Reklama

Świat

Portugalskie media o ŚDM: Młodzież szuka modlitwy

Portugalskie media relacjonujące rozpoczynające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży odnotowują przybycie do Krakowa już ponad 210 tys. młodych katolików. Przypominają, że wśród około 7000 Portugalczyków biorących udział w wydarzeniu są osoby uczestniczące w imprezie z różnych względów.

[ TEMATY ]

komentarz

ŚDM w Krakowie

stockphoto mania

Wskazują, że wśród chłopców przeważa przekonanie, że krakowskie spotkanie pozwoli przeżyć ciekawe, pełne zabawy doświadczenia, z kolei wśród dziewcząt widoczne jest poszukiwanie głębszego przeżycia duchowego. Media cytują ks. Eduardo Novo, odpowiedzialnego za przygotowania do ŚDM w Portugalii, który twierdzi, że podstawą uczestnictwa w ŚDM jest modlitwa oraz doświadczenie żywej wiary.

Reklama

Wspominane są też wypowiedzi prezydenta Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousy, który odnotował, że katolicy z całego świata oraz papież Franciszek przybywają do miasta św. Jana Pawła II w czasach naznaczonych potrzebą odpowiedzi na aktualne zjawiska polityczno-społeczne. Wskazał na wyzwania czekające przed młodymi katolikami. - Warto, aby współczesna młodzież nie odwracała się od tych, którzy dziś cierpią, są zapomniani i żyją na peryferiach naszych wspólnot – powiedział Rebelo de Sousa.

Młodym Portugalczykom towarzyszy podczas tegorocznych ŚDM sześciu biskupów oraz 80 kapłanów. Połowa z zarejestrowanych na ŚDM Portugalczyków dotarła do Polski autokarami.

Media z ich kraju przypominają, że na uczestników lipcowej imprezy czeka aż 250 różnego rodzaju wydarzeń powiązanych ze sferą kultury i sztuki, m.in. z malarstwem, ikonografią, fotografią, teatrem oraz sportem.

2016-07-26 18:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrszawa: Msza w intencji polskiej policji

- Jest w policji wiele córek i synów narodu polskiego, którzy wynieśli z rodzinnego domu zasady Dekalogu i przyjęli za swoje prawo miłości, a Ewangelię uczynili oni kodeksem swego postępowania – powiedział podczas Mszy św. stołecznej w Bazylice św. Krzyża biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa policji. Mszę transmitował 1 Program Polskiego Radia.

Eucharystia, sprawowana ostatnim dniu trwających od czwartku Centralnych Obchodów Święta Policji, rozpoczęła się od wprowadzenia Kompanii Reprezentacyjnej Policji i odegrania hymnu państwowego.

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: Niezwykłość muzycznych form

2021-09-27 13:34

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Paulina Dębiec

Miesiąc wrzesień tradycyjnie skłania nas do licznych wspomnień bohaterskich walk II Wojny Światowej, do ponownego odkrycia znaczenia fundamentalnych słów "Bóg, Honor, Ojczyzna".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję