Reklama

Niedziela Legnicka

Caritas rozdaje żywność dla potrzebujących

W ramach realizacji unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 do legnickiej Caritas w ostatnich dniach dotarła żywność, która została przekazana dla osób najbardziej potrzebujących. 10 ton makaronu i 17 ton gulaszu z warzywami, które już trafiły do magazynów Caritas w Legnicy i Jeleniej Górze trafiły do osób potrzebujących m.in. w Trzebieniu, Czerwonej Wodzie, Bielawie oraz do Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej przy ul. Dmowskiego 15.

[ TEMATY ]

Caritas

Legnica

Monika Łukaszów

Wśród osób które przyjechały po odbiór darów był pan Waldemar z Czerwonej Wody, jak mówi otrzymane dary to ogromna pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. To nie są osoby przypadkowe – mówi pan Waldemar. Ponad 100 osób, które skorzysta z tej formy pomocy w naszej parafii zostało wybranych na podstawie przeprowadzonej ankiety i opinii środowiskowej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wśród tych osób większość to bezrobotni i rodziny wielodzietne. W sumie do Caritas Diecezji Legnickiej do końca kwietnia trafi 330 ton żywności w tym makaron, mleko, cukier, mąka, biała fasola i herbatniki.

2016-09-09 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Belgia: Caritas pomoże w odbudowie po powodzi

[ TEMATY ]

Caritas

powódź

Belgia

Belgijska Caritas śpieszy na pomoc ofiarom powodzi. „Na szczęście nie brakuje pożywienia i ubrań. Dziś największym problemem jest sytuacja ludzi, którzy stracili dach nad głową” – mówi Régine Kerzmann, odpowiedzialna za działalność kryzysową w Caritas Liège. Ostatni bilans ofiar mówi o 37 zabitych i 6 zaginionych. Jednakże, choć wody już opadły, ponad 9 tys. osób nie może powrócić do swoich domów.

Jak podkreśla Kerzmann, są to przede wszystkim przedstawiciele najniższych warstw społecznych, które w swój dom czy mieszkanie włożyły niejednokrotnie oszczędności całego życia. Teraz stracili dosłownie wszystko. To właśnie ta kategoria społeczna jest głównym celem pomocowej kampanii kościelnej organizacji. Caritas apeluje o pomoc przy oczyszczaniu i odbudowie zniszczonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję