Reklama

Niedziela Łódzka

X Jubileuszowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2016

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki już po raz dziesiąty zorganizowało Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej. Tegoroczna edycja odbyła się 7 grudnia 2016 roku w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie.

[ TEMATY ]

Łódź

szopka

szopka

Archiwum autora

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Patronat nad X Jubileuszowa edycją Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pani Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Łódzkiego – pan Witold Stępień, Wojewoda Łódzki- pan Zbigniew Rau, Starosta Zgierski – pan Bogdan Jarota, Burmistrz Miasta Ozorkowa- pan Jacek Socha, Wójt Gminy Ozorków – pan Tomasz Komorowski, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat medialny sprawowali Telewizja Polska Oddział w Łodzi, Radio Łódź a także „Puls Powiatu” oraz „Wiadomości Ozorkowskie”.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 109 prac. Prace wykonane były przeróżnymi technikami plastycznymi: z papieru, drewna, runa leśnego, gliny, gipsu, metalu, modeliny, plasteliny, makaronu, z włóczki, z tkanin, z gałęzi, ze słodyczy, z wafli, popcornu ze szkła, plastikowych butelek oraz w formie witrażu. W konkursie prace wykonały: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz dorosłe osoby niepełnosprawne - podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W skład komisji konkursowej oceniającej prace weszli: Jego Ekscelencja Biskup dr Adam Lepa, Ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz – Proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Poseł na Sejm RP pan Marek Matuszewski, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego pani Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego pan Wojciech Brzeski, Burmistrz Miasta Ozorkowa pan Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie pan Roman Kłopocki, Wójt Gminy Ozorków pan Tomasz Komorowski, piosenkarz i kompozytor pan Krzysztof Cwynar, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego pani dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej pani Anna Mroczek, Prezes Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych pan Tomasz Musielski, oraz pan Tomasz Jóźwiak.

Reklama

Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, Gościem specjalnym spotkania był piosenkarz i kompozytor pan Krzysztof Cwynar wraz z grupą „Studio Integracji”.

Nagrody laureatom Konkursu wręczali Prezes Zarządu PSLCnP O/Ł pani Halina Chojnacka, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego pani Joanna Skrzydlewska, Burmistrz Miasta Ozorkowa pan Jacek Socha oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego pani dr Iwona Wieczorek.

Nagrodzone prace w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym

Miejsce I - Przedszkole Miejskie Nr 1 w Ozorkowie

Miejsce II - Grupa Starszaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek w Ozorkowie

Miejsce III – Centrum Edukacyjno- Artystyczne „Fantazja” w Ozorkowie

Wyróżnienie – Przedszkole Miejskie Nr 4 w Ozorkowie

Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym- uczniowie klas I-III

Miejsce I – Konrad Kuzański – Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

Miejsce II – Kaja Lawenda - Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

Miejsce III - Wychowankowie świetlicy szkolnej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie

Wyróżnienie – Marta Chylińska, Martyna Banasiak, Natalia Banasiak – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

Kategoria III – dzieci w wieku szkolnym – uczniowie klas IV-VI

Miejsce I – Seweryn Wyderka ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie

Miejsce II – Kacper Tomczyk -Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

Miejsce III – Magdalena Izydorczyk - Zespół Szkół w Leśmierzu

Wyróżnienie – Martyna Malek, Sandra Gniadzik - Zespół Szkół w Modlnej

Kategoria IV – Młodzież w wieku gimnazjalnym

Miejsce I – Patrycja Marciniak Gimnazjum w Parzęczewie

Reklama

Miejsce II- Arkadiusz Kazan – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku

Miejsce III – Roksanna Sienna, Mateusz Augustyniak, Michał Molenda, Damian Leszczyński, Patrycja Wierzbowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie

Wyróżnienie – Julia Matusiak- Gimnazjum w Zespole Szkół w Leśmierzu

Kategoria V – dorosłe osoby niepełnosprawne

Miejsce I – Mateusz Traczyk, Adam Kowalski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach

Miejsce II – Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu

Miejsce III – Bartłomiej Banat, Ewa Głowacka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach

Wyróżnienie – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Osób Społecznie Aktywnych FOSA w Rąbieniu

Zaprosiliśmy Parafian Kościoła pw. św. Józefa w Ozorkowie do głosowania na wybraną przez siebie Szopkę, w głosowaniu tym zwyciężyła Szopka wykonana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Ozorkowie. Nagrodę dla zwycięzcy ufundował Ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz.

Wójt Gminy Ozorków pan Tomasz Komorowski ufundował nagrodę za „Szopkę Jubileuszową”, którą otrzymało Gimnazjum w Zespole Szkół w Leśmierzu.

W tym roku jedną z nagród specjalnych dla laureata ufundowała Małżonka Prezydenta RP – Pierwsza Dama pani Agata Kornhauser- Duda a nagrodę tą otrzymali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Mors” w Łodzi.

Pragniemy podziękować sponsorom: Pierwszej Damie RP- pani Agacie Kornhauser –Dudzie, Staroście Zgierskiemu- panu Bogdanowi Jarocie, Burmistrzowi Miasta Ozorkowa panu Jackowi Sosze, Wójtowi Gminy Ozorków panu Tomaszowi Komorowskiemu, Przewodniczącej Komisji Ochrony Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Łódzkiego, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego pani Ilonie Rafalskiej, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego pani dr Iwonie Wieczorek, Ks. Zbigniewowi Kaczmarkiewiczowi, Prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM” w Ozorkowie pani Grażynie Dobrowolskiej, Prezesowi Gminnej Spółdzielni Spożywców „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie panu Dariuszowi Szpakowskiemu, Państwu Kozińskim-Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Ciastkarskie w Ozorkowie, Państwu Szypowskim Zakład Piekarsko-Ciastkarski „DANA” sp.j. w Ozorkowie, Państwu Graczykom Zakład Cukierniczo-Piekarski „Piotruś” w Ozorkowie, Panom Laśkiewiczom –Ubój Zwierząt Rzeźnych w Ozorkowie , Panu Józefowi Laśkiewiczowi, -Zakład Masarski w Ozorkowie, Pańdtwu LEWANDOWSKIM – Hurtowania „Dana” w Cedrowicach, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych pani Barbarze Stępczyńskiej, oraz panu Sławomirowi Janickiemu, Szkolnemu Klubowi Wolontariusza działającego w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie, wolontariuszom Gimnazjum Nr1 w Ozorkowie, panu Romanowi Nejmanowi, panu Sławomirowi Zającowi.

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest doskonałym sposobem na promocję twórczości osób niepełnosprawnych w województwie łódzkim oraz sposobem na integrację tych osób ze społecznością lokalną naszego województwa.

2016-12-08 16:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zagospodarowany talent

Niedziela sandomierska 51/2013

[ TEMATY ]

szopka

Ks. Adam Stachowicz

Tarnobrzeg

CZYTAJ DALEJ

Papież do zakonnic klauzurowych: nostalgia nie działa

2024-04-18 13:47

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek złożył hołd katolickim zakonnicom, które żyją w klasztorach klauzurowych, odizolowane od świata. Przyjmując dziś na audiencji w Watykanie grupę karmelitanek bosych w czwartek powiedział, że ich wybór życia nie jest "ucieczką w modlitwę oderwaną od rzeczywistości", ale odważną ścieżką miłości. Jednocześnie ostrzegł zakonnice przed reformami o nostalgicznym wydźwięku.

Franciszek przyjął w czwartek na audiencji w Watykanie delegację około 60 karmelitanek bosych. Zakon powstał w 1562 r. w wyniku reformy zakonu karmelitańskiego przez św. Teresę z Ávili i św. Jana od Krzyża. Zakonnice pracują obecnie nad rewizją konstytucji zakonu. Papież odniósł się do tego w swoim przemówieniu. "Rewizja konstytucji oznacza właśnie to: zebranie pamięci o przeszłości zamiast negowania jej, aby móc patrzeć w przyszłość. W rzeczywistości, drogie siostry, uczycie mnie, że powołanie kontemplacyjne nie prowadzi nas do zachowania starych popiołów, ale do podsycania ognia, który płonie w coraz to nowy sposób i może dać ciepło Kościołowi i światu" - powiedział Franciszek. Przypomniał, że pamięć o historii zakonu i o wszystkim, co konstytucje zgromadziły przez lata, jest "bogactwem, które musi pozostać otwarte na natchnienia Ducha Świętego, na nieustanną nowość Ewangelii, na znaki, które Pan daje nam poprzez życie i ludzkie wyzwania. Jest to ważne dla wszystkich instytutów życia konsekrowanego".

CZYTAJ DALEJ

Ks. Halík na zgromadzeniu COMECE: Putin realizuje strategię Hitlera

2024-04-19 17:11

[ TEMATY ]

Putin

COMECE

Ks. Halík

wikipedia/autor nieznany na licencji Creative Commons

Ks. Tomas Halík

Ks. Tomas Halík

Prezydent Rosji Władimir Putin realizuje strategię Hitlera, a zachodnie iluzje, że dotrzyma umów, pójdzie na kompromisy i może być uważany za partnera w negocjacjach dyplomatycznych, są równie niebezpieczne jak naiwność Zachodu u progu II wojny światowej - powiedział na kończącym się dziś w Łomży wiosennym zgromadzeniu plenarnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) ks. prof. Tomáš Halík. Wskazał, że „miłość nieprzyjaciół w przypadku agresora - jak czytamy w encyklice «Fratelli tutti» - oznacza uniemożliwienie mu czynienia zła, czyli wytrącenie mu broni z ręki, powstrzymanie go. Obawiam się, że jest to jedyna realistyczna droga do pokoju na Ukrainie”, stwierdził przewodniczący Czeskiej Akademii Chrześcijańskiej.

W swoim wystąpieniu ks. Halík zauważył, że na europejskim kontynentalnym zgromadzeniu synodalnym w Pradze w lutym 2023 roku stało się oczywiste, że Kościoły w niektórych krajach postkomunistycznych nie przyjęły jeszcze wystarczająco Vaticanum II. Wyjaśnił, że gdy odbywał się Sobór Watykański II, katolicy w tych krajach z powodu ideologicznej cenzury nie mieli lub mieli minimalny dostęp do literatury teologicznej, która uformowała intelektualne zaplecze soboru. A bez znajomości tego intelektualnego kontekstu niemożliwe było zrozumienie właściwego znaczenia soboru. Dlatego posoborowa odnowa Kościoła w tych krajach była przeważnie bardzo powierzchowna, ograniczając się praktycznie do liturgii, podczas gdy dalszych zmian wymagała mentalność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję