Reklama

Polska

Nowy rzecznik Stolicy Apostolskiej: to będzie dla mnie fascynujące zadanie

To będzie dla mnie fascynująca praca, bo fascynującą postacią jest sam papież Franciszek, zwłaszcza jego relacje z ludźmi młodymi, czego świadkami jesteśmy w tych dniach - powiedział KAI Gregory Burke, były wieloletni korespondent amerykańskich mediów w Rzymie, który 1 sierpnia zastąpi o. Federico Lombardiego SJ na stanowisku dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

[ TEMATY ]

30.07

GRZEGORZ GAŁĄZKA

Greg Burke - watykański doradca ds. mediów

Greg Burke - watykański doradca ds. mediów

Jak podkreślił, przez wiele lat obserwował Franciszka w czasach jego posługi kardynalskiej w Watykanie, zatem sposób jego współpracy z Ojcem Świętym nie ulegnie radykalnej zmianie.

„Z drugiej strony, będzie to zadanie trudniejsze, niż to, co robiłem dotychczas, ale może właśnie dlatego piękniejsze” – stwierdził.
Burke podkreślił, że praca rzecznika Stolicy Apostolskiej jest „dziesięć razy trudniejsza od pracy dziennikarza”. – Dziennikarstwo jest zwięzłe: idziesz na miejsce wydarzenia, śledzisz jego przebieg, potem wracasz, by to opisać i gotowe. A w tym przypadku to praca 24 godziny na dobę, niemal bez snu – powiedział.
Przyznał, że wiele razy pytano go o to, czy gdy obejmie swoją nową funkcję, zacznie zmieniać politykę medialną Stolicy Apostolskiej, np. przystosowywać ją jeszcze bardziej do zmian w mediach społecznościowych. – Odpowiadam wtedy, że świat mediów zmienia się bardzo szybko, ale damy radę, choć będzie to dużym wyzwaniem – zapewnił w rozmowie z KAI Greg Burke.
„Ludzie powyżej czterdziestki czytają papierowe gazety, a ci poniżej czterdziestki nie oglądają dziś wieczornych wydań telewizyjnych. Wyzwaniem dla nas jest dotarcie zarówno do jednych, jak i do drugich” – dodał przyszły rzecznik Stolicy Apostolskiej.
Od 1 sierpnia nowym dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej będzie dotychczasowy wicedyrektor, 56-letni dr Gregory Burke ze Stanów Zjednoczonych. Jego zastępcą będzie po raz pierwszy w kobieta - 40-letnia dr Paloma García Ovejero z Hiszpanii.

2016-07-30 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież w Łagiewnikach: "Tu Jego miłosierdzie staje się rzeczywistością"

[ TEMATY ]

Franciszek w Polsce

30.07

Mazur/episkopat.pl

„Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary” – napisał papież Franciszek w księdze pamiątkowej w kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. O wizycie Ojca Świętego w miejscu śmierci św. siostry Faustyny opowiadają KAI siostry Emanuela Gemza i Gracja Szymańska.

Wizyta papieża Franciszka w kaplicy św. s. Faustyny była dla sióstr niezwykłym przeżyciem. – Bardzo cieszymy się, że w naszej wspólnocie mogliśmy gościć kolejnego, po Janie Pawła II i Benedykcie XVI następcę świętego Piotra – opowiada s. Emanuela. Zwraca uwagę, ze do tego spotkania z papieżem siostry przygotowały się przez całonocne czuwanie.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Prośmy o łaskę pocieszenia dla mieszkańców Nowej Białej

2021-06-23 10:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, zelżywością napełnione...

2021-06-23 20:00

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by archer10 (Dennis) on Foter.com

Kiedy rozważam to wezwanie, budzi się we mnie ciekawość, która każe szukać odpowiedzi na pytanie: co to jest zelżywość?

Zadałem sobie trochę trudu i znalazłem odpowiedź: wyraz zelżywość jest już archaizmem, ale jeszcze w pierwszej połowie XX wieku był w powszechnym użyciu. Jest to regularny rzeczownik, utworzony od przymiotnika zelżywy. Czasownik zelżyć, który jest źródłem wspominanych wyrazów, ma podwójne znaczenie: pierwsze – uczynić coś lżejszym; drugie: przynieść ujmę, znieważyć, zhańbić. I to drugie znaczenie, pomaga zrozumieć obecność tego wyrażenia w wezwaniu litanijnym. Oto dostrzegamy dziś, że Serce Jezusa jest nie tylko ogniskiem miłości, skarbnicą sprawiedliwości, źródłem życia i świętości, ale jest też znieważone przez ludzką złośliwość. Chrystus, który tak wiele bólu wycierpiał, doznał również zniewagi w Swoim Najświętszym Sercu, które doświadczyło wielu cierpień i zniewag.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję