Reklama

Niedziela Legnicka

Rodzinny festyn parafialny w Leśnej

24 września na Stadionie Miejskim w Leśnej odbył się I Parafialny Festyn Rodzinny, którym pożegnano lato.

[ TEMATY ]

festyn

Karolina Foltyńska i Sławomir Puciato

Dzięki pięknej pogodzie na stadion przybyło wielu mieszkańców miasta. Festyn zorganizowany został przez parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Leśnej, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej oraz Urząd Miejski w Leśnej. Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Leśnej.

Głównym celem zabawy było propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do czynnego wypoczynku, promocja parafii oraz promocja rodziny i wartości rodzinnych w środowisku lokalnym.

Na rozpoczęcie festynu o g. 11,00 została odprawiona Msza św., którą sprawowali ks. Artur Kotrys i ks. Marek Kościński. Oni też animowali dalszą część spotkania.

Reklama

Kolejnym punktem programu były występy artystyczne, min. Mini Playback Show. Konkurs wygrała Kalina Stefańska wraz z zespołem, która zaśpiewała piosenkę zespołu Lombard „Szklana pogoda”. Jednakże każdy z uczestników został nagrodzony. Na scenie wystąpili również ksiądz Artur i Marek, wykonując popisowy numer na gitarach. Publiczność była zachwycona.

Po występach młodzieży rozegrano mecze piłki nożnej. Na boisku zmierzyły się drużyny: księży, grabarzy, strażaków, władz samorządowych, uczniów Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku. W rolę komentatora wcielił się ksiądz Marek, który ekspresyjnie komentował zmagania piłkarzy. Puchar Burmistrza trafił do drużyny władz samorządowych. Po naradzie zawodników puchar został przekazany dla drużyny, która zajęła drugie miejsce – dla uczniów Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku.

Podczas festynu nie zabrakło licznych atrakcji kulinarnych: pyszna grochówka, ciasta własnych wypieków, pajda chleba, gofry oraz lody. Zapewnione zostały atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i skakać w basenie z piłkami. Postawiona była fotobudka, gdzie robiono sobie śmieszne zdjęcie z różnymi rekwizytami. Każdy z uczestników festynu mógł wziąć udział w loterii fantowej. Były też przejażdżki konne dla najmłodszych.

Na zakończenie festynu odbył się koncert zespołu „Malchus”, który grał dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kilkugodzinna zabawa, pełna atrakcji, była doskonałym czasem do wspólnej integracji rodzinnej.

2016-09-27 12:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafialne festyny odkryte na nowo

Część z nich jest niewielka, skierowana wyłącznie do parafian, z występami dzieci do owych parafii przynależących. Część przeciwnie – tworzona z rozmachem, otwarta na szersze grupy, z występami zaproszonych artystów. Mowa o parafialnych festynach, które znane są od dawna, ale odkrywamy je jakby na nowo, zwłaszcza w miastach, gdzie przyczyniają się do budowania wspólnotowego życia osiedla czy parafii.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: chcemy mieć granicę z wolną i niepodległą Białorusią (opis)

2022-12-08 20:27

[ TEMATY ]

Białoruś

Swietłana Cichanouska

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Chcemy mieć granicę z wolną, suwerenną i niepodległą Białorusią, której społeczeństwo samo o sobie decyduje - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. "Prawdą jest, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach; Polska to pokazała" - podkreśliła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska.

W czwartek w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską i innymi liderami demokratycznej Białorusi. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że Polacy i Białorusini są "z jednego pnia kulturowego" i pomimo że jesteśmy różnymi narodami, to łączy nas tradycja, kultura i historia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję