Reklama

Głos z Torunia

Kongres: Katolicy i ekologia - woda dobrem wspólnym

Kościół Katolicki w wielu krajach wspiera dostęp do wody – powiedział dr Tebaldo Vinciguerra z Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju Iustitia et Pax.

[ TEMATY ]

kongres

Katarzyna Cegielska

dr Tebaldo Vinciguerra

dr Tebaldo Vinciguerra

Był on jednym z uczestników sesji inaugurującej IX Międzynarodowy Kongres „Katolicy i ekologia – woda dobrem wspólnym”, który trwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dwudniowe obrady odbywają się przy współpracy z Papieską Radą ds. Kultury, Fundacją Nauki Wiary i Ministerstwem Środowiska.

Dr Tebaldo Vinciguerra w swoim wystąpieniu zwracał uwagę na zaangażowanie Kościoła wobec problemu wody.

Reklama

– Głoszenie Ewangelii jednym słowem pociąga za sobą implikację, pracę na rzecz braterstwa, sprawiedliwości, budowania już teraz Królestwa Bożego. W wielu krajach Kościół Katolicki wspiera dostęp osób do wody. Najbardziej rozpowszechniony sposób to budowanie studni w biednych obszarach, instalacja pomp, często także odprowadzanie i systemy zbierania zużytej wody – wskazywał dr Tebaldo Vinciguerra.

W obradach biorą udział prelegenci z całego świata, m.in. z Argentyny, Hiszpanii, Włoch i Rosji.

Wydarzenie objął swoim patronatem ks. kard. Zenon Grocholewski, który uczestniczy w kongresie. Patronat medialny objęły Radio Maryja i TV Trwam.

2016-11-17 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1. Kongres Eucharystyczny Diecezji Legnickiej

W diecezji legnickiej 8 czerwca rozpoczyna się 1. Kongres Eucharystyczny. Nad jego przygotowaniami czuwał zespół organizacyjny, któremu w imieniu Biskupa legnickiego przewodniczy ks. Robert Kristman. Kongresowi towarzyszy hasło: „Pan mój i Bóg mój”. Zakończy się on w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 19 czerwca. Każdego dnia w innej miejscowości będzie miała miejsce stacja kongresowa, której towarzyszy konkretny temat.

CZYTAJ DALEJ

Sto czterdzieści jeden

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem – mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in.: ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej, i ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Kurs animatora Liturgicznej Służby Ołtarza

2022-11-28 15:49

[ TEMATY ]

WMSD

archidiecezja częstochowska

Liturgiczna Służba Ołtarza

kurs animatora

Karol Porwich/Niedziela

Informujemy o nowej inicjatywie formacyjnej dla służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Kurs animatora to sześciodniowy wyjazd formacyjny w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województw śląskiego i łódzkiego) dla lektorów i ceremoniarzy ze szkół średnich i starszych, który ma ich przygotować do prowadzenia grup ministranckich w ciągu roku oraz na wyjazdach wakacyjnych.

W ramach kursu będą poruszane tematy prowadzenia cotygodniowych zbiórek, ciekawego i kreatywnego prowadzenia spotkań dla dzieci i młodzieży, radzenia sobie z problemami wychowawczymi i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję