Reklama

Niedziela Legnicka

W Bolesławcu trwają jubileuszowe – XX Dni Kultury Chrześcijańskiej

Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej to okazja, by zaprezentować mieszkańcom miasta i regionu szeroko pojętą kulturę chrześcijańską, która wyraża się w bogactwie słowa, muzyki, nauki, świadectwa.

Inauguracja jubileuszowych - XX Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej miała miejsce podczas koncertu zespołu Skaldowie, który zagrał 24 września na festynie zorganizowanym przez parafię Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Tłumy mieszkańców różnych pokoleń przekonały się, że piosenki Skaldów niosą ponadpokoleniowe przesłanie, a ich mądrość życiowa i przesłanie są aktualne w każdym czasie.

W ramach tego wydarzenia odbył się także VIII Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino, który jest integralną częścią corocznego Festynu Rodzinnego. Tym razem w Przeglądzie wzięło udział 68 wykonawców.

W najbliższych dniach październikowych, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędą się cztery koncerty i cztery przejmujące świadectwa życia chrześcijańskiego, których adresatami będą młodzi ludzie uczący się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 oraz Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu.

Reklama

Swoje wyjątkowe umiejętności muzyczne zaprezentuje przed młodą publicznością Mirosław Kuc, muzyk – gitarzysta, który może poszczycić się współpracą muzyczną z taką gwiazdą włoskiej estrady, jak Eros Ramazzotti. Wokalnie wspomagać go będą Anna Lijewska oraz Karolina Jackowska, a także Wojciech Andrzejewski na gitarze klasycznej.

Koncerty odbędą się 24 października 2016 o godz. 09,40 w Gimnazjum Samorządowym nr 2 oraz 26 października 2016 w Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu.

Wstęp wolny. Wszystkich z serca zapraszamy!

2016-10-19 18:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi diakoni legnickiego Kościoła

[ TEMATY ]

Legnica

diakonat

ks. Waldemar Wesołowski

W sobotę 6 czerwca biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wyświęcił 2 nowych diakonów. Jarosław Kojder i Krzysztof Borysiewicz zostali tym samym włączeni do grona duchowieństwa. Przyrzekli przed zgromadzonymi wiernymi życie w celibacie i posłuszeństwo biskupowi. Za dwa lata zostaną wyświęceni na kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pedofilia

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

We wcześniejszym tekście - „Kościelne peregrynacje seksualnego drapieżcy” [„Plus Minus” z 26-27 listopada], dziennikarze opisali historię ks. Eugeniusza Surgenta oraz decyzje kilku biskupów, którzy „wiedzieli lub mogli wiedzieć o jego przestępczych działaniach”. „I choć jakieś ograniczenia na niego nakładano, to jednak duchowny wędrował między diecezjami i wciąż krzywdził dzieci […]. Decyzje w sprawie ks. Surgenta podejmował też kard. Karol Wojtyła. Można się zastanawiać, czy były one wystarczające, ale wydaje się, że dość przekonująco udowodniliśmy, że działał w zakresie swoich kompetencji i ostateczne słowo w sprawie ewentualnej kary dla duchownego pozostawił jego ordynariuszowi, którym był biskup lubaczowski. Na to, że Surgent po wyjściu z więzienia pracował jeszcze w dwóch innych diecezjach, ówczesny metropolita krakowski nie miał żadnego wpływu" - przypominali Krzyżak z Litką.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Zapraszamy na Orszak św. Mikołaja

2022-12-02 17:17

Paweł Wysoki

W niedzielę, 4 grudnia, ulicami Lublina już po raz 9. przejdzie Orszak św. Mikołaja. Do udziału w radosnym pochodzie zaproszone są nie tylko dzieci, ale właśnie najmłodsi mają zagwarantowane upominki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję