Reklama

Niedziela Legnicka

Rodzinnie na odpuście w Krzeszowie

Od 12 sierpnia trwały wydarzenia w diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Krzeszowie w związku z obchodem 15 sierpnia diecezjalnego odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej.

[ TEMATY ]

odpust

Krzeszów

Ks. Piotr Nowosielski

Główna Msza św., z udziałem ponad 3 tys. pielgrzymów, odprawiona została w południe w krzeszowskiej bazylice pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Uczestniczyli w niej także biskupi z Legnicy: bp Marek Mendyk i bp senior Stefan Cichy, grono prezbiterów oraz m.in. uczestnicy pieszej pielgrzymki z Legnicy do Krzeszowa.

Krzeszów, został też obrany po raz drugi na Pielgrzymkę Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z udziałem grup rekonstrukcyjnych (GRH Zachodni Szaniec i GRH Beskidy), stąd w Krzeszowie zrobiło się trochę „militarnie”.

Nie przeszkadzało to jedna wspólnej modlitwie, która odbyła się w bazylice i na placu klasztornym podczas procesji z obrazem Matki Bożej Łaskawej.

Reklama

- Chcemy poddawać się tej Mądrości, która przyszła przez Stolicę Mądrości – Maryję i uczyć się od niej. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu dzisiejszej uroczystości – mówił na zakończenie Biskup Legnicki. Podziękowanie skierował na ręce kustosza ks. Mariana Kopki, który tego dnia obchodził także swe imieniny. - Niech ks. Proboszcz będzie na Jej wzór oddany w Kościele, by wszyscy mogli korzystać jak najpełniej z tego sanktuarium – życzył Ksiądz Biskup.

Życzenia skierował też pod adresem bpa Stefana Cichego, który swoje imieniny obchodzi 16 sierpnia, z podziękowaniem za wszelką pomoc i współpracę, a także pod adresem wszystkich noszących imiona: „Maria”, „Marian” i „Stefan”. - Bądźcie Maryjni według tej Przedziwnej Mądrości która zstąpiła i przez Maryję się wcieliła i jest wśród nas – mówił do solenizantów.

Wszystkim zaś uczestnikom życzył: - Niech to nasze zjednoczenie będzie wokół tej Mądrości, która jest inna niż nasza. Stale potrzebujemy nawrócenia, przechodzenia od siebie, do tego by być poddanymi i słuchać tego co mówi Pan.

Po Uroczystościach w świątyni, plac klasztorny wypełnił się gośćmi, którzy całymi rodzinami korzystali z przygotowanej oferty w ramach festynu. Ambicją wielu stało się by zasiąść w kabinie wojskowej „Langusty”, inni zajęli kolejkę do wojskowej grochówki, ale też nie brakowało chętnych do spróbowania cysterskich podpłomyków – chyba po raz pierwszy obecnych na festynie.

2016-08-18 07:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Otrzymali relikwie swojego patrona

Niedziela świdnicka 22/2019, str. 3

[ TEMATY ]

odpust

relikwie

Wałbrzych

św. Wojciech

Marek Zygmunt

Okadzenie relikwii św. Wojciecha

Okadzenie relikwii św. Wojciecha

Podczas tegorocznych uroczystości ku czci św. Wojciecha bp Ignacy Dec otrzymał w Gnieźnie od prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka relikwie św. Wojciecha, o które zabiegała wałbrzyska parafia pod jego wezwaniem

Dnia 7 maja br. Ksiądz Biskup choć przewodniczył uroczystości, to jednak na jego prośbę do kościoła wniósł je proboszcz tej wspólnoty ks. kan. Stanisław Wójcik. Od dłuższego czasu zawsze 23. dnia każdego miesiąca sprawowane jest tutaj specjalne nabożeństwo do św. Wojciecha. Teraz wierni będą się modlili już przy jego relikwiach.

CZYTAJ DALEJ

Bp Edward Dajczak szczerze o swojej chorobie

2023-02-03 07:26

[ TEMATY ]

depresja

bp Edward Dajczak

ks. Wojciech Parfianowicz/Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Bp Edward Dajczak zakończył swoją posługę biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego na rok przed koniecznością złożenia urzędu wynikającą z ukończenia 75 lat. W wywiadzie zrealizowanym dla diecezjalnej telewizji internetowej Dobre Media przyznał, że zdecydował się na rezygnację z powodu problemów zdrowotnych - zmagań z depresją oraz atakami stanów lękowych.

Bp Dajczak powiedział, że są to skutki przebytych trzech zakażeń wirusem powodującym COVID.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję