Reklama

Polska

Życzenia Przewodniczącego KEP dla nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce

- Z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce – napisał do nowo mianowanego nuncjusza abp. Salvatore Pennacchio Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki.

Publikujemy treść życzeń:

Ekscelencjo,

Reklama

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Nuncjuszu,

z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce.

W imieniu konferencji episkopatu oraz wszystkich wiernych chciałbym serdecznie powitać Księdza Arcybiskupa w naszej ojczyźnie, zapewniając o naszej życzliwej pamięci i modlitwie przed Bogiem.

Reklama

Rok, w którym Wasza Ekscelencja rozpoczyna misję w naszym kraju, jest czasem szczególnym. W Kościele Powszechnym obchodzimy bowiem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. W Polsce świętujemy zaś Jubileusz 1050-lecia chrztu naszego narodu. Jedno i drugie wydarzenie zapraszają nas do odkrycia Boga bogatego w miłosierdzie, który w swojej hojności obdarowuje swój lud miłością konkretną i czułą – o czym przypomniał nam Papież Franciszek podczas tegorocznej pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Mam nadzieję, że czas misji Księdza Arcybiskupa w Polsce będzie obfitował w liczne momenty doświadczenie żywej obecności Boga, zarówno w bogatej historii naszego narodu, jak i w codziennej, wiernej i wytrwałej posłudze głoszenia słowa, sprawowania sakramentów i służbie ubogim, podejmowanych w naszych diecezjach przez miliony wiernych oraz tysiące kapłanów i osób życia konsekrowanego.

Życie i posługę Waszej Ekscelencji zawierzam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

2016-08-06 17:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: ŚDM pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa. Jest to niezwykła szansa, która zdarzyła się naszemu narodowi raz na tysiąc lat – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Dodaje także, że konieczna jest stała formacja młodych i ich zaangażowanie w troskę nad chorymi, cierpiącymi, ubogimi – nad tymi, którzy potrzebują pomocy.

ŚDM z udziałem papieża Franciszka trwały w Polsce od 26 lipca do 1 sierpnia 2016 r. Wcześniej, przez około dwa tygodnie, młodzi ludzie z całego świata przebywali w polskich diecezjach.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję