Reklama

Polska

Przejechali pół Polski, aby zobaczyć Świątynię

Wśród tysięcy darczyńców Świątyni są Państwo Urszula i Andrzej Omylińscy, dziennikarze z Bielska-Białej. Przyjechali specjalnie na dzisiejszą uroczystość. Kilka lat temu, gdy zakładana była kopuła, przejeżdżali obok Świątyni.

[ TEMATY ]

Warszawa

Świątynia Opatrzności Bożej

Łukasz Krzysztofka

Postanowili zobaczyć ją z bliska. To był początek ich zafascynowania budową tego Wotum Narodu. Ale był jeszcze jeden powód. – Dwa lata temu w naszym regionie był kard. Kazimierz Nycz – na górze Trzonce – i tam opowiadał o Centrum Opatrzności Bożej. Postanowiliśmy zaangażować się, wspierając budowę Świątyni.

- Bycie we wspólnocie darczyńców to bardzo wartościowa inicjatywa i chcieliśmy też w niej uczestniczyć – mówią Państwo Omylińscy. W swoim regionie zaangażowani są w promocję „Niedzieli”. Uważają, że Świątynia jest Polsce potrzebna. - Jeśli ponad 200 lat temu wspólnota narodowa uznała, że taki znak w postaci świątyni jest potrzebny, to czy to jest mało, by w końcu poświadczyć, że Naród przy znaku Chrystusa trzyma się mocno?

Jeśli ta inicjatywa upadłaby po 50 czy 100 latach, to świadczyłoby o jej kruchości. Skoro tak się nie stało, mimo wojen i komunizmu, to jest to dowód na mocną więź Narodu z Chrystusem – podkreślają zgodnie. Zapewniają, że na prowadzonym przez siebie portalu www.gwiazdkacieszynska.pl będą propagować ideę budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

2016-11-11 16:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież poświęci Świątynię Opatrzności Bożej?

[ TEMATY ]

Świątynia Opatrzności Bożej

Franciszek

BOŻENA SZTAJNER

Podczas prezentacji kolejnego etapu budowy Świątyni Opatrzności Bożej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przyznał, że po cichu modli się, by poświęcenia obiektu dokonał papież Franciszek, który za trzy lata miałby odwiedzić Polskę z okazji obchodów 1050-lecia chrztu.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: dlaczego zdrowaś Maryjo?

2022-09-30 22:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Kiedy w majowych rozważaniach wędrowaliśmy szlakiem maryjnych sanktuariów rozsianych na umęczonej rosyjską agresją ziemi ukraińskiej, nie przypuszczaliśmy, że w październiku będziemy kontynuować nasze wołanie o dar pokoju. Skoro konflikt militarny wciąż trwa a ofiarą rosyjskich działań padają niewinni ludzie, pójdziemy przez październikowe rozważania „z różańcem w ręku po dar pokoju”.

Tematem naszych rozważań będą tytuły, jakie przez wieki mądrość Kościoła nadała Najświętszej Maryi Pannie w różnych modlitwach. Rozpoczniemy od Pozdrowienia Anielskiego.

CZYTAJ DALEJ

Zawołać po imieniu

2022-10-02 12:15

Renata Czerwińska

W Toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 odbyły się dziś doroczne uroczystości upamiętniające mieszkańców przedwojennego województwa pomorskiego, zamordowanych przez hitlerowców.

Obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa, wojska, harcerze, kombatanci i poczty sztandarowe. Podczas tegorocznego spotkania wspominano szczególnie dr Józefa Bednarza, wybitnego psychiatrę, dyrektora szpitala w Świeciu, który dobrowolnie poszedł na śmierć razem ze swoimi pacjentami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję