Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Co się dzieje po aborcji? - spotkanie z Jonathanem Jeffesem

W imieniu organizatorów, Fundacji „Jeden z nas” i Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka serdecznie zapraszamy na wykład „Co dzieje się po aborcji?” – spotkanie z Jonathanem Jeffesem, psychologiem, twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, prowadzonego od ponad dwudziestu lat w parafii Św. Trójcy na Brompton w Londynie, autorem książki „Co dzieje się po aborcji?” oraz „Aborcja – przerwać milczenie w kościele” a także „Nieplanowana ciąża. Jak rozmawiać z nastolatkami”.

Spotkanie odbędzie się w Hotelu „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15 w Krakowie, w Sali „Złoty Róg” 17 października o godzinie 17.00.

Jonathan Jeffes zajmuje się poradnictwem w dziedzinie ciąży kryzysowej, a także od dwudziestu lat prowadzi grupy terapii poaborcyjnej dla kobiet i mężczyzn. Jest twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, będącego służbą uzdrowienia poaborcyjnego prowadzoną w parafii Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie. W ramach tej posługi udzielono pomocy setkom kobiet i mężczyzn którzy przeszli przez doświadczenie dokonania aborcji.

Książka „Co się dzieje po aborcji?” „oparta jest na doświadczeniach zebranych przeze mnie podczas prowadzenia kursów poaborcyjnych – pisze w przedmowie do dzieła autor. Zawiera spostrzeżenia, które wydają mi się szczególnie pomocne gdy rozmawiam z ludźmi na temat aborcji. W pierwszych kilku rozdziałach wyjaśniam jak to się stało, że zająłem się tym problemem, tłumaczę dlaczego autorem książki jest mężczyzna i przedstawiam w zarysie główne części składowe całościowego poglądu na problem aborcji. Staram się udzielić odpowiedzi na następujące pytania: Jacy ludzie decydują się na aborcję? Dlaczego kobiety zachodzą w ciążę choć tego nie chcą? Co się dzieje z nimi po aborcji? Jakie różnice w podejściu do problemu aborcji występują pomiędzy mężczyznami i kobietami?”

„Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie proszony byłem o zabieranie głosu na temat aborcji na spotkaniach różnych grup kościelnych. Dyskusja podczas tych spotkań najczęściej sprowadzała się do wątku: «Wszystko i tak zależy od tego, co przyjmiemy za moment powstania życia ludzkiego». W podobny sposób kształtuje się dyskusja na temat aborcji w naszej kulturze – podstawowym pytaniem staje się problem określenia momentu, w którym zaczyna się życie ludzkie. Ja natomiast uważam, że – w kontekście aborcji – należy podkreślać zupełnie inną kwestię. Wydaje mi się, że o wiele bardziej pomocne byłoby zadanie pytania o to, co dzieje się po aborcji. I czy doświadczenia mężczyzn i kobiet przeżywających poczucie silnego związania faktem przeszłej aborcji mogą nam coś powiedzieć na temat tego, kiedy rozpoczyna się życie ludzkie?”

2016-10-17 16:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielsko-Biała: kolejna antyaborcyjna pikieta przed Szpitalem Wojewódzkim

[ TEMATY ]

aborcja

Bielsko‑Biała

fotolia.com

Porywisty, zimny wiatr towarzyszył kolejnej akcji obrońców życia, jaka 24 lutego odbyła się przed Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Pikieta ma uświadomić personelowi placówki medycznej oraz jej pacjentom, że w szpitalu tym dokonuje się coraz więcej aborcji.

Była to druga w ciągu tygodnia pikieta zorganizowana przez wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina przed Szpitalem Wojewódzkim – największą placówką medyczną w regionie. Obrońcy życia, zaopatrzeni w wielkoformatowe banery ze zdjęciami abortowanych dzieci nienarodzonych, stanęli przed wjazdem na szpitalny parking. Z informacji umieszczonych na banerach pracownicy szpitala, pacjenci, a także idący w tym miejscu przechodnie mogli się dowiedzieć, że od 2010 roku dokonano w szpitalu 29 aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska: 2-3 grudnia obędzie się ogólnopolska zbiórka żywności "Tak. Pomagam!"

2022-11-28 07:24

[ TEMATY ]

Caritas

Adobe Stock

Caritas Polska we współpracy ze swoimi oddziałami diecezjalnymi organizuje 2-3 grudnia w supermarketach, sieciach handlowych i w sklepach osiedlowych w całym kraju XXI zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!".

Zgodnie z tradycją z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całym kraju zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!". W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 14,6 tys. wolontariuszy.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję