Reklama

Polska

Kard. Stanisław Dziwisz dla „Niedzieli”, 10 sierpnia 2016 r.

Kard. Stanisław Dziwisz: Światowe Dni Młodzieży były niepowtarzalne

Światowe Dni Młodzieży były niepowtarzalne, nie wiem, kiedy się powtórzą w naszej Ojczyźnie, natomiast pielgrzymka na Jasną Górę jest co roku, baliśmy się, czy przyjdą młodzi po Światowych Dniach, co więcej przyszli, jeszcze więcej przyszło i w większości to ludzie młodzi. Młodzież była na polach miłosierdzia, a dziś są tutaj, i to wielka radość. Wydarzeniem smutnym, ale pełnym nadziei była śmierć kard. Franciszka Macharskiego, pożegnaliśmy go, ale pamiętamy o nim również w czasie tej pielgrzymki.

[ TEMATY ]

młodzi

ŚDM w Krakowie

ŚDM

Magdalena Pijewska

Młodzi po Światowych Dniach nie są zmęczeni, co widać tutaj. Takie przeżycia nie meczą, dają siłę, wielu mi powiedziało, że takie spotkania, taki wysiłek napełnia człowieka radością, dają człowiekowi siłę do przezwyciężenia fizycznych trudności.

Zataczamy dzisiaj pewne koło, bo tutaj na Jasnej Górze też gościł papież Franciszek. W Krakowie było spotkanie młodzieżowe, a tu dziękowaliśmy za Chrzest Polski. Słyszę, że z całego świata młodzi przesyłają podziękowania, dziękują za te dni. To były 3 lata solidnej pracy duszpasterskiej, a także przygotowanie logistyczne. Bóg pobłogosławił, a Jan Paweł II wymodlił nam piękną pogodę i wszystko się udało. Bogu dzięki.2016-08-12 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stąd wyszła iskra miłosierdzia

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 44-45

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Mazur/episkopat.pl

Biskup Jan Zając od 2002 r. był rektorem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dwa lata później został mianowany przez papieża Jana Pawła II biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a w 2005 r. – przez abp. Stanisława Dziwisza – wikariuszem generalnym. W 2014 r. Ojciec Święty przyjął jego rezygnację z pełnienia posługi biskupa, w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, ale Biskup Jan nadal angażuje się w posługę duszpasterską w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które zna i wspiera w typowy dla siebie życzliwy i serdeczny sposób. O wizytach papieskich w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z bp. Janem Zającem rozmawia Maria Fortuna-Sudor

MARIA FORTUNA-SUDOR: – W 1997 r. Jan Paweł II oficjalnie przybył do Łagiewnik. Jak Ksiądz Biskup zapamiętał to spotkanie?

CZYTAJ DALEJ

Papież w orędziu do młodzieży: w imię Chrystusa mówię ci: powstań i świadcz!

2021-09-27 12:13

[ TEMATY ]

młodzież

papież Franciszek

Vatican Media

Nie możesz pozostać na ziemi „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać. Dlatego w imię Chrystusa, mówię ci: Powstań i świadcz - wzywa papież Franciszek w orędziu na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży.

Po raz pierwszy będzie on obchodzony w diecezjach na całym świecie nie w Niedzielę Palmową, a w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 listopada 2021), tym razem pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16).

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję