Reklama

Franciszek

Franciszek w Polsce - słowa, które w nas pozostaną

1/13

Pięć wyjątkowych dni z papieżem Franciszkiem w naszym kraju. Co zapamięteliśmy? Co pobudziło nas do działania? Warto wciąż wracać do papieskich słów. Proponujemy więc 12 cytatów z wystąpień Franciszka.

2/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Papież Franciszek na Wawelu

3/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Reklama

Radość to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem

4/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Bóg, który zbawia człowieka jest "mały, bliski i konkretny"

5/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Świat na Was patrzy i chce się od was uczyć, aby odnowić swoją ufność w miłosierdzie Ojca"

6/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Franciszek w "oknie papieskim": okrucieństwo nie skończyło się na Auschwitz

7/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Franciszek na terenie b. obozu Auschwitz

8/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

“Dziękuję za ten znak miłości, jaki nam dajecie!”

9/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Gdzie jest Bóg, jeśli na świecie istnieje zło?

10/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pytam was: jak wyglądają karty księgi każdego z was?

11/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Franciszek na Campus Misericordiae: nie mylmy szczęścia z kanapą!

12/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

“Drodzy młodzi, nie wstydźcie się zanieść Mu wszystkiego, a zwłaszcza słabości, trudów i grzechów w spowiedzi”

13/13

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

“Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci.”

2016-08-05 20:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Armenia czeka na papieża

W piątek 24 czerwca br. papież Franciszek wyrusza w kolejną pielgrzymkę – tym razem do Armenii. To pierwszy kraj w historii świata, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową. Stało się to już w 301 r. Podróż do Armenii to 14. zagraniczna pielgrzymka w czasie pontyfikatu Franciszka, który do tej pory odwiedził 21 państw

Papież Franciszek w Armenii spędzi 51 godzin i 30 minut. Będzie to bardzo intensywny czas, w którym – jak się oczekuje – Ojciec Święty będzie mówił o miłosiernym Bogu, o potrzebie dialogu w każdej sytuacji i o jedności chrześcijan, którzy powinni – jak wielokrotnie podkreślał – żyć w zgodzie i pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Nauczyciel wiary

Za takiego człowieka uchodził św. Ojciec Pio, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 23 września. To jedna z największych kościelnych osobowości XX wieku.

Franciszek Forgione urodził się 25 maja 1887 r. w Pietrelcinie na południu Włoch. Od dzieciństwa miewał różne wizje, których doświadczał, gdy był zatopiony w modlitwie. Wcześnie odkrył swoje zakonne, a zarazem kapłańskie powołanie. Został kapucynem i przyjął imię Pio. Wywodzi się ono z łaciny – pius znaczy: pobożny, czuły, tkliwy, przywiązany. Można powiedzieć, że streszcza ono całą osobowość tego świętego.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: większość Francuzów nie wierzy w Boga

2021-09-23 18:41

[ TEMATY ]

wiara

Bóg

Francja

Moyan_Brenn / Foter.com / CC BY

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badania Opinii i Marketingu (Ifop), a opublikowany 23 września ukazuje, że Francuzi nie tylko coraz mniej wierzą w Boga, ale także w dużej mierze nie interesują się religią i nadają jej mniejszą wiarygodność w debacie publicznej – podaje portal tygodnika Famille chrétienne.

Sondaż przeprowadzono pod koniec sierpnia w reprezentatywnej grupie 1 018 osób w wieku ponad 18 lat. Wynika z niego, że Francuzi są mniej religijni i mniej lubią dyskusje na tematy religijne. Jako ludzie wierzący deklaruje się jedynie 49 proc. mieszkańców Francji, podczas gdy w roku 2004, było to 55 proc. Wiara w Boga jest znacznie powszechniejsza wśród osób w wieku 65 lat i starszych (58 proc. wierzy w Boga), a najmniej wśród osób w wieku 35-49 lat (45 proc. wierzących).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję