Reklama

Niedziela Legnicka

Nocne zwiedzanie świątyni

Bal rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do ok. godz. 18. Biletem wstępu na bal będzie przebranie - strój, atrybut jednego ze świętych chrześcijańskich.

Zabawę prowadzić będzie profesjonalna grupa animatorów z Jeleniej Góry.

Bal rozpocznie się wspólnym radosnym korowodem, który wyruszy spod ratusza o godz. 15. Szlakiem lubomierskich świętych przejdziemy do Klubu Postulat, gdzie dzieci będą bawiły się pod pieką swoich nauczycieli i zarazem organizatorów balu: Wioletty Rotkiewicz, Bożeny Ciereszko, Henryki Sławińskiej, Arona Bogusza, Łukasza Laszczyńskiego.

Reklama

Rodziców prosimy o przyprowadzenie dzieci na rynek o godz. 15 i odebranie pociech o godz. 18 z placu przed kościołem.

Konkurs "Poznajemy Świętych"

Podczas Balu Wszystkich Świętych zostanie rozstrzygnięty konkurs "Poznajemy Świętych".

Reklama

Prosimy o wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać świętego lub świętej z charakterystycznym dla niego atrybutem.

Format pracy A3 - duża kartka bloku technicznego. Technika wykonania dowolna. Na dole pracy prosimy o wypisanie imienia świętej/świętego, na odwrocie natomiast proszę wpisać imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza autor.

Prace składamy do 27 października 2016 r. (czwartek) u wychowawcy klasy katechetki.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 31 października 2016 r. w czasie Balu Wszystkich Świętych.

Organizatorem jest Wioletta Rotkiewicz.

Nocne zwiedzanie świątyni

Wszystkich chętnych, zarówno parafian, mieszkańców Lubomierza oraz gości serdecznie zapraszamy na kolejne już w tym roku zwiedzanie kościoła parafialnego w Lubomierzu, który uważany jest za perłę baroku śląskiego. Rozpocznie się ono 31 października o godz. 20.

Barokowa świątynia to nie wszystko, co kryje ten pobenedyktyński kompleks.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć również pozostałości gotyckiej świątyni, kaplicę klauzurową, dostępną niegdyś wyłącznie dla sióstr, krużganki, wirydarz, na którym kręcono sceny do filmu „Zakład” Teresy Kotlarczyk.

Przewodnicy pokażą zwiedzającym również bogaty zbiór: sztandarów procesyjnych, proporców, ornatów, kap, stuł, manipularzy oraz paramentów liturgicznych.

Na ternie krużganków trwa wystawa „Cierpiałek” Aleksandra Rafała Hołogi.

Będzie można zobaczyć również ekspozycję Muzeum Klasztornego, która znajduje się w obiektach dawnego klasztoru, obecnie Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu, „balustradę masońską” oraz inne osobliwości dawnego klasztoru.

W kontekście uroczystości Wszystkich Świętych w szczególny sposób pragniemy zwrócić uwagę na znajdujący się w naszej świątyni największy zbiór relikwii I stopnia świętych i błogosławionych, znanych zarówno w Kościele powszechnym, jak i we wspólnotach lokalnych.

2016-10-22 08:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Korowody Świętych na ulicach całej Polski

[ TEMATY ]

święci

Archiwum

Ponad 100 korowodów świętych w ramach przejętej z Francji tradycji "Holy Wins" przejdzie ulicami polskich miast. Dzieci i dorośli przebrani za postaci świętych pojawią się m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Radomiu, Wrocławiu, Toruniu i Krakowie.

Organizatorzy podkreślają, że trzeba dziś przypominać sylwetki świętych, którzy tak jak my pokonywali różne trudności życia codziennego i uczyli się wierności Bogu w każdej sytuacji. Ich świętość wynikała z ufności, że pragnienie wieczności jest dzięki Bogu możliwe do spełnienia.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję