiechamy ponieważ na te dni Legnica wcale nie będzie mniej spokojna od Krakowa. Właśnie dlatego, że będą tutaj młodzi ludzie. Cieszymy się, że przyjechali. Chcemy im pokazać nasze miasto, jego historie. Chcemy też, aby młodzi ludzie mogli tutaj doświadczyć takiej znanej naszej polskiej gościnności, ale też i pobożności. Mając doświadczenie wcześniejszych Dni Młodzieży, to musze przyznać, że jest to naprawdę wspaniały festiwal młodych. Święto młodości i jestem przekonany, że młodzi ludzie, serdecznie przyjęci przez rodziny wyjadą od nas z takim miłym doświadczeniem życzliwości i dobroci ze strony mieszkańców naszego miasta i całej diecezji. Już dziś zapraszam serdecznie młodzież Legnicy i młodzież naszej diecezji do Krakowa. Przyjedźcie na to święto młodości. Czekamy na was.

2016-07-20 21:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góra liczy na nas

Niedziela małopolska 5/2016, str. 4

[ TEMATY ]

Legnica

Msza św.

Jacek Draus

O. Jan składa życzenia Pauli i Grzegorzowi w dniu ich ślubu

O. Jan składa życzenia Pauli i Grzegorzowi w dniu ich ślubu

Msza św. dziękczynna za życie i działalność duszpasterską o. Jana Góry OP zostanie odprawiona w bazylice Mariackiej w Krakowie 6 lutego o godz. 18.30. Modlitwie ma przewodniczyć bp Grzegorz Ryś.
Po Eucharystii będzie można posłuchać świadectw o ojcu Janie. Wydarzenie pod hasłem „Liczę na was” organizuje znana z comiesięcznych adoracji i ewangelizacji wspólnota Chrystus w Starym Mieście

Data nie jest przypadkowa – w tym czasie o. Jan tradycyjnie obchodziłby w ośrodku na Polach Lednickich urodzino-imieniny. Na spotkaniu nie zabraknie bliskich mu osób, wychowanków, pieśni lednickich, ale też kopii ikony Matki Bożej Niezawodnej Nadziei z Jamnej. W czasie Eucharystii każdy z uczestników będzie mógł pomyśleć, za co jest wdzięczny Dominikaninowi, a także jak kontynuować dzieła, które on tworzył.

CZYTAJ DALEJ

4 grudnia: wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy

2022-12-04 08:29

[ TEMATY ]

św. Barbara

Domena publiczna

Chrześcijanie – katolicy łacińscy i wschodni oraz prawosławni – wspominają 4 (prawosławni, według kalendarza juliańskiego – 17) grudnia św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. Mimo że należy ona do najpopularniejszych i najbardziej czczonych świętych, niewiele wiemy o jej życiu, a nawet nie mamy historycznych dowodów na to, że w ogóle istniała. Jej życiorysy opierają się bowiem głównie na legendach narosłych w ciągu wieków.

Jeden z przekazów mówi, że była ona córką bogatego kupca Dioskura, żyła w Nikomedii nad Morzem Marmara (dzisiejszy Izmit w płn.-zach. Turcji) i miała ponieść śmierć męczeńską w 306 r. za to, że mimo gróźb i ostrzeżeń nie chciała się wyrzec wiary w Trójcę Świętą. Dlatego często jest przedstawiana na ilustracjach na tle symbolicznej wieży więziennej o trzech oknach.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję