Reklama

Wiadomości

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzieli ślubu Agnieszce Radwańskiej

[ TEMATY ]

ślub

YouTube.com

Choć Agnieszka Radwańska oficjalnie nie potwierdza, że wychodzi za mąż, to o jej planach ślubnych ochoczo opowiadają jej przyjaciele. Jak wynika z ostatnich doniesień, słynnej tenisistce pobłogosławi zaprzyjaźniony duchowny, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

O tym, że Radwańska szykuje się do zamążpójścia powiedziała jej koleżanka Karolina Woźniacka, duńska tenisistka polskiego pochodzenia. Zapytana przez dziennikarzy o plany urlopowe niechcący wydała koleżankę.

Reklama

Chętnie znowu poleciałybyśmy razem na wakacje, ale problemem jest na przykład to, że Aga bierze ślub

– zdradziła.

Po tych słowach Agnieszka także nie potwierdziła informacji. Ale osoby z otoczenia tenisistki mówią, że szykuje się do zamążpójścia.

Reklama

Jak dowiedział się „Dobry Tydzień”, młodej parze błogosławieństwa udzieli zaprzyjaźniony z rodziną Radwańskich ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny poznał tatę Agnieszki, Roberta Radwańskiego, kiedy ten przyjechał do oddalonych o 20 kilometrów od Krakowa Radwanowic w poszukiwaniu korzeni rodziny. W tej miejscowości ksiądz Tadeusz prezesuje Fundacji im. Brata Alberta, zajmującej się osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Owocem tej znajomości jest współpraca, jaką nawiązały Agnieszka i Urszula Radwańskie z fundacją. Od pięciu lat są jej ambasadorkami.

Duchowny jest powiernikiem rodziny Radwańskich i samej tenisistki. Trzy lata temu został poproszony, by celebrował pogrzeb dziadka Agnieszki, Władysława Radwańskiego. Żegnał go słowami św. Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski przeżywa mecze Agnieszki i jej kibicuje. A kiedy tenisistka ma gorszy dzień, zawsze jej broni.

Radwańska, jak cała jej rodzina, jest osobą wierzącą. Dlatego nikogo nie dziwi, że chce przysięgać miłość przed Bogiem.

2016-09-19 19:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śpiew podczas ślubu musi mieć charakter sakralny

[ TEMATY ]

muzyka

ślub

muzyka sakralna

Adobe Stock

W diecezji płockiej zorganizowany zostanie kurs dla osób, które wykonują śpiewy podczas Mszy św. z sakramentem małżeństwa. Ma to zapobiec sytuacjom, w których w repertuarze znajdują się utwory świeckie, nie oddające religijnego charakteru uroczystości.

Od przyszłego roku osoby i zespoły muzyczne biorące udział w ceremonii ślubu będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria: mieszkańcy za małżeństwem i adopcją dzieci dla par jednopłciowych

2021-09-27 14:12

[ TEMATY ]

małżeństwo

adopcja

LGBT

Szwajcaria

Adobe Stock

Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za zmianą w Kodeksie Cywilnym, która przyznaje parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa i adopcji dzieci. Propozycję tę poparło 64,1 proc. głosujących. Do urn poszło 52,6 proc. obywateli.

Konferencja Szwajcarskich Biskupów opowiadała się przeciwko projektowi. Podkreślając jednocześnie konieczność walki z wszelkimi dyskryminacjami, optowała za adaptacją do potrzeb par jednopłciowych istniejących już przepisów dotyczących związków partnerskich. Występowała jednak przeciwko udostępnieniu tym parom możliwości zapłodnienia in vitro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję