Reklama

Polska

Ruszyły pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

"Dziś i w kolejne dni w pielgrzymkach bierze udział młodzież z całego świata. Planujemy, że każdego dnia uczestniczyć w nich będzie ok. 100 tys. osób" - powiedziała we wtorek PAP Małgorzata Pabis, odpowiedzialna za projekt Łagiewniki w czasie ŚDM.

Pierwsi pielgrzymi wyruszyli z Sanktuarium św. Jana Pawła II we wtorkowy ranek, przeszli ok. kilometrową trasę, na której był Most Miłosierdzia. Po drodze śpiewali "Jezu, ufam Tobie" oraz pieśni religijne w różnych językach, odmawiali też koronkę do Bożego Miłosierdzia. Młodzież, z kolorowymi plecakami na plecach, niosła flagi swoich państw.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia młodzi weszli przez specjalnie udekorowaną na ten czas Bramę Miłosierdzia. Na miejscu każdy mógł się pomodlić indywidualnie. Pielgrzymi mogli też skorzystać ze spowiedzi.

„Podczas tej pielgrzymki modlę się o pokój na świecie, targanym wojnami. Chciałabym też wyprosić w tej świątyni Bożego Miłosierdzia, w tym roku Bożego Miłosierdzia, wiele łask dla bliskich i dla siebie" - powiedziała PAP Brazylijka Julia Oliveira.

Z kolei Benedicte Terrsasee z Francji powiedziała: „To są Dni Młodzieży, a młodzież jest przyszłością. Chcę być częścią tego święta młodości w Krakowie, dlatego biorę udział w pielgrzymce".

Łagiewniki odwiedziła kilkusetosobowa grupa pielgrzymów z amerykańskiego ruchu "Life Teen". Młodzież z USA wybiera się także na wieczorną mszę otwierającą ŚDM, która odbędzie się na krakowskich Błonach. "Chcemy zobaczyć papieża Franciszka oraz wszystko to co oferują Światowe Dni Młodzieży. Byliśmy już w Częstochowie, Wadowicach oraz Auschwitz" - powiedział PAP Andrew.

Wśród pielgrzymów, którzy odwiedzali we wtorek krakowskie sanktuaria jest wielu Polaków. Klaudia, która przyjechała z Bielska-Białej powiedziała PAP, że ŚDM to dla niej wielkie wydarzenie. "Chcę przeżyć coś zupełnie innego i chcę się zbliżyć do Boga. Dla mnie miłosierdzie to jest umiejętność przebaczania i sobie i przebaczania innym. Chciałabym się też tego tutaj nauczyć i najlepszą okazją do tego jest ta pielgrzymka" - wyznała.

Reklama

Dla jej koleżanki Ani spotkanie z papieżem było od zawsze marzeniem, które w końcu się spełni. "Chciałam się spotkać z papieżem, bo dla mnie to jest takie wielkie wydarzenie. Fajnie jest też poznać ludzi. Wczoraj chodziłyśmy po mieście, robiłyśmy sobie z każdym zdjęcia. Dla mnie to jest takie wielkie przeżycie gdy widzi się tylu wierzących ludzi. Na co dzień się tego nie zauważa, ludzie wierzą tak na niby, a tutaj widzimy tylu młodych i wszyscy wierzymy w jednego Boga" - powiedziała.

Pielgrzymki z Sanktuarium św. Jana Pawła II odbywać się będą cyklicznie - gdy jedna pielgrzymka się zakończy, wyruszać po niej będzie kolejna.

Boże Miłosierdzie jest motywem 31. Światowych Dni Młodzieży, które trwają w Krakowie. Od środy udział w nich będzie brał papież. W planie wizyty Franciszka jest także nawiedzenie świątyni Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bazylice papież będzie m.in. spowiadał. W tym samym dniu Franciszek w Sanktuarium im. Jana Pawła II odprawi mszę z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów. (PAP)

bko/ rop/ gdyj/ pz/

2016-07-26 14:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wejściówki na błonia w Łagiewnikach na spotkanie z Papieżem

10 tys. bezpłatnych kart wstępu przygotowali duszpasterze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie dla pielgrzymów, którzy w sobotę 30 lipca chcieliby spotkać się z papieżem Franciszkiem w Łagiewnikach.

W ramach Światowych Dni Młodzieży 30 lipca Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odwiedzi papież Franciszek. Wizyta Ojca Świętego rozpocznie się ok. godz. 8.30 od modlitwy przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej. Następnie papież uda się do bazyliki, aby przejść przez jubileuszową Bramę Miłosierdzia. W świątyni Ojciec Święty wyspowiada pięcioro wolontariuszy ŚDM. Z Łagiewnik, nowo wybudowaną kładką papież przejedzie na Białe Morza do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie sprawował będzie Mszę św. dla duchowieństwa, osób konsekrowanych i kleryków.

CZYTAJ DALEJ

Godzina Łaski

[ TEMATY ]

Niepokalana

8 grudnia

Karol Porwich/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia każdego roku od godz. 12:00 do 13:00 trwa Godzina Łaski.

O tej godzinie Maryja obiecuje morze łask i zachęca do modlitwy w kościele, a jeżeli to nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, pracy, tam, gdzie akurat przebywamy. To wezwanie do modlitwy nie tylko swoich i swojej rodziny intencjach, lecz także pokój na świecie, Kościół i nawrócenie grzeszników, a także do ofiary i pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję