Reklama

Niedziela Legnicka

III Noc Wszystkich Świętych w sanktuarium w Krzeszowie

Zapraszamy do krzeszowskiego sanktuarium na radosne świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Zaczynamy już w wigilię tej uroczystości, czyli w poniedziałek 31 października.

[ TEMATY ]

Krzeszów

Noc Wszystkich Świętych

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Program wydarzenia:

godz. 15 - bal Wszystkich Świętych w sali rycerskiej u Sióstr Benedyktynek

godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe

Reklama

godz. 18 - uroczysta Msza św. wigilijna

godz. 19 - procesyjne przeniesienie relikwii świętych do Mauzoleum Piastów, połączone z odśpiewaniem Litanii do Wszystkich Świętych.

ok. godz. 19.30 - gra terenowa „Rozpoznaj świętego po atrybucie jego”

do godz. 24 - możliwość modlitwy przy relikwiach.

godz. 0:00 - Msza św. w Mauzoleum Piastów przy ołtarzu Wszystkich Świętych

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Odbędą się również dwa przejścia w ramach „Nocnego zwiedzania”. Są jeszcze miejsca na godz. 22. Zwiedzanie będzie przebiegać po trasie specjalnej i przeplatane będzie inscenizacjami z historii opactwa. Będzie można spotkać Michała Willmanna, Bernarda Rosę czy księcia Bolka I. Pierwsza, dwudziestoosobowa grupa śmiałków, wyruszy na nocną trasę 31 października 2016 r. o godz. 20. Druga o godz. 22. Zapisy w Obsłudze Pielgrzyma pod nr telefonu 75 742 32 79.

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Noc dzieląca ostatni dzień października i pierwszy listopada w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Za oceanem króluje kult śmierci w postaci Halloween, Słowianie łączyli się ze zmarłymi przez Dziady, a dla chrześcijan jest to dzień radosny – wspomnienie naszych orędowników, którzy oglądają Boga już nie jakby w zwierciadle, niejasno, lecz oglądają Go twarzą w twarz (zob. 1 Kor 13,12).

Zapraszamy zatem na III Krzeszowską Noc Wszystkich Świętych.

2016-10-22 08:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

Noc Wszystkich Świętych

Przemysław Groński

31 października w pocysterskim opactwie w Krzeszowie odbyła się III Noc Wszystkich Świętych

Obchody rozpoczęły się od balu u ss. Benedyktynek, w którym brały udział dzieci i młodzież. Zabawa niecodzienna, bo uczestnicy mieli za zadanie, przebrać się za postać ulubionego świętego. Kolejnym momentem było nabożeństwo różańcowe oraz Msza św., po której do Mauzoleum Piastów Śląskich w uroczystej procesji wprowadzono relikwie świętych. Byli tam: św. Walenty i Fortunat, także Apostołowie: Jakub Mniejszy, Bartłomiej, Tomasz, Szymon, Juda Tadeusz czy też inni święci, jak np. św. Ojciec Pio, św. Bernard z Clairvaux oraz św. Scholastyka. Orędowników Bożej Łaski wierni mogli adorować do północy.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bizzeti: sytuacja w Turcji jest tragiczna; pomagamy, jak możemy

2023-02-08 15:28

[ TEMATY ]

Turcja

Karol Porwich/Niedziela

„Jak zawsze w takich sytuacjach, ma się poczucie zagubienia. Ale (…) ludzie trwają na modlitwie, więc ostatecznie wiara stanowi wielką pomoc” – zauważył wikariusz apostolski Anatolii. Bp Paolo Bizzeti w momencie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii znajdował się we Włoszech, jednak od razu zaczął pracować na rzecz organizowania pomocy dla ofiar tragedii. Według oficjalnych danych w wyniku katastrofy zginęło w sumie ponad 11 tys. osób.

Hierarcha opisał Radiu Watykańskiemu obecną sytuację w południowej Turcji, gdzie m.in. zawaliła się rzymskokatolicka katedra. Jako odpowiedzialny za miejscową Caritas zwrócił również uwagę na solidarność, którą tamtejsza ludność sobie okazuje, oraz na trudności w dostarczaniu pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję