Reklama

Niedziela Częstochowska

Iskra Bożego Miłosierdzia znów rozpali Częstochowę

W najbliższą środę 28 września o godz.15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko - spowiednika św. Faustyny, wzorem poprzednich lat, na skrzyżowaniach ulic Częstochowy i wielu innych miast Polski i świata rozpocznie się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

To wydarzenie, które gromadzi coraz więcej uczestników. Przychodzą, by w pędzie codziennego życia zatrzymać się, publicznie wyznać swoją wiarę i wołać o miłosierdzie Boże dla siebie i całego świata.

Reklama

W tym roku wydarzenie ma szczególny charakter, gdyż wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia. Będzie to, jednocześnie pierwszy dzień wspólnej modlitwy ludzi na całym świecie, rozpoczynający całoroczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą co tydzień, od następnego dnia będą podejmować kolejne kraje. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.iskra.info.pl

- Już od kilku lat staram się uczestniczyć w Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata i chcę i w tym roku - mówiła nam Patrycja. - To bardzo ważne wydarzenie, zwłaszcza teraz, bo zarówno w Polsce jak i na świecie toczy się bój o wiarę, o wartości, o prawdę i godność każdego życia. Cieszę się, że jest coraz więcej uczestników tu, u nas, w Częstochowie. Przecież jako katolicy, chrześcijanie nie możemy być obojętni, musimy pokazywać swoją wiarę i ze swoją wiarą wychodzić do innych, żeby i oni wiedzieli, że mamy Miłosiernego Ojca, który czeka na każdego człowieka. Mam nadzieje, że ludzie obojętni, szukający swojej drogi, czy może Ci, którzy dziś próbują występować przeciwko Panu Bogu, choć na chwilę zatrzymają się i zdobędą na chwile refleksji - podsumowała rozmówczyni.

W Częstochowie uczestnicy "Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata", spotkają się na Placu Biegańskiego i na Kwadratach (Al. Wolności i Al. NMP), przy Trójkącie (ul. Ks. J. Popiełuszki i Al. Jana Pawła II), przy Urzędzie Miasta (ul. Śląska i J. Waszyngtona), także przy Ośrodku Wychowawczym Sióstr św. Józefa (ul. ks. bp T. Kubiny i ul. Klasztorna), przy Akademii Polonijnej (ul. ks. J. Popiełuszki i 7 Kamienic), przy przedszkolu Sióstr Nazaretanek (ul. H. Dąbrowskiego i Jasnogórska), oraz przy Urzędzie Marszałkowskim (ul. J. III Sobieskiego).

2016-09-26 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjdą na ulice, by wzywać Bożego Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Archiwum "Iskry"

Po raz siódmy na ulicach miast świata odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa odbędzie się 28 września o godz. 15.00. Papież Franciszek łączy sie z uczestnikami.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze...

W kolejnym dniu czerwca przychodzi nam stanąć wobec prawdy wyrażonej w wezwaniu: Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze.

Wśród sześciu prawd wiary, które wypowiadamy w codziennym pacierzu, brzmią słowa: Syn Boży, stał się Człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z prawdziwości tych słów, bo przecież Jezus Chrystus – Słowo, które stało się Ciałem – wywyższony na krzyżu, w swojej nieskończonej miłości ofiarował za nas samego siebie (pref. o NSPJ). Chrystus umarł na krzyżu cały: umarły Jego kochające i pełne miłości oczy, zastygły pełne wdzięku usta, przestało bić kochające Serce, jeszcze po śmierci włócznią ugodzone… Jezus całym Swym Bosko-ludzkim Ciałem odkupił zbrodnie, których w swojej słabości dopuścił się człowiek. To otwarte Serce Zbawiciela stało się przebłaganiem za nasze winy, jeśli więc mówimy, że „Chrystus cierpiał za nas i wzór nam zostawił”, musimy pamiętać o Jego Sercu. O Sercu, które miłością goreje, które w morzu miłości topnieje… Ale jeśli Serce Jezusa, potraktujemy jedynie jako źródło łaski i odkupienia, odbierając Mu prawdę o Jego cierpieniu, to jesteśmy na złej drodze. Serce Jezusa kochało i kocha, ale jest też Sercem, które cierpiało i cierpi! To Serce nadal promieniuje i świeci w całej swej Boskiej doskonałości. I choć jest przebłaganiem za grzechy i wciąż bije dla człowieka, to od człowieka też doznaje bólu i zniewag, smutku i cierpienia. Tak często nasze życie przypomina ostrze włóczni, która wchodząc w święty Bok, rani Jezusowe Serce.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: nie straćcie Jezusa z oczu w te wakacje!

2021-06-23 09:03

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Nie straćcie Jezusa z oczu w te wakacje! Patrzcie Mu się w oczy! Słuchajcie Go! Rozmawiajcie z Nim. Nic lepszego nie mogę wam polecić na wakacje jak to! – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję