Reklama

Niedziela Wrocławska

WROCŁAW

Dni w Diecezjach we wspólnocie redemptorystowskiej

We Wrocławiu trwają dla młodzieży redemptorystowskiej z całego świata Dni w Diecezjach ŚDM. Do grupy dołączył także generał Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR.

Kolejny dzień ŚDM, 22 lipca 2016 r. upłynął jako Dzień Miłosierdzia – nie tylko wyznawanego ustami, ale także świadczonego czynem. Po porannej Mszy św. w j. angielskim i katechezie w j. polskim uczestnicy udali się w różne miejsca, by świadczyć o miłosiernej miłości Boga, m.in: do domu opieki, sprzątając cmentarz, czy też pomagając w opiece nad dziećmi. Był także czas na dalsze poznawanie miasta, tym razem przez grę miejską. Do Grupy Redemptor dołączyła w końcu duża grupa z Iraku – prawie 200 osób, wraz z ks. abp Basharem Wardą CSsR z Erbil w północnej części tego kraju. Wielu z nich doświadcza prześladowań, musieli opuścić swoje domostwa, dają codziennie życiem świadectwo przynależności do Chrystusa.

Gośćmi specjalnymi są o.Generał Michael Brehl CSsR, Radni Generalni o. Alberto Eseverri CSsR i o. Jacek Dembek CSsR oraz o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koorydnator Konferencji Redemptorystów Europy. O. Generał w czasie kolejnego Mercy Fest na wrocławskich Tekach skierował także do młodzieży swoje pozdrowienie. Przybył także ze swoim słowem i błogosławieństwem ks. bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

Wieczorne uwielbienie upłynęło radośnie w towarzystwie zespołu „Propaganda Dei” i przerodziło się następnie po krótkiej przerwie w adorację krzyża w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor. Organizacja przebiega bardzo sprawnie, głównie dzięki ofiarnemu wysiłkowi wolontariuszy z DS Redemptor oraz parafii MB Pocieszenia we Wrocławiu. Kolejny dzień, sobota, 23 lipca, zostanie poświęcony na wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia w miejscowej katedrze, Eucharystię w kościele św. Maurycego w centrum miasta i wielki koncert „Singing Europe” na wrocławskim stadionie.

W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej. 25 lipca wszyscy przejadą do Krakowa na centralne wydarzenia ŚDM. Dla Grupy Redemptor najważniejszym spotkaniem będzie Dzień Alfonsjański na Rynku Podgórskim w środę, 27 lipca. Grupa urośnie wtedy do ponad 1,5 tys. młodzieży.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Reklama

Dodatkowe informacje

Co to jest Grupa Redemptor?

To młodzież z całego świata związana w różny sposób ze Zgromadzeniem Redemptorystów (nazywamy ich Młodzieżą Redemptorystowską). Obejmuje młodzież z parafii Redemptorystów, zaangażowaną w działalność misyjną, w dzieła miłosierdzia i zainteresowana charyzmatem i działalnością naszego Zgromadzenia. W czasie Światowych Dni Młodzieży (od spotkania w Madrycie w 2011 r.) spotyka się wybranego dnia, by radować się i z dzielenia teego samego stylu przeżywania swej wiary – czynienia wszystkiego, by głosić pełną miłosierdzia Ewangelię.

To jednodniowe spotkanie nazywa się Dniem Alfonsjańskim (od św. Alfonsa Liguori, założyciela Redemptorystów). W Krakowie wyjątkowo odbędzie się także wspólna pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach – wtorek, 26 lipca.

Skąd przyjeżdżają młodzi ludzie?

Z całego świata: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza zagraniczna grupa, prawie 200 osób z terenów, gdzie działa ISIS), Madagaskaru, Niemiec, Peru, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, USA, Wietnamu, Włoch, Wybrzeża Kości Słoniowej. Oczywiście będzie także wielu pielgrzymów z Polski.

Jak wyglądać będzie Dzień Alfonsjański w Krakowie?

Młodzież – z całego świata, w liczie ponad 1,5 tys. i wszyscy chętni - zgromadzi się w środę, 27 lipca 2016 r., na Rynku Podgórskim przed południem na katechezie prowadzonej przez biskupa i Mszy św. Po południu wieczorem odbędzie się Festiwal Młodych – święto wiary i radości. Zostaną zaprezentowane poszczególne grupy narodowściowe, wszyscy zapoznają się historią chrześcijańskiej Polski, odnowią swoją wiarę. Ważnym momentem będzie spotkanie z najwyższym Przełożonym Zgromadzenia, O. Generałem Michaelem Brehlem CSsR z Rzymu - skieruje do młodzieży i liderów duszpasterstw swoje przesłanie poświęcone Miłosierdziu Bożemu i jego głoszeniu jako misjonarze redemptoryści oraz wszyscy dzielący tę samą duchowość. Zostanie także podkreślona obecność ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której Jubileusz 150-lecia powierzenia Jej Redemptorystom obchodziliśmy w tym roku. Wszystko przeplatane bedzie muzyką, śpiewem i świadectwami (także prześladowanej młodzieży z z Iraku i jej biskupa redemptorysty, abpa Bashar Warda z Erbil w Północnym Iraku).

Reklama

Kim są Redemptoryści?

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), założone przez świętego Alfonsaw XVIII w. Jest katolickim misyjnym zgromadzeniem zakonnym, którego celem jest: głosić Słowo Boże ubogim i najbardziej uposzczonym. Tymi ludźmi najbardziej opuszczonymi, do których Zgromadzenie jest posłane są ci, których Kościół nie mógł jeszcze ubogacić wystarczającymi środkami zbawienia albo ci, którzy jeszcze w ogóle nie słyszeli przepowiadania Kościoła, czy też nie przyjmują go jako „Ewangelii” oraz ci, którzy ponoszą szkodę na skutek podziału Kościoła.

Gdzie znaleźć bieżące informacje?

strona: krakow2016.redemptor.pl FB: https://web.facebook.com/wyd.redemptor/ Twitter: @Redemptor2016

2016-07-25 08:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najpiękniejsze powołanie – powołanie do czystości

17 maja w tuchowskiej bazylice odbyło się kolejne czuwanie młodzieżowe z cyklu „Droga wewnętrzna”, na które przybyły jak zwykle tłumy młodzieży. Tym razem tematem przewodnim była czystość. Naszym świętym patronem był bł. January Sarnelli, redemptorysta pracujący wśród ludzi ulicy, a zwłaszcza kobiet. Słowo Boże wygłoszone zostało przez o. Macieja Ziębca CSsR, duszpasterza akademickiego w Toruniu, który zabrał stamtąd kilkoro spośród młodych.

Obchody rozpoczęły się od najważniejszego punktu, czyli wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem zaproszonego gościa. Kaznodzieja zaprosił zebranych do powierzenia swoich problemów Jezusowi oraz zachęcił do postawy odwagi, nawiązując do słów dzisiejszej ewangelii: „Niech się nie trwoży serce wasze”. Wlewał w serca słuchających nadzieję na wieczne mieszkanie w niebie. Zapewniał, że Chrystus poszedł przygotować nam miejsce i gdy powróci, to zabierze nas do siebie.

CZYTAJ DALEJ

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

2022-12-04 11:38

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

pl.wikipedia.org

90 temu, 4 grudnia 1932 r., zmarł Edmund Wojtyła, brat Karola, późniejszego papieża Jana Pawła II. Był lekarzem. Ratując w Bielsku chorych podczas epidemii zaraził się szkarlatyną.

Edmund Wojtyła urodził się 27 sierpnia 1906 r. w Krakowie. Po wybuchu I wojny uczęszczał do austriackiej szkoły kadetów na Morawach, gdzie stacjonowała jednostka wojskowa jego ojca.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję