Reklama

Niedziela Świdnicka

"Iskra Bożego Miłosierdzia" w diecezji świdnickiej

Biskup Adam Bałabuch, pracownicy świdnickiej Kurii Biskupiej, dzieci z gronem pedagogicznym z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy oraz duszpasterze i wierni parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, a także wszystkich parafii w Kłodzku modlili się na ulicach miast, 28 września, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta, odbyła się w ramach międzynarodowej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Świdnica

Bp Adam Bałabuch

W Świdnicy po raz pierwszy w tym roku, modlitwę tę zainicjował bpiskup Adam Bałabuch wraz z pracownikami świdnickiej Kurii Biskupiej. Natomiast po raz drugi przedszkolaki z gronem pedagogicznym z Przedszkola Publicznego Sióstr Prezentek w sąsiedztwie domu zakonnego przy ul. Piekarskiej.

W Świebodzicach wierni zgromadzili się przy kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego wraz ze swoimi duszpasterzami, aby modlić się za wspólnotę parafialną i w wyznaczonych intencjach.

Reklama

W Bielawie światowa modlitwa odbyła się po raz piąty. Zgodnie z założeniami organizatorów miejscem modlitwy było m.in. Rondo „Bester” między osiedlem Południowym a osiedlem XXV-Lecia PRL, a także Rondo „Inki”. Modlitwa ta zgromadziła ponad 250-osobową grupę wiernych - dzieci, młodzież i dorosłych. Stojąc odważnie w miejscu publicznym wierni w ciągu kilkunastu minut modlili się o pokój na świecie. W szumie przejeżdżających samochodów, słychać było wspólne: - „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Natomiast w Kłodzku modlitwa ta, odbywała się przy wszystkich ważniejszych skrzyżowaniach miasta.

- Ta inicjatywa jest bardzo potrzebna, gdyż przez nią dajemy świadectwo naszej wiary i tym samym, zawierzamy intencje Bożemu Miłosierdziu błagając o pokój na świecie oraz nawrócenie grzeszników. Być może dzięki tej modlitwie ktoś obok przechodzący lub kierowca przejeżdżający samochodem otrzyma łaskę nawrócenia – mówił Mieczysław z Bielawy, dodając: - Jestem po raz piąty na tej modlitwie i na pewno nie ostatni. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tej formy modlitwy.

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działającej przy kościele ojców jezuitów w Łodzi, pod patronatem metropolity łódzkiego abp Marka Jędraszewskiego, od 2008 r. organizowana jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Dniem tej modlitwy jest 28 września, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.

2016-09-28 20:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: spowiedź w katedrze przez cały dzień

[ TEMATY ]

spowiedź

katedra

Świdnica

BOŻENA SZTAJNER

Od poniedziałku 5 listopada w świdnickiej katedrze wierni mają możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ciągu całego dnia.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Synod plenarny w Australii: „szukamy nowej drogi”

2021-09-24 16:39

[ TEMATY ]

synod

Australia

Vatican News

Z początkiem października rozpocznie się w Adelajdzie piąty Synod plenarny Kościoła katolickiego w Australii. Jego celem jest przygotowanie katolików w tym kraju do nowego sposobu przeżywania wspólnoty Kościoła i sposobów działania w czasach ogólnoświatowych przemian. „Po raz pierwszy świeccy zostaną członkami Rady Plenarnej” – powiedział Gavid Abraham, rzecznik episkopatu Australii.

Synod odbędzie się w nowym kształcie, w duchu proponowanego stylu działania Kościoła, określanego przez Papieża Franciszka jako „naznaczonego na każdym poziomie przez wzajemnie słuchanie i postawę duszpasterską”. Podczas przeprowadzonej już fazy słuchania i dialogu, 220 tys. Australijczyków odpowiedziało na pytanie: „Jak myślisz, o co Bóg prosi nas w Australii w tym czasie?”. Podczas obrad Rady zostaną poruszone kwestie kształtu Kościoła i sposobu jego misyjności we współczesnym świecie, tak by iść na peryferie i sprostać potrzebom najsłabszych, a także odpowiedzialność za uleczenie ran ofiar nadużyć wykorzystywania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję